SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Sviatok Obetovania Pána si rehoľníci pripomenú stretnutím s biskupmi

Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života.

Košický arcibiskup Bernard Bober.Košický arcibiskup Bernard Bober. (Zdroj: Judita Čermáková)

BRATISLAVA - Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života.

Začiatkom februára sa biskupi stretnú s rehoľníkmi pôsobiacimi na území ich diecéz, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa stretne so zasvätenými osobami v pondelok 3. februára. Stretnutie sa začne svätou omšou o 17.00 h v Katedrále svätého Martina a pokračovať bude spoločným programom v priestoroch Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

V sobotu 1. februára sa zídu rehoľníci a zasvätené osoby z Trnavskej arcidiecézy v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Pred svätou omšou, ktorá je naplánovaná na 10.00 h, sa veriaci stretnú pri modlitbe posvätného ruženca. Neskôr je naplánované premietanie dokumentárneho filmu či súkromné rozhovory.

Aj nitriansky biskup Viliam Judák sa v sobotu stretne s rehoľníkmi, ktorí pôsobia na území diecézy. Na programe je svätá omša, prezentácia videodokumentu a prednáška. V sobotu je podujatie naplánované aj v Žilinskej diecéze.

Pri príležitosti Dňa zasväteného života pozval zasvätené osoby na stretnutie aj košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. Uskutoční sa v sobotu v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas v Košiciach.

Naplánovaná je svätá omša, prednáška, ale aj svedectvá rehoľníkov. Spoločné stretnutie zasvätených osôb sa uskutoční v sobotu i Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule.

Skryť Vypnúť reklamu

V Rožnavskej diecéze si tento deň pripomenú vo farskom kostole Krista Kráľa v Lučenci.

V Prešovskej archieparchii bude v Bazilike minor v Ľutine v sobotu sláviť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak svätú liturgiu pri príležitosti fatimskej soboty. Obetovaná bude za zasvätené osoby Prešovskej archieparchie.

Bratislavská eparchia oslávi Deň zasväteného života v pondelok 3. februára a v utorok 4. februára v Duchovnom centre sv. Františka Xaverského v Badíne. V rámci dvojdňového kňazského dňa bude prvý deň venovaný stretnutiu s rehoľníkmi.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Slováci sa jednorazovo celoplošne otestujú. Budú mať na to 9 dní

Kontinuálne testovanie sa začne 18. januára a skončí sa 26. januára. Občania môžu využiť rôzne možnosti toho, kde sa nechajú otestovať.

Premiér Igor Matovič.
Európska únia

Šefčovič: Vakcín bude dostatok na zaočkovanie vyše 80 percent Európanov

EÚ má podľa Šefčoviča v zálohe ešte ďalšie tri firmy, s ktorými sú zmluvne zabezpečené dodávky vakcín po dokončení vývojového procesu.

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.
Slovensko

Vakcinovať sa budú len poslanci v rizikovom veku a skupine, povedal Kollár

"Dostal som počty, za OĽANO to bude 30 ľudí, zo Smeru sedem, z Hlasu dvaja, z ĽSNS ani Sme rodina sa neprihlásil nikto. Zo strany Za ľudí traja, z SaS ôsmi," skonštatoval Kollár.

Slovensko

V sobotu pribudlo 1550 nových prípadov a 57 obetí

Vyšetrili 27 509 osôb. Podiel nakazených bol pri PCR testoch 20 percent. Včera sa zaočkovalo 2 704 ľudí, celkovo zaočkovali 57 804 ľudí.

Testovanie v areáli oceliarní.