SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Sviatok Obetovania Pána si rehoľníci pripomenú stretnutím s biskupmi

Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života.

Košický arcibiskup Bernard Bober.Košický arcibiskup Bernard Bober. (Zdroj: Judita Čermáková)

BRATISLAVA - Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života.

Začiatkom februára sa biskupi stretnú s rehoľníkmi pôsobiacimi na území ich diecéz, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa stretne so zasvätenými osobami v pondelok 3. februára. Stretnutie sa začne svätou omšou o 17.00 h v Katedrále svätého Martina a pokračovať bude spoločným programom v priestoroch Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

V sobotu 1. februára sa zídu rehoľníci a zasvätené osoby z Trnavskej arcidiecézy v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Pred svätou omšou, ktorá je naplánovaná na 10.00 h, sa veriaci stretnú pri modlitbe posvätného ruženca. Neskôr je naplánované premietanie dokumentárneho filmu či súkromné rozhovory.

Aj nitriansky biskup Viliam Judák sa v sobotu stretne s rehoľníkmi, ktorí pôsobia na území diecézy. Na programe je svätá omša, prezentácia videodokumentu a prednáška. V sobotu je podujatie naplánované aj v Žilinskej diecéze.

Pri príležitosti Dňa zasväteného života pozval zasvätené osoby na stretnutie aj košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. Uskutoční sa v sobotu v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas v Košiciach.

Naplánovaná je svätá omša, prednáška, ale aj svedectvá rehoľníkov. Spoločné stretnutie zasvätených osôb sa uskutoční v sobotu i Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule.

Skryť Vypnúť reklamu

V Rožnavskej diecéze si tento deň pripomenú vo farskom kostole Krista Kráľa v Lučenci.

V Prešovskej archieparchii bude v Bazilike minor v Ľutine v sobotu sláviť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak svätú liturgiu pri príležitosti fatimskej soboty. Obetovaná bude za zasvätené osoby Prešovskej archieparchie.

Bratislavská eparchia oslávi Deň zasväteného života v pondelok 3. februára a v utorok 4. februára v Duchovnom centre sv. Františka Xaverského v Badíne. V rámci dvojdňového kňazského dňa bude prvý deň venovaný stretnutiu s rehoľníkmi.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Premiér vystúpil v pléne, za štvrtok pribudlo 2581 nakazených

Matovič sa vyjadril aj k pozitívne testovanému Kotlebovi.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).
Európska únia

Moslim odmietol v Nemecku potriasť úradníčke rukou. Občianstvo nezíska, rozhodol súd

Libanončan, ktorý je prívržencom radikálneho výkladu islamu, salafizmu, odmieta podávať ruku všetkým ženám. Súd si preto myslí, že sa nedokáže integrovať.

Existujú aj hygienickejšie pozdravy, než podanie rúk.
Zahraničie

Biden viní Trumpa zo zodpovednosti za obete COVID-19, Trump Bidena z korupcie

V poslednej prezidentskej debate pred voľbami popletený Biden ukazujúc na Trumpa povedal, že Abraham Lincoln je narasistickejší prezident USA v histórii.

Kandidáti amerických prezidentských volieb Donald Trump a Joe Biden.
Slovensko

Na Slovensku pribudlo 19 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19

Celkovo tak v krajine podľahlo ochoreniu 134 ľudí.

Pacientov s covidom budú musieť zrejme zakrátko voziť do iných nemocníc, lebo bojnická bola v utorok už plná.