SME
Streda, 8. júl, 2020 | Meniny má IvanKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Sviatok Obetovania Pána si rehoľníci pripomenú stretnutím s biskupmi

Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života.

Košický arcibiskup Bernard Bober.Košický arcibiskup Bernard Bober. (Zdroj: Judita Čermáková)

BRATISLAVA - Sviatok Obetovania Pána, ktorý pripadá na nedeľu 2. februára, sa v katolíckej cirkvi slávi ako Deň zasväteného života.

Začiatkom februára sa biskupi stretnú s rehoľníkmi pôsobiacimi na území ich diecéz, informovala Konferencia biskupov Slovenska.

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa stretne so zasvätenými osobami v pondelok 3. februára. Stretnutie sa začne svätou omšou o 17.00 h v Katedrále svätého Martina a pokračovať bude spoločným programom v priestoroch Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Skryť Vypnúť reklamu

V sobotu 1. februára sa zídu rehoľníci a zasvätené osoby z Trnavskej arcidiecézy v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa. Pred svätou omšou, ktorá je naplánovaná na 10.00 h, sa veriaci stretnú pri modlitbe posvätného ruženca. Neskôr je naplánované premietanie dokumentárneho filmu či súkromné rozhovory.

Aj nitriansky biskup Viliam Judák sa v sobotu stretne s rehoľníkmi, ktorí pôsobia na území diecézy. Na programe je svätá omša, prezentácia videodokumentu a prednáška. V sobotu je podujatie naplánované aj v Žilinskej diecéze.

Pri príležitosti Dňa zasväteného života pozval zasvätené osoby na stretnutie aj košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. Uskutoční sa v sobotu v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas v Košiciach.

Naplánovaná je svätá omša, prednáška, ale aj svedectvá rehoľníkov. Spoločné stretnutie zasvätených osôb sa uskutoční v sobotu i Kňazskom seminári biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule.

Skryť Vypnúť reklamu

V Rožnavskej diecéze si tento deň pripomenú vo farskom kostole Krista Kráľa v Lučenci.

V Prešovskej archieparchii bude v Bazilike minor v Ľutine v sobotu sláviť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak svätú liturgiu pri príležitosti fatimskej soboty. Obetovaná bude za zasvätené osoby Prešovskej archieparchie.

Bratislavská eparchia oslávi Deň zasväteného života v pondelok 3. februára a v utorok 4. februára v Duchovnom centre sv. Františka Xaverského v Badíne. V rámci dvojdňového kňazského dňa bude prvý deň venovaný stretnutiu s rehoľníkmi.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Zomreli najdlhšie žijúce siamske dvojčatá

Bratia sa stali počas svojej cirkusovej kariéry obrovskými celebritami. Z rodiny si najviac rozumeli s mladším bratom Jimom, ktorý sa o nich aj niekoľko rokov staral.

Bratia Ronnie a Donnie Galyonovci
Slovensko

Poslanci neodvolali Kollára z funkcie predsedu parlamentu

Za odvolanie hlasovalo iba päť poslancov, pričom potrebných bolo 76 hlasov. Kollárovi je ľúto, že odvolávanie bolo emotívne. Koaličného partnera Šeligu nazval farizejom.

Boris Kollár zostáva predsedom parlamentu.
Slovensko

Slovenskí colníci zachytili 1,5 tony drog dovážaných z Mexika

Rekordná zásielka drog obrovskej hodnoty prišla na Slovensko po známej drogovej trase. Po preclení u nás by sa pohybovala voľne po celej únii. Objavil ju pes Hutch.

Európska únia

Nemecká CDU chce v strane, parlamente aj vláde rovnaký počet mužov a žien

Rovnosť v šanciach nahrádza rovnosť vo výsledkoch.

Kresťanskodemokratická únia.