SME
Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Trump napísal Pelosiovej: Dobre viete, že viceprezident Biden zneužil svoj úrad

Prečítajte si celý list prezidenta Donalda Trumpa predsedníčke Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej.

Viceprezident Mike Pence, prezident Trump a šéfka Snemovne reprezentnatov Nancy Pelosiová.Viceprezident Mike Pence, prezident Trump a šéfka Snemovne reprezentnatov Nancy Pelosiová. (Zdroj: TASR/AP)

K odmietnutiu impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa americkým Senátom uverejnil Inštitút Václava Klausa dokument - preklad listu prezidenta Donalda J. Trumpa predsedníčke Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej zo 17. decembra 2019.

Vážená pani predsedníčka,

píšem Vám, aby som vyjadril svoj čo najsilnejší a najdôraznejší protest proti straníckemu križiackemu ťahaniu za impeachment, ktoré vedú demokrati v Snemovni reprezentantov.

Tento impeachment predstavuje bezprecedentné a protiústavné zneužitie moci zákonodarcami Demokratickej strany, ktoré nemá obdobu v dva a pol storočnej histórii americkej legislatívy.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Články obžaloby prezidenta (impeachmentu) predstavenej Právnym výborom Snemovne nemôžu obstáť podľa žiadneho štandardu teórie ústavného práva, jeho výkladu alebo právnej praxe. Neobsahujú žiadne zločiny, priestupky alebo poklesky akéhokoľvek druhu. Znevážili ste význam onoho veľmi škaredého slova impeachment!

Začatím procesu Vášho neplatného impeachmentu porušujete svoj poslanecký sľub, rušíte svoju vernosť ústave a vyhlasuje otvorenú vojnu americkej demokracii.

Odvažujete sa odvolávať na Otca zakladateľa pri realizácii tohto plánu na zneplatnenie volieb, avšak Vaše aktivity plné nenávisti ukazujú neobmedzené pohŕdanie základmi, na ktorých Amerika stojí, a Vaše ohavné správanie hrozí zničiť to, čomu Otcovia zakladatelia obetovali svoje životy.

SkryťVypnúť reklamu

Je to ešte horšie, než urážať Otca zakladateľa - vy urážate všetkých veriacich Američanov, keď súčasne hovoríte "modlím sa za prezidenta", a pritom viete, že tieto slová nie sú pravdivé, pokiaľ nie sú mienené v negatívnom zmysle slova.

Robíte strašnú vec, ale Vy s tým budete musieť žiť, nie ja.

Váš prvý bod obvinenia "Zneužitie moci" je plne vykonštruovaný, bezdôvodný a neopodstatnený výmysel vašej fantázie.

Vy viete, že som mal úplne nevinnú konverzáciu s prezidentom Ukrajiny. Potom som mal druhý rozhovor, ktorý bol zámerne zle citovaný, prekrútený a podvodne skreslený.

Našťastie bol vydaný zápis tohto rozhovoru, a Vy viete z prepisu (ktorý bol okamžite sprístupnený), že dotknutý odsek bol v poriadku.

Povedal som prezidentovi Zelenskému: "Rád by som Vás požiadal o láskavosť, pretože naša krajina urobila veľa vecí a Ukrajina o tom veľa vie".

SkryťVypnúť reklamu

Povedal som, urobte nám láskavosť, nie mne, a naša krajina, a nie kampaň. Potom som spomenul generálneho prokurátora Spojených štátov. Zakaždým, keď hovorím so zahraničnými predstaviteľmi, kladiem americké záujmy na prvé miesto, rovnako ako som to urobil s prezidentom Zelenským.

Premieňate politický nesúhlas medzi dvoma súčasťami verejnej moci na trestný čin - nie je to o nič legitímnejšie, než keby moc výkonná obviňovala členov Kongresu zo zločinov za zákonný výkon moci zákonodarnej.

Dobre viete, že viceprezident Biden zneužil svoj úrad a jednu miliardu dolárov americkej pomoci, aby prinútil Ukrajinu vyhodiť prokurátora, ktorý sa zaoberal firmou vyplácajúcej jeho synovi milióny dolárov.

Viete to, pretože sa tým Biden vychvaľoval na videu. Biden otvorene povedal:

SkryťVypnúť reklamu

"Povedal som: hovorím vám, že tu miliardu dolárov nedostanete .... Pozrel som sa na nich a povedal: odchádzam za šesť hodín. Ak nebude žalobca do tej doby vyhodený, tie peniaze nedostanete. Ten hajzel. Dostal padáka ".

Joe Biden dokonca pred pár dňami pripustil v interview s NPR, že to "vyzeralo zle". Vy ma teraz skúšate obžalovať falošným obvinením z toho, čo Joe Biden priznal, že skutočne urobil.

Prezident Zelenský opakovane vyhlásil, že som neurobil nič zlé a že žiadny nátlak neexistoval. Ďalej zdôraznil, že to bol "dobrý telefonický rozhovor, že" necítil nátlak "a výslovne zdôraznil -" nikto na mňa netlačil ".

Ukrajinský minister zahraničia veľmi jasne vyhlásil "Nikdy som nevidel priame spojenie medzi vyšetrovaním a vojenskou pomocou". Aj on povedal, že tam nebol "žiadny nátlak".

SkryťVypnúť reklamu

Senátor Ron Johnson z Wisconsinu, podporovateľ Ukrajiny, ktorý sa súkromne stretol s prezidentom Zelenským, povedal: "V žiadnom okamihu v priebehu toho stretnutia ... prezident Zelenský ani iný Ukrajinec nezmienil, že by cítili nátlak na to, že majú niečo urobiť protihodnotou za vojenskú pomoc ."

Medzi predstaviteľmi Ukrajiny a našej krajiny sa uskutočnilo mnoho rokovaní. Ani raz si Ukrajina nesťažovala, že by na nej bol vykonávaný nátlak - ani raz!

Veľvyslanec Sondland dosvedčil, že som mu povedal: "Žiadny quid pro quo. Ja nechcem nič. Chcem, aby prezident Zelenský urobil správnu vec, aby splnil to, s čím kandidoval."

Druhý bod, takzvaná "Obštrukcia Kongresu", je nezmyselný a nebezpečný.

Demokrati zo Snemovne sa snažia obžalovať riadne zvoleného prezidenta Spojených štátov za presadzovanie ústavou založených privilégií, ktoré boli uplatňované na základe zhody oboch strán ich administratívami v celej histórii nášho národa.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa takého štandardu by bol každý americký prezident obžalovaný mnohokrát.

Ako varoval liberálny profesor práva Jonathan Turley demokratov v Kongrese, keď im povedal: "Nemôžem to zdôrazniť silnejšie...ak obžalujete prezidenta, či vykonstruujete závažný zločin alebo priestupok a obídete súdy, je to zneužitie moci. Je to vaše zneužitie moci. Robíte presne to, za čo kritizujete prezidenta."

Každý, vrátane Vás, vie, čo sa skutočne deje. Váš vybraný kandidát prehral v roku 2016 voľby, a Vy a Vaša strana ste sa z tejto porážky nikdy nespamätali. Vytvorili ste jasný prípad toho, čo sa v médiách nazýva "syndróm narušenia Trumpom" a Vy sa z toho bohužiaľ nikdy nedostanete. Nie ste ochotní a schopní prijať verdikt uskutočnený u volebných urien v priebehu volieb 2016.

SkryťVypnúť reklamu

A preto ste strávili celé tri roky pokusy zvrátiť vôľu amerického ľudu a zneplatniť jeho hlasy. Považujete demokraciu za svojho nepriateľa.

Predsedníčka Pelosiová, práve minulý týždeň ste na verejnom fóre priznala, že snaha Vašej strany o impeachment trvá "dva a pol roka", dávno pred tým, než ste kedy počuli o telefonáte na Ukrajinu.

Devätnásť minút potom, čo som zložil prísahu vo svojej funkcii, Washington Post uverejnil článok s titulkom "Kampaň za impeachment prezidenta Trumpa sa začala".

Ešte neuplynuli ani dva mesiace od mojej inaugurácie a poslankyňa Maxine Watersová vyhlásila "budem bojovať každý deň, až kým nebude obžalovaný".

Demokrati v Snemovni prijali za niekoľko mesiacov po mojej inaugurácii rezolúciu k môjmu impeachmentu za niečo, čo bude pokladané za jedno z najlepších rozhodnutí našej krajiny - vyhodenie Jamesa Comeyho (pozri správy Generálneho Inšpektora), - ktorého dnes svet pozná ako jedného z najhorších policajtov, aké náš národ kedy mal.

SkryťVypnúť reklamu

Kongresmanka Rashida Tlaib sa chvastala a len pár hodín po zložení svojho poslaneckého sľubu motala: "Pôjdeme do toho a obžaluje toho zm --- da".

Poslanec Al Green v máji povedal, "bojím sa, že keď tohoto prezidenta neobžalujeme, bude znovuzvolený".

Ešte raz - Vy a Vaši spojenci ste tieto veci povedali a urobili ďaleko skôr, ako ste kedy počuli o prezidentovi Zelenskom a o čomkoľvek spojenom s Ukrajinou.

Vy dobre viete, že tento tlak na impeachment nemá nič spoločného s Ukrajinou alebo s absolútne normálne konverzáciou, ktorú som s novým prezidentom viedol. Je to len Váš pokus odčiniť voľby 2016 a ukradnúť voľby 2020.

Kongresman Adam Schiff podvádzal a klamal od začiatku do teraz. Dokonca zašiel tak ďaleko, že z ničoho podvodne vyfabuloval moju konverzáciu s prezidentom Zelenským z Ukrajiny a prečítal tieto výmysly Kongresu, ako by som to povedal ja.

SkryťVypnúť reklamu

Jeho nehanebné klamstvá a podvody, ktoré sa tiahnu späť až k ruskému hoaxu, sú jednou z hlavných príčin toho, kde sme dnes.

Vy a vaša strana sa zúfalo snažíte odvrátiť pozornosť od mimoriadnej kondície americkej ekonomiky, od neuveriteľnej tvorby pracovných miest, od rekordného akciového trhu, od rastúcej dôvery a prosperujúcich občanov.

Vaša strana jednoducho nemôže s našimi výsledkami súťažiť: 7 miliónov nových pracovných miest, historicky najnižšia nezamestnanosť Afroameričanov, Hispanoameričanov a Američanov ázijského pôvodu, znovuvybudovanie armády, kompletne zreformovaná starostlivosť o našich skvelých veteránov, viac ako 170 nových federálnych sudcov a dvaja sudcovia Najvyššieho súdu, historické zníženie daní a regulácie, zrušenie individuálneho mandátu, prvý pokles ceny liekov na predpis za pol storočia, prvá nová zložka americkej armády od roku 1947 - Space Force, presvedčivá ochrana druhého dodatku ústavy, reforma trestného súdnictva, porážka Islamského štátu, chalifátu a zabitie svetového teroristu číslo jedna al-Baghdádího, nahradenie katastrofické obchodné dohody NAFTA úžasnú USMC (Mexiko a Kanada), prielom prvej fázy obchodných rokovaní s Čínou, masívne nové obchodné dohody s Japonskom a Južnou Kóreou, stiahnutie sa z desivej Iránskej jadrovej dohody, zrušenie nespravodlivej a nákladnej Parížskej klimatickej dohody, dosiahnutie pozície špičkového svetového producenta energie, uznanie hlavného mesta Izraela, otvorenie amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme a uznanie izraelskej suverenity nad Golanským výšinami, kolosálne obmedzenie ilegálnych prechodov hraníc, ukončenie praxe prepúšťania zadržaných ilegálnych migrantov a stavba hraničného múru na juhu - to všetko je iba začiatok.

SkryťVypnúť reklamu

Je toho oveľa viac. Vy nemôžete obhajovať svoju extrémnu politiku - otvorené hranice, masovú migráciu, vysokú zločinnosť, rastúce dane, socialistické zdravotníctvo, deštrukciu americkej energetiky, prerušenie tehotenstva vo vysokom stupni hradené daňovými poplatníkmi, vyradenie druhého dodatku ústavy, radikálne krajne ľavicové teórie práva a justície a trvalé stranícke blokovanie zdravého rozumu a všeobecného blaha.

Nie je nič, čo by som robil radšej, než prestal odkazovať na Vašu stranu ako na nič nerobicich demokratov. Bohužiaľ neviem, či mi k tomu niekedy vôbec dáte šancu.

Po troch rokoch nespravodlivého a neoprávneného vyšetrovania, utratených 45 miliónoch dolárov, s 18 zúrivými demokratickými vyšetrovateľmi a s FBI v plnej sile s vedením, ktorému bola preukázaná totálna Nekompetencia a skorumpovanosť, ste nenašli NIČ. Málo ľudí vo vysokých pozíciách zotrvalo a prešlo touto skúškou.

SkryťVypnúť reklamu

Neviete a ani sa nestaráte o to, ako ste poškodili a zranili úžasných a milujúcich členov mojej rodiny.

Viedli ste falošné vyšetrovanie demokraticky zvoleného prezident Spojených štátov a robíte tak doteraz.

Nie je veľa ľudí, ktorí by vydržali perzekúciu, aká sa robí v tomto období, a súčasne vykonali toľko pre úspech Ameriky a jej občanov.

Ale Vy, namiesto toho, aby ste dávali našu krajinu na prvé miesto, ste sa rozhodli ju čo najviac potupiť.

Totálne ste zlyhali s Muellerovou správou, pretože nebolo možné nič nájsť, takže ste sa rozhodli chytiť sa ďalšej falošnej správy, ktorá bola k dispozícii - telefonát na Ukrajinu, aj keď to bol perfektný hovor.

A mimochodom, keď sa rozprávam s cudzími krajinami, existuje veľa ľudí, ktorí sú oprávnení na oboch stranách počúvať tento rozhovor.

SkryťVypnúť reklamu

Vy ste tí, ktorí zasahujú do amerických volieb. Vy ste tí, ktorí podkopávajú americkú demokraciu. Vy ste tí, ktorí marí priechod spravodlivosti. Vy ste tí, čo vyvolávajú bolesť a utrpenie republiky kvôli svojim sebeckým osobným, politickým a straníckym výhodám.

Hoax impeachmentu predchádzal ruský hon na čarodejnice. V rozpore so všetkými dôkazmi a bez ohľadu na pravdu, Vy a Vaši poslanci ste tvrdili, že moju kampaň sprevádzalo sprisahanie s Rusmi.

To je závažná, zákerná a urážlivá lož, klamstvo, aká nemá obdobu.

Prinútili ste náš národ zažívať zmätky a súženia kvôli úplne vyfabrikovanému príbehu, nezákonne zakúpenému od cudzieho špióna Hillary Clintonovou a Demokratickým národným výborom za účelom útoku na našu demokraciu.

A potom, keď táto monštruózna lož bola odhalená a toto sprisahanie demokratov sa rozpadlo na prach, ani ste sa neospravedlnili. Neodvolali ste. Neprosili o odpustenie. Neprejavili ste žiadne výčitky, žiadnu sebareflexiu.

SkryťVypnúť reklamu

Namiesto toho ste začali viesť svoju ďalšiu nactiutrhačnú a zavrhnutiahodnú križiacku výpravu - pokúšate sa krivo obviniť a dehonestovat nevinnú osobu.

Toto všetko bolo motivované osobnými politickými kalkuláciami. Vaše predsedníctvo a Vaša strana sú rukojemníkmi nejpopletenejších a najradikálnejších predstaviteľov krajnej ľavice.

Každý z Vás žije v strachu zo socialistického vyzývateľa v primárkach - to je tá sila, ktorá tlačí impeachment. Pozrite sa na vyzývateľa kongresmana Nadera. Pozrite sa na seba a na ostatných. Nesťahujte našu krajine ku dnu spolu so svojou stranou.

Keby Vám naozaj išlo o slobodu pre náš národ, potom by ste venovali svoje ohromné ​​vyšetrovacie kapacity objasneniu plnej pravdy o desivom zneužívaní moci FBI pred, v priebehu a po voľbách v roku 2016 vrátane nasadenia špiónov proti mojej kampani, predloženiu falošných dôkazov súdu FISA a zatajeniu dôkazov neviny s cieľom obvinenia nevinných.

SkryťVypnúť reklamu

V FBI slúžia skvelí a čestní ľudia, ale vedenie bolo neschopné a skorumpované. Myslel by som, že by Vás tieto odhalenia mala desiť, pretože na vašej tlačovej konferencii v deň, keď ste oznamovali impeachment, ste ho priamo spojili s úplne zdiskreditovaným ruským hoaxom.

Pri tom ste dvakrát povedali, že "všetky cesty vedú k Putinovi", aj keď ste vedeli, že je to neskutočná lož. Ja som bol na Rusko ďaleko tvrdší, než si prezident Obama kedy vôbec dokázal pomyslieť.

Každý člen Kongresu, ktorý hlasoval za impeachment - v rozpore s akoukoľvek pravdou, faktami, dôkazy a právnymi princípmi - ukázal, akú hlbokú zlosť má na voličov a ako úprimne nenávidí americký ústavný poriadok. Naši zakladatelia sa báli tribalizácie straníckej politiky, a Vy ich najhoršie obavy uskutočňujete.

SkryťVypnúť reklamu

Čo je horšie, od začiatku tohto impeachmentu až do dnešných dní mi bolo upreté moje ústavné právo na spravodlivý proces. Bolo mi upreté najzákladnejšie právo dané ústavou vrátane práva predkladať dôkazy, mať pri rokovaní prítomného svojho poradcu, vyjadrovať sa k obvineniam, povolávať a konfrontovať svedkov, ako je tzv. Whistleblower, ktorý celý tento hoax vyvolal falošnou správou o telefónnom hovore, ktorý nemá žiadnu súvislosť so skutočne probehnuvším telefonátom.

Akonáhle som predložil prepis tohto hovoru, ktorý manipulátorov prekvapil a šokoval (nikdy si nemysleli, že by takýto dôkaz mohol byť predložený), tzv. Whistleblower a jeho kolega zmizli, pretože boli pristihnutí.

Ich správa bol podvod, a tak nám už nikdy nebudú k dispozícii. Inými slovami, akonáhle bol telefonát zverejnený, celé Vaše sprisahanie vybuchlo, ale to Vám nezabránilo pokračovať.

Spravodlivejšieho riadenia sa dostalo aj obvineným v salemskom čarodejníckom procese.

Vy a ostatní vo Vašich výboroch ste dlho hovorili, že impeachment musí byť spoločným krokom oboch politických strán. Tak to však nie je. Hovorili ste, že inak by to rozdelilo politickú scénu - tak tomu nepochybne je, možno oveľa viac, než ste si mysleli. A bude to len horšie.

Nie je to nič iné, než nezákonný stranícky pokus o prevrat, ktorý, tak ako sa dnes ukazuje, hanebne zlyhá vo volebných miestnostiach. Vy nejdete len po mne, ako prezidentovi. Vy idete po celej Republikánskej strane. Ale naša strana je v dôsledku tejto kolosálnej nespravodlivosti jednotnejšia ako kedykoľvek predtým. Ak budete pokračovať s touto šarádou impeachmentu, história Vás tvrdo odsúdi.

Budete tými, ktorí Snemovňu reprezentantov premenili zo ctihodného zákonodarného telesa vo výkladnú skriňu straníckej perzekúcie.

Čo zraňuje najviac, je asi Vaša predstieraná serióznosť. Zjavne máte tak málo rešpektu k americkému ľudu, keď očakávate, že ľudia budú veriť, že k tomuto impeachmentu pristupujete zdržanlivo, neochotne a so sebazaprením. Žiadny inteligentný človek neverí tomu, čo hovoríte.

Od chvíle, keď som vyhral voľby, zachvátila Demokratickú stranu horúčka impeachmentu. Tu nie je žiadna zdržanlivosť. To nie je nechcená udalosť.

Predvádzate paródiu na impeachment a ťažko zakrývate nenávisť voči mne, voči Republikánskej strane a desiatkam miliónov vlasteneckých Američanov. Voliči sú však múdri a prehliadnu túto prázdnu a nebezpečnú hru, ktorú hráte.

Nepochybujem, že vo voľbách 2020 Vás a demokratov budú Američania volať k na plnú zodpovednosť. Iba tak Vám neodpustia zneužitie justície a moci.

Je toho oveľa viac, čo je potrebné urobiť pre zlepšenie životov našich občanov. Je na čase, aby ste Vy a vysokí členovia Demokratickej strany v Kongrese okamžite ukončili tento vymyslený impeachment a vrátili sa do práce pre americký ľud.

Pretože však neočakávam, že by ste to urobili, píšem Vám tento list pre históriu a preto, aby som svoje myšlienky trvalo zaznamenal.

Chcel by som, aby za sto rokov, až sa ľudia pozrú na túto aféru, jej porozumeli a poučili sa z nej tak, aby sa nič podobné ďalšiemu prezidentovi nemohlo stať.

S pozdravom

Donald J. Trump

Prezident Spojených štátov amerických

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu