SME
Štvrtok, 9. apríl, 2020 | Meniny má Milena
ZAHRANIČIE

Známu moderátorku spájanú s princom Harrym našli mŕtvu

Špekuluje sa, že si siahla na život. Prišla o lukratívny džob a čakal ju súd za napadnutie jej priateľa, bývalého tenistu.

Caroline Flacková.Caroline Flacková. (Zdroj: SITA/AP)

Populárnu britskú televíznu moderátorku Caroline Flackovú našli v minulom týždni doma mŕtvu.

Ako prvý o úmrtí informoval denník The Daily Telegraph, podľa ktorého viedla k nešťastnej udalosti séria situácií, ktoré na známu televíznu tvár doľahli.

Flacková je mimo iného známa tým, že v minulosti udržiavala vzťah s princom Harrym.

Potom, čo bola moderátorka nájdená bez známok života vo svojom londýnskom byte, objavili sa špekulácie o jej samovražde, píše server echo24.cz.

Rodina však túto informáciu s ohľadom na súkromie zatiaľ nepotvrdila.

Článok pokračuje pod video reklamou

Všetko malo podľa denníka začať v prvej polovici decembra minulého roka. Vtedy išla Flacková so svojím priateľom, bývalým profesionálnym tenistom Lewisom Burtonom na večeru.

Druhý deň ráno sa však prebudila a začala Burtonovi kontrolovať správy, v ktorých našla podľa The Daily Telegraph úplne nevinné správy od cudzích žien.

To ju rozzúrilo a na svojho spiaceho priateľa zaútočila, udrela ho stolnou lampou do hlavy. Burton zavolal okamžite políciu a tá na miesto dorazila o osem minút neskôr.

"Bolo to ako z hororového filmu," uviedol neskôr Burton.

Flacková dlhodobo bojovala s depresiami a úzkosťami a aj potom, čo ich strážnici oboch vypočuli a moderátorku upokojili, Flacková sa vyhrážala, že sa zabije.

Neskôr ju odviezli do nemocnice, pretože si pri útoku na Burtona urobila hlbokú reznú ranu na ruke, kde zostala pod dozorom.

O deň neskôr bola obvinená z napadnutia. Pred súdom zastala deň pred Vianocami a bola prepustená na kauciu s podmienkou, že sa k Burtonovi nebude približovať.

Profesne celá aféra prišla pre Flackovú v najhoršej možnej chvíli. Mala práve odísť do južnej Afriky, kde sa natáča ďalšia séria populárnej reality šou Love Island, ktorú roky moderovala.

Po stretnutí s producentmi Flacková pristúpila na to, že sa natáčania nezúčastní, čo pre ňu okrem iného znamenalo finančnú stratu vo výške 600 000 libier za rok.

Flacková aj Burton sa však vídali aj potom, čo na neho žena zaútočila a bývalý tenista navyše opakovane upozorňoval vyšetrovateľa, že Flackovú žalovať nechce.

Súdy sú však podľa Daily Telegraph v Británii pod neustálym tlakom, aby neututlávali prípady domáceho násilia.

Preto sa podľa denníka rozhodli aj napriek Burtonovmu odporu Flackovú súdiť. Za podobné obvinenia hrozí páchateľovi až šesť mesiacov odňatia slobody.

"(Burton) Toto vypočutie nepodporuje a nesúhlasí s ním," uviedol na súde právnik bývalého tenistu. "Nikdy nebol obeťou, iba svedkom," vysvetlil.

Súd pri predvianočnom vypočutí nerozhodol a vyzval Flackovú, aby prišla znovu 4. marca.

Na Štedrý deň potom Flacková pracovala ako dobrovoľníčka. Jej stres a úzkosť však nezvyšoval ani tak súd, ktorý na ňu znova čakal, ale predovšetkým vysielanie relácie Love Island, ktorý namiesto nej moderovala Laura Whitmoreová.

Vyrazila preto na relaxačný pobyt do Spojených štátov a neskôr aj do Barcelony, kde sa snažila dať svoj život znovu dohromady.

Keď sa vrátila, začala sa čím ďalej tým viac obávať súdu, ktorý sa blížil. Štrnásteho februára prišla správa, ktorej sa Flacková obávala, dostala totiž pozvánku na vypočutie, o ktorom dovtedy dúfala, že sa neuskutoční.

Podľa dostupných informácií mala najväčší strach z toho, že by počas procesu mohol niekto zverejniť zábery, ktoré nakrútili strážnici pri zásahu po útoku na Burtona, ktoré by ju ukazovali pri záchvate.

Hoci sa k nej na pár dní chcela nasťahovať jej kamarátka a vlasováštylistka Lou Teasdaleová, Flacková jej povedala, že je všetko v poriadku a že môže odísť.

Len o pár hodín neskôr však našli Fleckovou v jej byte bez známok života.

Program Love Island bol dočasne stiahnutý z programu, na obrazovku sa však vrátil už v pondelok, keď reality šou uctila jej pamiatku.

Najčítanejšie články

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Viac ako polovica Slovákov sa bojí nového koronavírusu aj jeho dosahov

"Každý tretí si obavy skôr nepripúšťa a každý desiaty si ich nepripúšťa vôbec," uvádza prieskum.

Ľudia na bratislavskej hrádzi v nedeľu 29. marca.
Európska únia

Švédsko využije údaje z mobilov na analýzu pohybu obyvateľov

Výsledky analýzy by sa mali využiť aj pri navrhovaní nových epidemiologických opatrení, ako tiež pri posudzovaní účinnosti tých doterajších.

Centrum Štokholmu 1. apríla.
Slovensko

Policajt, ktorý eskortoval ľudí prichádzajúcich z Tirolska, sa nakazil koronavírusom, informoval premiér

Testy zo stredy na Covid-19 odhalili 19 nových prípadov koronavírusu, spolu je tak na Slovensku nakazených 701 ľudí.

Zľava: Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a predseda vlády SR Igor Matovič.
Koronavírus

Z choroby COVID-19 sa vyliečilo dvojmesačné dieťa

Toto dieťa sa považuje za najmladšieho známeho pacienta v Taliansku, ktorý sa vyliečil z tohto potenciálne smrteľného ochorenia.

Nemocnica vo Varese.