SME
Sobota, 6. jún, 2020 | Meniny má NorbertKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Sprievodca vášho života

Tento týždeň mali svoj deň sprievodcovia.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: dvaja, pár, svetlo, sprievodca, rozchod, )

Predpokladám, že každý z nás aspoň raz v živote absolvoval nejakú prehliadku so sprievodcom. Pamätáte si naňho? Aký bol? Zaujal vás?

A kto vás sprevádza tým vaším životom? Máte svojho osobného sprievodcu? Prečo ste si vybrali práve jeho? Predpokladám, že v tom máte viacerí jasno. Ale, ak nie, skúste nad tým porozmýšľať...,veď je dôležité vedieť, kam smeruje váš život.

Svätý Ambrož, biskup v Miláne raz povedal: „Cestou nech ťa vedie viera a cestou nech ti je Sväté písmo! A dobrým vodcom Slovo z neba. Od tejto lampy si aj i ty zažni svoju lampu, aby svietila do tvojho vnútorného človeka, ktorý zas je lampou tvojho tela.“

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mojím sprievodcom nech je Boh

Môj brat často cestuje do zahraničia autom. Už veľakrát sa mi priznal, že sa ocitol v patovej situácii. No, vždy, keď už bol bezradný, ktosi mu pomohol a dostal ho z toho.

Cítil, že nie je sám, že ho niekto sprevádza. On verí, že je to Boh a Panna Mária, ktorí mu pomáhajú. Oni sú jeho sprievodcovia.

Niekto múdry raz povedal, že kde nie je cieľ, nie je ani cesta. Ale ako ísť do neznáma bez kvalitnej navigácie?

Málokto sa už dnes vyberie na ďalekú cestu alebo na miesto, ktoré nepozná bez toho, aby si vopred zabezpečil „sprievodcu“.

No, sprievodcu potrebujeme nielen na cestovanie, či prehliadku nejakého miesta, ale, v každej chvíli svojho života.

Vo chvíli radosti aj smútku. Každý deň má svoje problémy, ktoré si vytvárame my ľudia a ako povedal pápež Ján Pavol II. :

Skryť Vypnúť reklamu

„Na cestách našich problémov a našich nepokojov, niekedy i našich hlbokých sklamaní, chce nám byť božský pocestný naďalej sprievodcom, aby nás vysvetľovaním Svätého písma uvádzal do chápania Božích tajomstiev.“

Nechajme sa preto viesť. Chyťme pomocnú ruku a dávajme aj tú svoju. No, rozmýšľajme, komu a prečo zveríme všetko, čo je pre nás najdôležitejšie.

Vyberajme s rozumom a srdcom tiež. Nech náš sprievodca spĺňa všetky naše očakávania.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Relevancia Pellegriniho strany sa ukáže, až keď ju založí, myslí si Hrabko

"Vieme, ako strany súčasnej vládnej koalície brojili proti aktuálnemu generálnemu prokurátorovi, pánovi Čižnárovi, ale to, ako sa správajú teraz, naznačuje, že mu predĺžia funkčné obdobie, hovorí publicista.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár.
Ekonomika

Napriek poklesu trhov svoje investície ľudia výrazne nevyberajú

Súčasná kríza, ktorú vyvolal nový koronavírus, vystrašila sporiteľov a investorov menej ako finančná kríza v minulosti po páde banky Lehman Brothers.

Nastaviť si druhý pilier je pre výnos dôležité.
Slovensko

Skutočné počty otvorených škôl a škôlok prevýšili predbežné odhady

Do materských škôl sa vrátilo približne 70 000 detí (50 percent z celkového počtu), do lavíc v triedach na 1. stupni ZŠ zasadlo 170 000 žiakov (63 percent).

Meranie teploty pred vstupom do školy.
Názory

Chudnite so mnou po piatom týždni: Prirodzené komplikácie

Prešlo iba päť týždňov od chvíle, keď som sa rozhodol schudnúť, ale mám pocit, že ubehlo týždňov sto. Niet divu, že sa dostavili prvé komplikácie.