SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Sprievodca vášho života

Tento týždeň mali svoj deň sprievodcovia.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: dvaja, pár, svetlo, sprievodca, rozchod, )

Predpokladám, že každý z nás aspoň raz v živote absolvoval nejakú prehliadku so sprievodcom. Pamätáte si naňho? Aký bol? Zaujal vás?

A kto vás sprevádza tým vaším životom? Máte svojho osobného sprievodcu? Prečo ste si vybrali práve jeho? Predpokladám, že v tom máte viacerí jasno. Ale, ak nie, skúste nad tým porozmýšľať...,veď je dôležité vedieť, kam smeruje váš život.

Svätý Ambrož, biskup v Miláne raz povedal: „Cestou nech ťa vedie viera a cestou nech ti je Sväté písmo! A dobrým vodcom Slovo z neba. Od tejto lampy si aj i ty zažni svoju lampu, aby svietila do tvojho vnútorného človeka, ktorý zas je lampou tvojho tela.“

Skryť Vypnúť reklamu

Mojím sprievodcom nech je Boh

Môj brat často cestuje do zahraničia autom. Už veľakrát sa mi priznal, že sa ocitol v patovej situácii. No, vždy, keď už bol bezradný, ktosi mu pomohol a dostal ho z toho.

Cítil, že nie je sám, že ho niekto sprevádza. On verí, že je to Boh a Panna Mária, ktorí mu pomáhajú. Oni sú jeho sprievodcovia.

Niekto múdry raz povedal, že kde nie je cieľ, nie je ani cesta. Ale ako ísť do neznáma bez kvalitnej navigácie?

Málokto sa už dnes vyberie na ďalekú cestu alebo na miesto, ktoré nepozná bez toho, aby si vopred zabezpečil „sprievodcu“.

No, sprievodcu potrebujeme nielen na cestovanie, či prehliadku nejakého miesta, ale, v každej chvíli svojho života.

Vo chvíli radosti aj smútku. Každý deň má svoje problémy, ktoré si vytvárame my ľudia a ako povedal pápež Ján Pavol II. :

Skryť Vypnúť reklamu

„Na cestách našich problémov a našich nepokojov, niekedy i našich hlbokých sklamaní, chce nám byť božský pocestný naďalej sprievodcom, aby nás vysvetľovaním Svätého písma uvádzal do chápania Božích tajomstiev.“

Nechajme sa preto viesť. Chyťme pomocnú ruku a dávajme aj tú svoju. No, rozmýšľajme, komu a prečo zveríme všetko, čo je pre nás najdôležitejšie.

Vyberajme s rozumom a srdcom tiež. Nech náš sprievodca spĺňa všetky naše očakávania.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Názory

Marian Kechlibar: Republika zasiahnutá do srdca

O zlých vzťahoch medzi islamom a sekulárnou časťou Francúzskej republiky sa konečne aspoň oficiálne hovorí. Otázka je, či nie je príliš neskoro.

Ilustračné foto.
Zahraničie

Erdogan urážal Macrona, ten reagoval povolaním veľvyslanca

Napätie medzi týmito dvoma svetovými lídrami sa stupňuje, turecký prezident však zašiel naozaj priďaleko. Bude francúzsky prezident ten, ktorý ho zastaví?

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a francúzsky prezident Emmanuel Macron na snímke z januára 2020 z konferencie o Líbyi v Berlíne.
Slovensko

Počet otestovaných za dva dni prekročil 121-tisíc

V pilotnej fáze testovania zatiaľ odhalili 4 432 infekčných osôb.

Koronavírus na Slovensku: Čakanie na testovanie v Bobrove.
Slovensko

Boris Kollár mal vážnu autonehodu, informoval premiér

Predseda parlamentu, jeho ochrankár aj vodič sú zranení.

Boris Kollár.