SME
Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Policajt na Floride zatkol šesťročné dievčatko. Nie je moje prvé, chválil sa

Spútali jej ruky sťahovacou páskou napriek jej prosbám a plaču. Ak by bola väčšia, dal by som jej regulérne putá, povedal policajt.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: FB Orlando Police Department)


ORLANDO - Novo zverejnené video ukazuje, ako americkí policajti v Orlande na Floride spútali ruky šesťročnému dievčatku a plačúce ju posadili do auta. Údajne totiž napadla zamestnanca školy.

Jeden z policajtov sa chválil, že to nie je prvýkrát, keď odviedol dieťa. Kvôli svojmu počínaniu dostal výpoveď, píše server idnes.cz.

Na videu je vidieť, ako Kaia Rolleová sedí v škole a načúva učiteľke. Keď polícia prichádza so sťahovacími páskami, pýta sa ich, pre koho sú. "Pre teba," odvetí policajt Dennis Turner.

Skryť Vypnúť reklamu

Dievča začne plakať, keď ju druhý policajt, ​​ktorý podľa denníka The Guardian nebol identifikovaný, začne zväzovať ruky. "Pomôžte mi. Pomôžte mi, prosím," je počuť, ako úpenlivo prosí.

Policajti sú však neoblomní a cez jej protesty ju odvádzajú k autu. "Prosím, dajte mi ešte šancu," žiada ich žiačka. Policajti ju však vsadzujú do auta.

Turner sa potom obracia na znepokojených členov školského zboru. Hovorí im, že dievča odváža do centra pre mladistvých a že "bude doma v priebehu niekoľkých hodín".

Na otázku, či sú pásky nutné, Turner odvetí "že ak by bola väčšia, mala by regulárne putá".

Policajt sa zamestnancom školy pochválil, že zatkol šesť tisíc ľudí, pričom medzi nimi bolo aj sedemročné dievčatko. Kaia však "zlomila rekord" ako najmladší ním zadržaný človek.

Skryť Vypnúť reklamu

Polícia do školy prišla, pretože Rolleová údajne napadla troch zamestnancov školy. Jej babička povedala miestnym médiám, že vnučka trpí poruchou spánku, kvôli ktorej má občas problémy so správaním, uviedla stanica WKMG-TV.

Turner vo svojej policajnej správe napísal, že jedna zamestnankyňa školy chcela na žiačku podať žalobu. Škola to však poprela. Proti dievčaťu nebola vznesená žiadna obvinenia a jej trestný register bol rehabilitovaný.

Polícia krátko po incidente Turnera prepustila. Odôvodnila to tým, že ak policajti chcú zatknúť dieťa mladšie ako 12 rokov, musia mať súhlas nadriadeného plukovníka. Turner ho nemal.

Druhý policajt si údajne nebol vedomý toho, že sa porušuje protokol, a interné vyšetrovanie ho očistilo.

"V mene seba a celého policajného oddelenia v Orlande sa ospravedlňujem deťom a ich rodinám," povedal šéf orlandské polície. "Ako dedko troch detí mladších jedenástich rokov si môžem len predstavovať, ako to muselo byť traumatické pre všetkých zúčastnených."

Skryť Vypnúť reklamu

"Bol som policajt dvadsaťtri rokov. Predtým som bol v armáde. Všetko, čo som kedy robil, bolo, že som slúžil svojej krajine a svojej komunite. To je všetko, čo o tom môžem povedať," cituje Turnera stanica WKMG-TV.

K incidentu došlo v septembri minulého roka. Polícia nechcela pôvodne video z kamery na tele policajtov zverejniť. Právnik rodiny však získal jeho kópiu, ktorú zdieľal s miestnymi médiami. Rodina tvrdí, že tak chcela zabrániť tomu, aby sa podobná situácia opakovala s iným dieťaťom.

Načítavam video...

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výťah. Najčastejšou poruchou je jeho preťaženie.

Po zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici došlo k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy.

11 h
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Koaličná strana SaS viac nepodporí núdzový stav, na koaličnú radu predložila alternatívne riešenie. Odmieta tiež zvyšovanie daní, podobný návrh by vetovala.

16 h
Atmosféra v pléne počas rokovania 27. schôdze Národnej rady.

Výška platu jednotlivých sa líši podľa miesta trvalého pobytu aj podľa toho, či sú vo vedení parlamentu a výborov NR SR alebo nie.

19 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 137-zisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch opäť klesol.

20 h