SME
Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Chlapec z nášho sveta čaká na blahorečenie

Mal iba pätnásť rokov a predsa zanechal nezmazateľnú stopu. Talian Carlo Acutis sa stal kandidátom na blahorečenie, cirkev už uznala zázrak na jeho príhovor.

Assisi, ilustračné foto.Assisi, ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Mladý Talian Carlo Acutis zomrel v tínedžerskom veku na leukémiu. Napriek liečbe, ktorú podstúpil a veľkej viere vo svoje vyzdravenie, odišiel z tohto sveta, no za tých pár rokov, čo žil, dal všetkým najavo, že je iný v tom pozitívnom slova zmysle.

Na jeho príhovor sa stal zázrak, v Brazílii sa uzdravil ťažko chorý chlapec. Carlo Acutis nám dáva nádej, že aj v 21. storočí sa ľudia môžu stať svätými.

Žil pre nekonečno

Od svojho prvého svätého prijímania, ktoré absolvoval v siedmych rokoch, každodenne chodieval na svätú omšu a prijímal eucharistiu, ku ktorej mal zvláštnu úctu. Často hovoril, že je to jeho diaľnica do neba.

Skryť Vypnúť reklamu

O eucharistii vytvoril niekoľko prezentácií, ktoré prostredníctvom internetu obleteli svet.

Už ako 11-ročný začal vyhľadávať a katalogizovať viac ako 136 eucharistických zázrakov, ktoré Cirkev potvrdila. Zverejnil to na vlastnej internetovej stránke.

Bola o tom aj výstava, ktorá prešla celý svet. O eucharistických zázrakoch, vyšla aj kniha s názvom „Eucharistické zázraky vo svete.“

Jeho cieľom bolo nekonečno, nie konečno. Jeho slová boli: „Odjakživa sme očakávaní v nebi.“

Chcel tým podporiť vieru aj ostatných mladých.

Okrem programovania, filmovania, strihania, v čom bol naozaj veľmi dobrý a prostredníctvom čoho evanjelizoval, sa Carlo ako dobrovoľník venoval aj ľuďom v núdzi.

Svoje utrpenie, ktoré trpezlivo znášal pri svojej ťažkej chorobe, obetoval pred smrťou za pápeža Benedikta XVI. a cirkev.

Skryť Vypnúť reklamu

Carlo Acutis zomrel v roku 2006.

Jeho pozostatky nájdete v jeho obľúbenom meste Assisi v Sanktuáriu vyzlečenia sv. Františka (Santuario della Spogliazione).

Je to chrám, do ktorého prichádzajú na púte predovšetkým mladí ľudia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výťah. Najčastejšou poruchou je jeho preťaženie.

Po zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici došlo k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy.

10 h
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Koaličná strana SaS viac nepodporí núdzový stav, na koaličnú radu predložila alternatívne riešenie. Odmieta tiež zvyšovanie daní, podobný návrh by vetovala.

15 h
Atmosféra v pléne počas rokovania 27. schôdze Národnej rady.

Výška platu jednotlivých sa líši podľa miesta trvalého pobytu aj podľa toho, či sú vo vedení parlamentu a výborov NR SR alebo nie.

18 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 137-zisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch opäť klesol.

19 h