SME
Utorok, 2. jún, 2020 | Meniny má Xénia, OxanaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Dôsledky svetla

Prijal si už Ježiša? Ak áno, nech svetlo v tebe je skutočným svetlom a pomocou iným. Používaj tento dar a odkrývaj tmu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Na počiatku Boh povedal : Buď svetlo!, a bolo svetlo. Boh je svetlo a niet v ňom nijakej tmy.

Všetko v živote má svoje opodstatnenie, aj svoje pre a proti. Je normálne, že sa striedajú štyri ročné obdobia, svetlo a tma, deň a noc. To všetko je potrebné pre život.

Cez deň netreba svietiť, pretože vidíme všetko a dobre, obloha nám poskytuje dostatok svetla pre naše oči.

Spolu so západom slnka však prichádza šero a to je nekomfortné pre ľudský zrak. Potrebujeme svetlo, aby sme videli. Aby sme sa dokázali prepraviť na miesto, ktoré potrebujeme, vykonávať určité úkony, aby sme sa nepotkli či nezranili.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Večer a noc si nevyžadujú žiadne špeciálne vysvetlenie, jednoducho je to tak v prírode uzákonené. Máme si oddýchnuť, načerpať nové sily, zregenerovať sa po celom dni. Ak človek ide po tme von, potrebuje svetlo, aby si videl pod nohy a prípadné prekážky na ceste.

Cez deň je vidno všetko, špina na ulici, neporiadok, každý fľak na oblečení, vidíme smiech, úškľabky ľudí. Noc toto všetko zakrýva svojim temným rúškom. Špina a všetko ostatné je zakryté.

Takýto je človek bez Boha. Myslí si, že je všetko v najlepšom poriadku, že je čistý, bez poškvrny. Mylne sa domnieva, že po tme sa nepotkne, jeho noha nezavadí o žiadnu prekážku. No život ukáže, že je to omyl. Často sa doráňame, narobíme sebe aj iným príliš veľa bolestí.

Zbytočne. Potrebujeme svetlo. To svetlo je Ježiš Kristus.

Skryť Vypnúť reklamu

Ja som svetlo sveta, sú Jeho slová. Takisto vraví, kto verí v Neho, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života. Ježiš predstavoval svetlo, kým bol na tejto zemi. Po Jeho odchode prevzal toto poslanie boží ľud. Ľudia, nad ktorými je vzývané Jeho meno.

Prijal si Pána Ježiša? Tak svieť! Písmo hovorí: Vstaň, zasvieť, veď prišlo tvoje svetlo a sláva Pánova sa zaskvela nad tebou!

Svetlá vo svojich príbytkoch nekladieme tak, aby boli schované. Tým by nespĺňali svoj účel. Práve naopak, dávame ich tak, aby nám slúžili a vrhali svetlo na každého rovnako.

Tak má byť aj človek v Kristu. Ak svetlo vo mne je skôr tmou, je to smutný paradox. Neprinášam úžitok nikomu. Nesvietim tak, aby iní videli cezo mňa Boha.

Nemá to tak byť. Ak slepý vedie slepého, obaja padnú. Nemôžu vidieť prekážky na ceste. Zrania sa, ublížia si.

Skryť Vypnúť reklamu

Tak sme aj my, chceme niekomu pomôcť, no bez Boha nedokážeme nájsť tú správnu cestu. Darmo budem chcieť niekomu vybrať smietku z oka, keď v tom mojom je oveľa väčšia prekážka.

Je prirodzené, že kto má rád tmu, nechce ísť na svetlo, tam je všetko vidno. Jeho oči si zvykli na tmu. Je to však mylný obraz, ktorý trvá len do určitého času.

Raz musí každý prísť k svetlu a prezrieť. Je čas sa zobudiť a byť tým správnym svetlom, ktoré bude pomocou iným!

Prijal si už Ježiša? Ak áno, nech svetlo v tebe je skutočným svetlom a pomocou iným! Používaj tento dar a odkrývaj tmu! Lebo tam, kde je svetlo, každá tma musí odísť.

Nech aj pre každého, kto číta tieto riadky, platí: Pán je moje svetlo a moja spása, koho sa mám báť?

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Slováci sa koronavírusu boja čoraz menej, ukázal prieskum

Aj napriek výraznému poklesu celkových obáv na konci mája väčšina respondentov uviedla, že naďalej dodržiavajú epidemiologické opatrenia.

Za prísnych hygienických podmienok sa otvorili aj obchodné centrá.
Slovensko

V pondelok na koronavírus otestovali vyše 6 400 ľudí, žiadny test nebol pozitívny

Z ochorenia sa uzdravilo už 1 372 ľudí. Na Slovensku tak zostáva 122 aktívnych prípadov.

Kontrola žiakov pred vstupom do ZŠ Janka Matúšku v Dolnom Kubíne.
Zahraničie

Trump nariadil mobilizáciu. Ak nepokoje neustanú, vyšle do ulíc armádu

"Skončíme nepokoje a bezprávie, ktoré sa v našej krajine rozšírili," povedal Trump. "Som váš prezident práva a poriadku," dodal.

Americký prezident Donald Trump s Bibliou pri kostole sv. Jána.
Zahraničie

"Nehovorte manželka a priateľka." OSN požaduje rodovo neutrálne vyjadrovania

Na OSN sa okamžite zniesla kritika. Exposlankyňa europarlamentu napísala: "Prestaňte sa snažiť kontrolovať, ako ľudia hovoria. Je to divné a nepotrebné." Expredseda českej vlády Topolánek dodal. "Vy ste sa naozaj pomiatli. Prečo za toto platíme?"

Centrála OSN v New Yorku.