SME
Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Dôsledky svetla

Prijal si už Ježiša? Ak áno, nech svetlo v tebe je skutočným svetlom a pomocou iným. Používaj tento dar a odkrývaj tmu.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Pixabay)

Na počiatku Boh povedal : Buď svetlo!, a bolo svetlo. Boh je svetlo a niet v ňom nijakej tmy.

Všetko v živote má svoje opodstatnenie, aj svoje pre a proti. Je normálne, že sa striedajú štyri ročné obdobia, svetlo a tma, deň a noc. To všetko je potrebné pre život.

Cez deň netreba svietiť, pretože vidíme všetko a dobre, obloha nám poskytuje dostatok svetla pre naše oči.

Spolu so západom slnka však prichádza šero a to je nekomfortné pre ľudský zrak. Potrebujeme svetlo, aby sme videli. Aby sme sa dokázali prepraviť na miesto, ktoré potrebujeme, vykonávať určité úkony, aby sme sa nepotkli či nezranili.

Skryť Vypnúť reklamu

Večer a noc si nevyžadujú žiadne špeciálne vysvetlenie, jednoducho je to tak v prírode uzákonené. Máme si oddýchnuť, načerpať nové sily, zregenerovať sa po celom dni. Ak človek ide po tme von, potrebuje svetlo, aby si videl pod nohy a prípadné prekážky na ceste.

Cez deň je vidno všetko, špina na ulici, neporiadok, každý fľak na oblečení, vidíme smiech, úškľabky ľudí. Noc toto všetko zakrýva svojim temným rúškom. Špina a všetko ostatné je zakryté.

Takýto je človek bez Boha. Myslí si, že je všetko v najlepšom poriadku, že je čistý, bez poškvrny. Mylne sa domnieva, že po tme sa nepotkne, jeho noha nezavadí o žiadnu prekážku. No život ukáže, že je to omyl. Často sa doráňame, narobíme sebe aj iným príliš veľa bolestí.

Zbytočne. Potrebujeme svetlo. To svetlo je Ježiš Kristus.

Skryť Vypnúť reklamu

Ja som svetlo sveta, sú Jeho slová. Takisto vraví, kto verí v Neho, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života. Ježiš predstavoval svetlo, kým bol na tejto zemi. Po Jeho odchode prevzal toto poslanie boží ľud. Ľudia, nad ktorými je vzývané Jeho meno.

Prijal si Pána Ježiša? Tak svieť! Písmo hovorí: Vstaň, zasvieť, veď prišlo tvoje svetlo a sláva Pánova sa zaskvela nad tebou!

Svetlá vo svojich príbytkoch nekladieme tak, aby boli schované. Tým by nespĺňali svoj účel. Práve naopak, dávame ich tak, aby nám slúžili a vrhali svetlo na každého rovnako.

Tak má byť aj človek v Kristu. Ak svetlo vo mne je skôr tmou, je to smutný paradox. Neprinášam úžitok nikomu. Nesvietim tak, aby iní videli cezo mňa Boha.

Nemá to tak byť. Ak slepý vedie slepého, obaja padnú. Nemôžu vidieť prekážky na ceste. Zrania sa, ublížia si.

Skryť Vypnúť reklamu

Tak sme aj my, chceme niekomu pomôcť, no bez Boha nedokážeme nájsť tú správnu cestu. Darmo budem chcieť niekomu vybrať smietku z oka, keď v tom mojom je oveľa väčšia prekážka.

Je prirodzené, že kto má rád tmu, nechce ísť na svetlo, tam je všetko vidno. Jeho oči si zvykli na tmu. Je to však mylný obraz, ktorý trvá len do určitého času.

Raz musí každý prísť k svetlu a prezrieť. Je čas sa zobudiť a byť tým správnym svetlom, ktoré bude pomocou iným!

Prijal si už Ježiša? Ak áno, nech svetlo v tebe je skutočným svetlom a pomocou iným! Používaj tento dar a odkrývaj tmu! Lebo tam, kde je svetlo, každá tma musí odísť.

Nech aj pre každého, kto číta tieto riadky, platí: Pán je moje svetlo a moja spása, koho sa mám báť?

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výťah. Najčastejšou poruchou je jeho preťaženie.

Po zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici došlo k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy.

12 h
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Koaličná strana SaS viac nepodporí núdzový stav, na koaličnú radu predložila alternatívne riešenie. Odmieta tiež zvyšovanie daní, podobný návrh by vetovala.

17 h
Atmosféra v pléne počas rokovania 27. schôdze Národnej rady.

Výška platu jednotlivých sa líši podľa miesta trvalého pobytu aj podľa toho, či sú vo vedení parlamentu a výborov NR SR alebo nie.

20 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 137-zisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch opäť klesol.

21 h