SME
Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

S výsledkami parlamentných volieb je spokojná tretina opýtaných

Nespokojných je 35 percent ľudí.

Voľby do Národnej rady.Voľby do Národnej rady. (Zdroj: Lýdia Vojtaššáková)

BRATISLAVA - S výsledkami februárových parlamentných volieb je spokojných takmer 34 percent opýtaných.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 11. až 17. marca na vzorke 1 013 respondentov.

Respondenti reprezentovali populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

V rámci prieskumu odpovedal respondenti na otázku „Ako ste celkovo spokojný/-á s výsledkami týchto volieb?“.

Odpoveď veľmi spokojný/-á uviedlo v rámci prieskumu 10,3 percenta opýtaných, pričom ďalších 23,4 percenta odpovedalo, že sú s výsledkami skôr spokojní.

Skryť Vypnúť reklamu

Odpoveď ani spokojný/-á, ani nespokojný/-á uviedlo 28,1 percenta respondentov.

Odpoveď skôr nespokojný/-á v rámci prieskumu uviedlo 18,8 percenta opýtaných a ďalších 16,3 percenta uviedlo, že sú s výsledkami volieb veľmi nespokojní.

Zvyšných 3,1 percenta opýtaných na otázku nevedelo odpovedať.

Z hľadiska politickej príslušnosti sú podľa prieskumu s výsledkami volieb najviac spokojní voliči zoskupenia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Nova, Kresťanská únia (KÚ), Zmena zdola (90 percent).

Nasledujú sympatizanti Slobody a Solidarity (SaS), 73 percent, Sme rodina (71 percent), Za ľudí (59 percent), Progresívne Slovensko(PS)/Spolu (30 percent), nevoliči (15 percent) a voliči strany Kotlebovci-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) 13 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

Spomedzi voličov Smeru-sociálnej demokracie (Smer-SD) je s výsledkami volieb spokojných 6 percent respondentov, naopak nespokojnosť vyjadrilo 80 percent z nich.

V rebríčku nespokojnosti nasledujú voliči ĽSNS (60percent), nevoliči (32 percent), voliči PS/Spolu (26 percent), Za ľudí (18 percent), Sme rodina (11 percent) a SaS (dve percentá). Spomedzi voličov OĽaNO je s výsledkami volieb nespokojné jedno percento opýtaných.

Pre porovnanie, spokojnosť s výsledkami volieb podľa štatistík Focusu v roku 2016 vyjadrilo 21 percent opýtaných, v roku 2012 44 percent, v roku 2010 to bolo 29 percent a 32 percent respondentov v roku 2006.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výťah. Najčastejšou poruchou je jeho preťaženie.

Po zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici došlo k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy.

12 h
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Koaličná strana SaS viac nepodporí núdzový stav, na koaličnú radu predložila alternatívne riešenie. Odmieta tiež zvyšovanie daní, podobný návrh by vetovala.

17 h
Atmosféra v pléne počas rokovania 27. schôdze Národnej rady.

Výška platu jednotlivých sa líši podľa miesta trvalého pobytu aj podľa toho, či sú vo vedení parlamentu a výborov NR SR alebo nie.

19 h
Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili vyše 137-zisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch opäť klesol.

20 h