SME
Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky
KORONAVÍRUS

Svet hlási nové čísla. V Nemecku je cez 16-tisíc nakazených, možno viac

V Taliansku stúpol počet obetí za jediný deň o 627, čo je doteraz najvyšší nárast za jeden deň.

Talianski vojaci na stráži v Miláne.Talianski vojaci na stráži v Miláne. (Zdroj: TASR/AP)

Počet nakazených chorobou COVID-19 i tých, ktorí nákaze podľahli, po celom svete neustále pribúda.

Irán hlási k sobotňajšom ránu ďalších 123 mŕtvych, v Nemecku je 2 705 novo potvrdených nakazených.

Tam sa od začiatku šírenia infekcie preukázala u celkovo 16 662 ľudí, niektoré zdroje však hlási oveľa väčší počet pozitívnych testov aj obetí, píše server idnes.cz.

V Iráne podľahlo koronavírusy už 1 556 ľudí a 20 610 sa ním nakazilo. Počet mŕtvych tak za deň vystúpal o 123. Irán je jednou z najhoršie zasiahnutých krajín sveta, prezident Hasan Rúhání však v sobotu vyhlásil, že by tam kríza mala poľaviť do dvoch až troch týždňov.

Skryť Vypnúť reklamu

Irán "musí urobiť všetko potrebné na to, aby sa ekonomická produkcia vrátila do normálu," vyhlásil v štátnej televízii Ruhání s tým, že by chcel už za niekoľko týždňov začať rušiť núdzové ochranné opatrenia zamerané proti ďalšiemu šíreniu nákazy.

Obvinil tiež "kontrarevolucionárov" zo sprisahania, ktoré má obmedziť ekonomický život v krajine.

Nemecko hlási ďalších 2 705 potvrdených prípadov nákazy koronavírusuy, podľa Inštitútu Roberta Kocha (RKI) počet úmrtí v tejto súvislosti od piatku narástol o 16.

Od začiatku šírenia vírusu sa v krajine podľa RKI infekcie preukázala u 16 662 ľudí, z ktorých 47 zomrelo. Iné zdroje však hovoria o viac ako 19 000 pozitívnych testoch v Nemecku i vyššom počte obetí.

Krivka ukazujúca vývoj počtu infikovaných aktuálne mieri strmo nahor, lebo Nemecko aktuálne registruje tisíce nových pacientov denne.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa štatistík agentúry Reuters má teraz na 19 000 "aktívnych prípadov" infekcie, z databázy americkej univerzity Johnsa Hopkinsa vyplýva ešte o niekoľko stoviek vyššie číslo. Oba uvedené zdroje hlásia v Nemecku viac ako 60 mŕtvych.

V Španielsku zomrelo po nákaze koronavírusom už 1 326 ľudí, uvádza španielske ministerstvo zdravotníctva.

Nová bilancia je o viac ako 300 prípadov vyššia ako tá piatkovej, keď bolo hlásených 1 002 úmrtí.

Počet potvrdených prípadov infekcie za uplynulý deň narástol o bezmála 5 000 na celkových 24 926. Nárast počtu obetí oproti predchádzajúcemu dňu je v sobotu vyšší ako pri minulom hlásení, v piatok sa bilancia zvýšila o 235 mŕtvych.

Vo Švajčiarsku pribudlo za jeden deň 1273 nových prípadov nákazy koronavírusy, ide o zatiaľ najvyšší nárast. Celkovo je infikovaných 6113, 56 ľudí zomrelo.

Skryť Vypnúť reklamu

Japonsko ohlásilo v sobotu už 1 016 infikovaných, chystá sa však rušiť niektoré reštriktívne opatrenia.

Počet infikovaných novým vírusom rastie aj v ďalších ázijských krajinách, napríklad v Thajsku, na Filipínach, na Taiwane, v Indonézii a v Malajzii.

V Taliansku stúpol počet obetí za jediný deň o 627

Počet obetí koronavírusu v Taliansku v piatok stúpol už na 4 032. Za posledných 24 hodín tak počet obetí v tejto krajine stúpol o hrozivých 627, čo je doteraz najvyšší nárast za jeden deň.

Počet ľudí, u ktorých bola potvrdená nákaza, vzrástol v Taliansku od štvrtka večera do piatka večera z 41 035 na 47 021, čo znamená nárast o 5 986 prípadov za jeden deň.

Spomedzi nakazených sa 4 440 pacientov už vyliečilo.

Taliansko je počtom obetí aj počtom infikovaných celosvetovo na prvom mieste, pričom počet obetí aj počet ľudí s potvrdenou nákazou tam stúpa najrýchlejšie zo všetkých krajín.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zdravotníčka v ochrannom odeve stojí v testovacom centre na ochorenie COVID-19 v priestoroch výstaviska v nemeckom Erfurte 29. apríla 2021.

Nemeckí lekári sa po novom budú môcť rozhodnúť, kedy v rámci odporúčaného intervalu štyri až dvanásť týždňov medzi dávkami dajú druhú injekciu.

8 h
Pápež František.

František poukázal na to, ako súčasná pandémia zvýraznila „rozdrobenosť, zranenosť a znetvorenosť“ ľudskej rodiny. Odsúdil „agresívny“ nacionalizmus odmietajúci migrantov.

12 h
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a minister zahraničných vecí USA Antony Blinken.

"Vieme, že Rusko časť svojich vojsk z hranice stiahlo, ale tiež vieme, že značná časť vojsk tam zostáva," uviedol minister zahraničných vecí USA.

13 h
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Michala Aláča za nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby.

Nahradí obvineného exriaditeľa Vladimíra Pčolinského.

18 h