SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Floridská polícia zadržala podozrivého z vraždy po 35 rokoch

Úspech vyšetrovateľom po rokoch prinieslo porovnanie verejnej genealogickej databázy so vzorkou DNA, ktorú našli pri tele obete.

DNA na nedopalku cigarety pomohla odhaliť páchateľa vraždy po 35 rokoch.DNA na nedopalku cigarety pomohla odhaliť páchateľa vraždy po 35 rokoch. (Zdroj: SME - Matúš Beňo)

BRATISLAVA - DNA z odhodenej cigarety pomohlo floridskej polícii k zadržaniu podozrivého v súvislosti s vraždou ženy spred 35 rokov.

Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého minulý týždeň v Pensacole zatkli 57-ročného Daniela Wellsa a obvinili ho z vraždy Tonye McKinley.

Obeť sexuálneho útoku našli uškrtenú na Nový rok v roku 1985.

Polícia v tom čase vypočula jej rodinu a priateľov a tiež ďalších ľudí, ktorí sa zúčastnili na silvestrovskej oslave v miestnej reštaurácii, kde 23-ročnú ženu videli naposledy. Až dosiaľ však nemali podozrivého.

"Napriek tomu, že sme mali dosť fyzických dôkazov a desiatky vypočutých, stopa po čase vychladla," uviedla vo vyhlásení polícia s tým, že medzitým "chlapec vyrástol bez matky, rodičia pochovali dcéru bez toho, aby sa dočkali spravodlivosti, a vrah bol na slobode".

Úspech im napokon po rokoch prinieslo porovnanie verejnej genealogickej databázy so vzorkou DNA, ktorú našli pri tele obete.

Skryť Vypnúť reklamu

Databáza vyšetrovateľov priviedla k viacerým ľuďom, o ktorých predpokladali, že sú Wellsovi vzdialení príbuzní.

Na základe týchto zistení vytvorili rodokmeň s cieľom identifikovať podozrivého a následné vyšetrovanie ich priviedlo až k Wellsovi.

Počas jeho sledovania potom odobrali vzorku DNA z cigaretového ohorku, ktorý vyhodil z okna auta, a potvrdili tak svoje podozrenie.

Wellsa následne obvinili z vraždy prvého stupňa a sexuálneho napadnutia prvého stupňa a umiestnili ho do okresného väzenia.

Tridsaťpäťročný syn obete Timothy Davidson Jr sa pre The Daily Beast vyjadril, že ho správa o zadržaní podozrivého potešila, no nebude mať pocit naplnenia, kým ho neodsúdia a nedosiahnu spravodlivosť.

“Stále je to dosť neuveriteľné, akoby som sníval," doplnil.

"Naozaj som nevedela, či sa to niekedy stane," vyjadrila sa pre NBC News k zadržaniu Wellsa sestra obete Renee.

Skryť Vypnúť reklamu

"Nemyslela som si, že sa to stane počas môjho života, nie po 35 rokoch," dodala.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Na Slovensku pribudlo v pondelok 901 nakazených

Vyšetrili 5899 ľudí. Pomer nakazených k testovaným klesol v pondelok na 15 percent.

Zahraničie

Senát schválil nomináciu Barrettovej na sudkyňu najvyššieho súdu

Znamená to, že na tejto najvyššej súdnej inštancii USA majú konzervatívci prevahu nad liberálmi v pomere 6:3, čo je najvýraznejší názorový posun za uplynulých 30 rokov.

Americký prezident Donald Trump a sudkyňa Amy Coney Barrettová.
Slovensko

Je na rozhodnutí chránenej osoby, koho bude viezť so sebou v aute, tvrdí Mikulec

Minister vnútra uviedol, že prešetria prítomnosť finalistky Miss Universe vo vozidle Borisa Kollára počas zákazu vychádzania.

Limuzína, v ktorej sa viezol predseda parlamentu Boris Kollár.