SME
Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor
ZAHRANIČIE

Floridská polícia zadržala podozrivého z vraždy po 35 rokoch

Úspech vyšetrovateľom po rokoch prinieslo porovnanie verejnej genealogickej databázy so vzorkou DNA, ktorú našli pri tele obete.

DNA na nedopalku cigarety pomohla odhaliť páchateľa vraždy po 35 rokoch.DNA na nedopalku cigarety pomohla odhaliť páchateľa vraždy po 35 rokoch. (Zdroj: SME - Matúš Beňo)

BRATISLAVA - DNA z odhodenej cigarety pomohlo floridskej polícii k zadržaniu podozrivého v súvislosti s vraždou ženy spred 35 rokov.

Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého minulý týždeň v Pensacole zatkli 57-ročného Daniela Wellsa a obvinili ho z vraždy Tonye McKinley.

Obeť sexuálneho útoku našli uškrtenú na Nový rok v roku 1985.

Polícia v tom čase vypočula jej rodinu a priateľov a tiež ďalších ľudí, ktorí sa zúčastnili na silvestrovskej oslave v miestnej reštaurácii, kde 23-ročnú ženu videli naposledy. Až dosiaľ však nemali podozrivého.

"Napriek tomu, že sme mali dosť fyzických dôkazov a desiatky vypočutých, stopa po čase vychladla," uviedla vo vyhlásení polícia s tým, že medzitým "chlapec vyrástol bez matky, rodičia pochovali dcéru bez toho, aby sa dočkali spravodlivosti, a vrah bol na slobode".

Úspech im napokon po rokoch prinieslo porovnanie verejnej genealogickej databázy so vzorkou DNA, ktorú našli pri tele obete.

Databáza vyšetrovateľov priviedla k viacerým ľuďom, o ktorých predpokladali, že sú Wellsovi vzdialení príbuzní.

Na základe týchto zistení vytvorili rodokmeň s cieľom identifikovať podozrivého a následné vyšetrovanie ich priviedlo až k Wellsovi.

Počas jeho sledovania potom odobrali vzorku DNA z cigaretového ohorku, ktorý vyhodil z okna auta, a potvrdili tak svoje podozrenie.

Wellsa následne obvinili z vraždy prvého stupňa a sexuálneho napadnutia prvého stupňa a umiestnili ho do okresného väzenia.

Tridsaťpäťročný syn obete Timothy Davidson Jr sa pre The Daily Beast vyjadril, že ho správa o zadržaní podozrivého potešila, no nebude mať pocit naplnenia, kým ho neodsúdia a nedosiahnu spravodlivosť.

“Stále je to dosť neuveriteľné, akoby som sníval," doplnil.

"Naozaj som nevedela, či sa to niekedy stane," vyjadrila sa pre NBC News k zadržaniu Wellsa sestra obete Renee.

"Nemyslela som si, že sa to stane počas môjho života, nie po 35 rokoch," dodala.

Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie články

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Na Slovensku pribudlo 21 prípadov koronavírusu, celkovo ich je 471

V piatok testovali 1889 ľudí. Počet odberných miest koronavírusu by sa mohol zvýšiť z aktuálnych 29 na približne 100.

Igor Matovič.
Zahraničie

Ďalšia tragédia rodiny Kennedyovcov. Róbertova vnučka zmizla aj so synom na kanoe

Osudnou sa im stala hra s loptou na záhrade, ktorá spadla do rieky. Matka so synom sa ju pokúšali chytiť na kanoe a už sa nevrátili.

Maeve Kennedyová Townsendová na archívnej snímke s rodinou.
Slovensko

Je zvláštne, že vládni partneri čakajú so zverejnením koaličnej dohody, hovorí analytik

Anna Záborská mieni predložiť zákon na ochranu života a ľudskej dôstojnosti. „Pri ochrane života predložený návrh nepodlieha schváleniu koaličnej rady,“ povedala.

Anna Záborská pri skladaní poslaneckého sľubu.
Kresťanstvo

Ako zatočiť so strachom z koronavírusu

Strach zo smrti je následkom strachu zo života. Človek, ktorý žije naplno, je pripravený zomrieť kedykoľvek, povedal Mark Twain.

Ilustračné foto.