SME
Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
KORONAVÍRUS

Na koronavírus zomrela ešte len šestnásťročná dievčina. Zlyhali jej pľúca

Jej matka a sestra teraz varujú ostatných, aby si uvedomili, že sa vírus môže dotknúť každého: "Od začiatku nám hovorili, že vírus nepostihuje mladých ľudí. Verili sme tomu, rovnako ako všetci ostatní."

Julie, jedna z najmladších obetí koronavírusu v Európe, mala iba 16 rokov.Julie, jedna z najmladších obetí koronavírusu v Európe, mala iba 16 rokov. (Zdroj: Twitter Coronavirus information)

Francúzsko má pravdepodobne najmladšiu obeť koronavírusu v Európe. Na nákazu tam zomrela ešte len šestnásťročná dievčina Julie A. Zlyhali jej pľúca.

Podľa matky bola pred ochorením v dobrej zdravotnej kondícii. Informoval o tom server France24.

Julie pred týždňom dostala ľahký kašeľ, cez víkend už ale začala mať väčšie problémy s dýchaním.

V pondelok preto navštívila svojho praktického lekára, ten u nej ale diagnostikoval iba dýchacie ťažkosti.

Až v utorok bola prevezená do parížskej nemocnice, kde ochoreniu COVID-19 vo štvrtok nakoniec podľahla, píše server echo24.cz.

Skryť Vypnúť reklamu

Jej matka a sestra teraz varujú ostatných, aby si uvedomili, že sa vírus môže dotknúť každého: "Od začiatku nám hovorili, že vírus nepostihuje mladých ľudí. Verili sme tomu, rovnako ako všetci ostatní."

Dievča pochádzalo z mesta Longjumeau, kde navštevovalo strednú školu. Jej sestra ju opísala ako múdru a veľmi obľúbenú dievčinu, ktorá rada tancovala a spievala.

Pohreb sa bude konať v pondelok. Toho sa z bezpečnostných dôvodov zúčastňuje maximálne desať ľudí.

Vo Francúzsku za štvrtok zomrelo 365 ľudí nakazených koronavírusom, počet mŕtvych sa tak od stredy zvýšil takmer o tretinu.

Počet nakazených za 24 hodín stúpol skoro o 4000 na 29 155, mŕtvych už je celkom 1696.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister však ubezpečuje, že zaočkovaní budú môcť ešte predtým využívať certifikát o zaočkovaní, ktorý im umožní prechod hraníc so susediacimi krajinami.

2 h
SaS vyzýva premiéra na odchod z premiérskeho kresla.

SaS reaguje, že Matovič zavádza a každé okresanie vie SaS vysvetliť. "Matovič nám vyčíta, že sa správame neľudsky, zabudol však na milióny eur, ktoré nás stálo nepresné antigénové testovanie. Sme stranou rozpočtovej zodpovednosti a za tým si stojíme."

2 h
Očkovanie v Nemecku.

Pri optimistickom pohľade analytikov bude do konca júna stále koho očkovať a veľmi pravdepodobne sa bude čakať v rade - čakárni.

7 h
Izrael ostreľuje pásmo Gazy.

Príčina konfliktu? Štyri arabské rodiny sa odmietli vysťahovať a ani nechceli platiť nájom. To, aby občianskoprávny spor riešil okolitý svet, je niečo nevídaného a je poznať, že ide iba o zámienku, vysvetľuje pozadie bezpečnostný analytik Milan Mikulecký.

5 h