SME
Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
KORONAVÍRUS

Koronavírus si vyžiadal vo svete už vyše 35 000 životov

V dvoch najpostihnutejších krajinách sveta - v Taliansku a v Španielsku - zaznamenali 11 591 a 7340 úmrtí.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: TASR/AP)

PARÍŽ - Počet oficiálne potvrdených úmrtí v dôsledku nákazy novým druhom koronavírusu od vypuknutia pandémie prekročil v pondelok celosvetovo 35 000. Vyplýva to z výpočtu tlačovej agentúry AFP, ktorý vychádzala z oficiálnych údajov zhromaždených do pondelka 18.15 h SEČ.

Z celkovo 35 905 úmrtí na koronavírus SARS-CoV-2 zaznamenali 26 076 v Európe. V dvoch najpostihnutejších krajinách sveta - v Taliansku a v Španielsku - zaznamenali 11 591 a 7340 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Čína doteraz eviduje 3304 úmrtí.

Skryť Vypnúť reklamu

Od vypuknutia epidémie v decembri v Číne hlásili v 183 krajinách a teritóriách vyše 740 000 prípadov nákazy koronavírusom. Európa zaznamenala najmenej 408 203 prípadov nákazy. Spojené štáty a Kanada doposiaľ evidujú takmer 150 000 prípadov nákazy vrátane 2635 úmrtí. V Ázii zaznamenali 106 609 infekcií a 3827 úmrtí.

Citované údaje predstavujú iba časť z reálneho počtu prípadov nákazy, keďže mnohé krajiny vykonávajú testy na prítomnosť koronavírusu iba v podozrivých prípadoch, ak sú osoby hospitalizované alebo majú vážne príznaky, dodáva AFP.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister však ubezpečuje, že zaočkovaní budú môcť ešte predtým využívať certifikát o zaočkovaní, ktorý im umožní prechod hraníc so susediacimi krajinami.

3 h
SaS vyzýva premiéra na odchod z premiérskeho kresla.

SaS reaguje, že Matovič zavádza a každé okresanie vie SaS vysvetliť. "Matovič nám vyčíta, že sa správame neľudsky, zabudol však na milióny eur, ktoré nás stálo nepresné antigénové testovanie. Sme stranou rozpočtovej zodpovednosti a za tým si stojíme."

2 h
Očkovanie v Nemecku.

Pri optimistickom pohľade analytikov bude do konca júna stále koho očkovať a veľmi pravdepodobne sa bude čakať v rade - čakárni.

7 h
Izrael ostreľuje pásmo Gazy.

Príčina konfliktu? Štyri arabské rodiny sa odmietli vysťahovať a ani nechceli platiť nájom. To, aby občianskoprávny spor riešil okolitý svet, je niečo nevídaného a je poznať, že ide iba o zámienku, vysvetľuje pozadie bezpečnostný analytik Milan Mikulecký.

5 h