SME
Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Na jedinečné medové týždne v čase koronavírusu novomanželia len tak nezabudnú

Uviaznuť na opustenom ostrove znie ako sen do tej doby, kým sa to naozaj nestane, hovorí čerstvá novomanželka.

Maledivy. Maledivy. (Zdroj: Obrázok od Sue Todd z Pixabay.)

Na naozaj jedinečné medové týždne bude môcť spomínať juhoafrický pár Olivia a Raul De Freitasovci. Potom, čo juhoafrické úrady uzavreli letisko v ich krajine, zostali novomanželia uväznení na Maldivách.

A z plánovaného jedného týždňa v raji sa stali medové týždne trvajúce niekoľko týždňov. Ich príbeh teraz zverejnil The New York Times, píše server novinky.cz.

Dvadsaťsedemročná učiteľka Olivia a jej o rok starší manžel Raul, ktorý sa živí ako mäsiar, prileteli 22. marca na Maledivy, kde si plánovali týždeň užívať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čiaru cez rozpočet im robila pandémie koronavírusu, ktorá si vynútila sprísnenie medzinárodných opatrení, napríklad obmedzenie prevádzky letísk.

Keď sa pred cestou informovali v cestovnej kancelárii, či nehrozia nejaké problémy práve v súvislosti s neistou situáciou, povedali im, že aj v prípade sprísnenia obmedzení bude občanom Juhoafrickej republiky umožnené vrátiť sa domov.

"Choďte a užite si to," povedali novomanželom v cestovnej kancelárii.

Už po pár dňoch však prišlo to, čoho sa dvojica obávala. Letisko v juhoafrickom Johannesburgu sa zo dňa na deň uzavrelo, a aj keby Olivia s Raulom ihneď vyrazili z ostrova na cestu domov, dorazili by až po uzavretí letiska.

Súkromné ​​lietadlo nevyšlo

Z ostrova sa postupne začali trúsiť ostatní turisti, poslední z nich odcestovali cez Rusko do Spojených štátov.

SkryťVypnúť reklamu

Juhoafrickí novomanželia sa dokonca už presunuli na hlavný ostrov s letiskom, kde však zistili, že cestovné obmedzenia začala platiť aj na Maledivách a v prípade, že opustia krajinu, už by nemuseli byť vpustení späť. A tak sa rozhodli zostať.

Vzhľadom k tomu, že na celom súostroví Maledív bolo okolo štyroch desiatok Juhoafričanov, ponúkala sa možnosť, že by sa zložili na charterový let, ktorý by vyšiel na 100-tisíc dolárov. To by robilo v prepočte zhruba 2,5-tisíc dolára na osobu.

Ani za pomoci konzulátu sa však nepodarilo kontaktovať všetkých Juhoafričanov, teda aj z možnosti súkromného letu zišlo.

Ako celebrity

Novomanželia sa ocitli v turistickom rezorte, kde jedna noc vyjde na 750 dolárov. Boli tam úplne sami, a tak si nezvyčajnú situáciu užívali plnými dúškami.

SkryťVypnúť reklamu

"Hotel nám dal na ďalšie noci podstatnú zľavu, aj tak ale musíme siahnuť veľmi hlboko do našich úspor," uviedli De Freitasovi, jediní hostia na ostrove, kde sa dá prevažne len spať, šnorchlovať, opaľovať sa pri bazéne a jesť.

"Je síce skvelé, že máme takto dlhé medové týždne, ale každý deň znamená stenšovanie našich prostriedkov, ktoré sme mali pripravené na bývanie," pripustil De Freitas.

"Uviaznúť na opustenom ostrove znie ako sen do tej doby, kým sa to naozaj nestane," dodala jeho manželka.

O dvoch hostí sa staral oveľa početnejší personál, ktorý na ostrove musí zostať v karanténe po odchode posledných návštevníkov.

"Pripravili nám fantastickú večeru pri sviečkach na pláži, starajú sa o nás, sme stredom pozornosti," popísali jedinečné zážitky manželia.

SkryťVypnúť reklamu

"Začali sme hrať veľa stolný tenis a šnorchlovať, ja som sa občas pridal k pracovníkom rezortu pri futbalových zápasoch," uviedol De Freitas.

Veľmi nákladná rozprávka zatiaľ stále nekončí. V nedeľu, teda po 14 dňoch na v podstate súkromnom ostrove, boli manželia prevezení na iný ostrov, kde na nich v hoteli už čakali ostatní krajania.

Že by si pohoršili, sa povedať nedá: uvítal ich ďalší päťhviezdičkový rezort, kde budú tentokrát v spoločnosti približne dvadsiatich ostatných hostí.

A tiež vyčkávajú na možný odlet domov, ktorý je však stále v nedohľadne. Súčasné reštrikcie platia v Juhoafrickej republike do 16. apríla.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu