SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Pápež František odsúdil mafiu a úžerníkov, ktorí profitujú z pandémie

Pápež venoval kázeň biblickému príbehu Judáša, ktorý zradil Ježiša - príbeh si kresťania pripomínajú tento týždeň na počesť Kristovej poslednej večere, ukrižovaniu a zmŕtvychvstaniu.

Pápež František v bazilike svätého Petra počas slávenie kvetnej nedele.Pápež František v bazilike svätého Petra počas slávenie kvetnej nedele. (Zdroj: SITA/AP)

VATIKÁN - Pápež František odsúdil v stredu mafiu a ľudí, ktorí zneužívajú pandémiu nového druhu koronavírusu na zarábanie peňazí. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

František otvoril rannú omšu modlitbou za to, aby "všetci ľudia, ktorí profitujú z potrieb ostatných a predávajú ich", zažili duchovný prerod.

Pápež venoval kázeň biblickému príbehu Judáša, ktorý zradil Ježiša - príbeh si kresťania pripomínajú tento týždeň, pred liturgickými službami počas Veľkonočných sviatkov na počesť Kristovej poslednej večere, ukrižovaniu a zmŕtvychvstaniu.

Skryť Vypnúť reklamu

František v kázni uviedol, že každý má "v sebe malého Judáša", ktorý sa rozhoduje medzi vernosťou ostatným ľuďom, alebo vlastným záujmom.

Pápež dodal: "Každý jeden z nás má schopnosť zradiť, predať ostatných, vybrať si vlastné záujmy".

O mafiánoch, veriteľoch a tých, čo požičiavajú peniaze, povedal: "Nech sa Boh dotkne ich sŕdc a zmení ich."

Talianski predstavitelia upozornili, že skupiny organizovaného zločinu prefíkane manévrujú tak, aby finančne ťažili z narušenia spoločenského a ekonomického života, keďže v celom Taliansku platí karanténa vynútená pandémiou nového typu koronavírusu (SARS-CoV-2).

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Názory

Markéta Šichtařová: Opatrenia fungovať nebudú

Krajiny, ktoré majú pri prvej vlne najmenšiu úmrtnosť ľudí, teda najmenšiu imunizáciu, budú mať oveľa hlbšiu vlnu druhú.

Ilustračné.
Názory

Václav Klaus: Hra so štatistikami, ktorá nikdy neskončí

Je banálne hovoriť, že liečenie nesmie byť svojimi dôsledkami horšie ako sama choroba. Vždy ide o niečo za niečo. Nesprávajme sa tak, ako by to bolo buď - alebo.

Václav Klaus.
Slovensko

Prezident lekárskej komory vyzýva Naďa, aby sa mu ospravedlnil

Kollár tvrdí, že za žiadny svoj ani iný biznis neloboval a ministra vyzýva, aby svoje tvrdenia preukázal.

Prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár.
Európska únia

Európski lídri reagujú na útok nožom v Nice. Macron vyhlásil, že Francúzsko sa svojich hodnôt nevzdá

"Všetci v Európe pociťujeme túto bolesť. Je našou povinnosťou sa spoločne postaviť proti násiliu a proti tým, ktorí sa snažia podnecovať a šíriť nenávisť," uviedol predseda Európskeho parlamentu.

Dejisko útoku, Katedrále Notre-Dame v Nice.