SME
Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Ochorenie Covid-19 potvrdili už v 14 rómskych osadách

Vladimír Krčméry povedal, že by sa mohli začať otvárať školy a škôlky, podľa premiéra by sme však mali riešiť iný problém.

Infektológ Vladimír Krčméry prichádza na rokovanie Ústredného krízového štábu 15. apríla 2020 v Bratislave.Infektológ Vladimír Krčméry prichádza na rokovanie Ústredného krízového štábu 15. apríla 2020 v Bratislave. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Ochorenie Covid-19 potvrdili už v 14 rómskych osadách. Pred rokovaním Ústredného krízového štábu to uviedol jeho člen a expert hnutia OĽaNO na rómsku problematiku Peter Pollák.

Ako informoval, zatiaľ otestovali 110 rómskych lokalít. Tam, kde bol koronavírus identifikovaný, sú podľa Polláka podmienky na domácu karanténu.

Člen permanentného krízového štábu Vladimír Krčméry povedal, že by sa mohli začať otvárať školy a škôlky.

"Viažu sestry, lekárky a ďalšie profesie, ktoré potrebujeme, pretože sú na OČR," uviedol.

Skryť Vypnúť reklamu

Predseda vlády SR Igor Matovič však konštatoval, že by sme mali teraz riešiť iný problém. "Viac ako 10 % osád, ktoré sme testovali, je pozitívnych," dodal.

Krčméry tiež konštatoval, že sa možno bude sprísňovať režim v domovoch sociálnych služieb. Zvýšiť by sa podľa neho mohlo tiež tempo testovania v týchto skupinách.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Zdravotníčka v ochrannom odeve stojí v testovacom centre na ochorenie COVID-19 v priestoroch výstaviska v nemeckom Erfurte 29. apríla 2021.

Nemeckí lekári sa po novom budú môcť rozhodnúť, kedy v rámci odporúčaného intervalu štyri až dvanásť týždňov medzi dávkami dajú druhú injekciu.

9 h
Pápež František.

František poukázal na to, ako súčasná pandémia zvýraznila „rozdrobenosť, zranenosť a znetvorenosť“ ľudskej rodiny. Odsúdil „agresívny“ nacionalizmus odmietajúci migrantov.

13 h
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a minister zahraničných vecí USA Antony Blinken.

"Vieme, že Rusko časť svojich vojsk z hranice stiahlo, ale tiež vieme, že značná časť vojsk tam zostáva," uviedol minister zahraničných vecí USA.

14 h
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Michala Aláča za nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby.

Nahradí obvineného exriaditeľa Vladimíra Pčolinského.

19 h