SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

V Domove sociálnych služieb v Martine sa nakazilo 25 z 26 klientov

Pozitívne testy mali aj piati zamestnanci zariadenia.

Dom svätého Martina v Martine. Dom svätého Martina v Martine. (Zdroj: ROMAN KOPKA)

MARTIN - V martinskom Domove sociálnych služieb (DSS) Dom svätého Martina potvrdili testy ochorenie COVID-19 u 25 z 26 klientov zariadenia. Klientmi sú ťažko zdravotne postihnutí ľudia.

Pozitívne testy mali aj niektorí zamestnanci zariadenia, informoval o tom prednosta Okresného úradu v Martine Marcel Maťovčík.

"Na základe utorkového pozitívneho testu jedného klienta, ktorého previezli na iné príznaky do nemocnice, sme vo štvrtok vykonali kompletný test zamestnancov, ktorí ešte pracovali a všetkých pacientov v zariadení. Dnes nám prichádzajú výsledky testov. Momentálne z 26 klientov, ktorých sme testovali, je 25 pozitívnych," uviedol Maťovčík s tým, že pozitívne testy boli aj u piatich zamestnancov.

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte však nemajú všetky výsledky testov zamestnancov.

Ako dodal, o 16.00 h zasadá krízový štáb, ktorý rozhodne, či sa z DSS Dom sv. Martina urobí covidové centrum s izoláciou jediného negatívne testovaného klienta, alebo či všetkých nakazených presunú do neďalekej nemocnice.

Z hmotných rezerv z Bratislavy podľa neho momentálne prepravujú do zariadenia ochranné pomôcky.

"Analyzujeme počet voľných zdravotných sestier, ktoré vieme použiť, čakáme na kompletné výsledky testov personálu, aby sme vedeli zabezpečenie," doplnil prednosta.

Testovať budú aj zamestnancov a klientov Centra sociálnych služieb v mestskej časti Ľadoveň, ktoré patrí Žilinskému samosprávnemu kraju a kde je asi 100 klientov a 69 zamestnancov.

"Podarilo sa nám vybaviť, že dnes otestujú všetkých zamestnancov a podľa možnosti aj klientov. Všetko závisí od kapacít," uzavrel Maťovčík.

Skryť Vypnúť reklamu

V Martine potvrdili v uplynulých dňoch tri prípady ochorenia COVID-19 v Centre sociálnych služieb v mestskej časti Ľadoveň a Dome svätého Martina v mestskej časti Jahodníky.

Bezpečnostná rada okresu Martin a Krízový štáb mesta Martin prijali opatrenia, ktorých cieľom je situáciu riešiť rýchlo a efektívne. Oba domovy sú v karanténe.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.

Registrovať ich môžu prípadne ich príbuzní či praktickí lekári. Prihlásiť sa môžu cez formulár korona.gov.sk alebo využiť telefonickú službu call centra 0800 174 174.

53m

PCR testami vyšetrili 10 950 osôb, antigénovo 244 187. Podiel nakazených pri PCR testoch zostal na úrovni 14,5 percenta. Celkový počet zaočkovaných občanov je 102 692.

3 h
Luxusné sídlo na pobreží Čierneho mora.

Organizátorov demonštrácií na podporu Navaľného prirovnal k teroristom a demonštrácie k útoku na Kapitol.

5 h
Prezident USA Joe Biden.

Pre armádu "je prospešné, keď sú jej súčasťou rôznorodí Američania, ktorí dokážu splniť prísne normy vojenskej služby a inkluzívna armáda posilňuje našu národnú bezpečnosť," povedal americký prezident.

16 h