SME
Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Lavrov: USA už pomáhajú Rusku v boji s koronavírusom

Ruský minister zahraničia povedal, že Moskva a Washington plánujú viesť v blízkej budúcnosti konzultácie, najmä o strategickej stabilite.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. (Zdroj: TASR/AP)

MOSKVA - Rusko v boji proti šíreniu nového koronavírusu neodmieta pomoc zahraničných partnerov, napríklad členských krajín Európskej únie a Spojených štátov.

V utorok to novinárom povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, keď sa skončila videokonferencia Rady ministrov zahraničných vecí Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ), organizácie zahrňujúcej deväť z 15 bývalých republík Sovietskeho zväzu.

Informácie priniesla ruská štátna tlačová agentúra TASS.

"Prijímame pomoc od zahraničných krajín, predovšetkým ju ochotne a radi prijímame od členov Európskej únie. Už dostávame podporu a pomoc od USA," poznamenal Lavrov.

Skryť Vypnúť reklamu

Minister takisto povedal, že Moskva a Washington plánujú viesť v blízkej budúcnosti konzultácie, najmä o strategickej stabilite.

"V blízkej budúcnosti budeme mať sériu konzultácií, napríklad o strategickej stabilite a svetových bezpečnostných záležitostiach," doplnil Lavrov.

Posledné kolo rusko-amerických konzultácií o strategickej stabilite sa konalo v rakúskom hlavnom meste Viedeň v januári 2020.

Pokiaľ ide o situáciu v šírení koronavírusu v Rusku, je stále veľmi vypätá - počet ľudí, ktorí sa vírusom infikujú, stúpa každý deň. V utorok to vyhlásila šéfka ruského hygienického dozorného orgánu Anna Popovová.

Podľa najnovšej aktualizácie od ruského krízového centra zomrelo v Rusku za posledný deň 107 pacientov pozitívnych na koronavírus a celkový počet úmrtí súvisiacich s vírusom je v krajine 2116.

Skryť Vypnúť reklamu

V Rusku bolo dosiaľ celkovo 232 243 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, pričom 43 512 pacientov sa z nákazy vyliečilo.

Ruská vláda už skôr zriadila na internete horúcu linku, kde pre verejnosť aktualizuje údaje o situácii s koronavírusom, napísala štátna agentúra TASS.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Testovanie na koronavírus.

Spolu vyšetrili takmer 80-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch klesol k 5 percentám.

15m
Starship pristál bez problémov.

Všetky štyri predošlé skúšobné lety prototypov tejto lode, ktorá má letieť na Mars, skončili výbuchom. Problémy mal aj tento let.

2 h
Minister financií SR Igor Matovič.

Minister financií poprel medializované zvýšenie DPH na 25 percent.

17 h
Juraj Šeliga a Jana Žitňanská.

Šeliga spolu so straníckou kolegyňou Žitňanskou (obaja Za ľudí) a bratislavským županom Drobom (SaS) minulý týždeň porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v podniku.

19 h