SME
Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

V domove pre utečencov v Nemecku malo pozitívny test na koronavírus 130 osôb

Zatiaľ otestovali 300 osôb. Správa sa stretla s vlnou kritiky politikov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/AP)

BERLÍN - Stotridsať osôb zo zariadenia pre utečencov v meste Sankt Augustin na západe Nemecka malo pozitívny test na koronavírus, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa informácie zverejnené v nedeľu okresnou vládou v Kolíne nad Rýnom.

V domove pre utečencov s kapacitou 600 osôb urobili 300 testov a infikované osoby boli v rámci zariadenia izolované.

Zvyšných 170 ľudí, ktorí žijú v zmienenom zariadení v meste Sankt Augustin vzdialenom približne 30 kilometrov juhovýchodne od Kolína nad Rýnom, malo negatívny výsledok testov na nový koronavírus.

Skryť Vypnúť reklamu

"Rovnako ako vo všetkých štátnych ubytovacích zariadeniach sa dodržujú najprísnejšie hygienické predpisy," uviedla hovorkyňa obvodu Kolín nad Rýnom Vanessa Nolteová.

Osoby v domove pre utečencov sú teraz izolované, v závislosti od výsledkov ich testov. Oddelené sú aj vonkajšie priestory.

Ľudí, ktorých testy boli negatívne, premiestnili do iného zariadenia.

V domovoch pre utečencov v nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, kde leží Sankt Augustin, sa vyskytli už dve väčšie ohniská šírenia nákazy nového koronavírusu.

Väčšina nakazených pritom nemala žiadne príznaky ochorenia COVID-19, ktorého pôvodcom je nový koronavírus.

Správa sa stretla s vlnou kritiky politikov.

"Opakovane sme požadovali plošné testovanie v týchto domovoch," povedal Horst Hecker zo Strany zelených. "Teraz vidíme, že sa to deje príliš neskoro," dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

Nemecko k nedeli zaznamenalo celkovo 174 700 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. V krajine tak doposiaľ zaevidovali 7931 úmrtí na ochorenie COVID-19.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister však ubezpečuje, že zaočkovaní budú môcť ešte predtým využívať certifikát o zaočkovaní, ktorý im umožní prechod hraníc so susediacimi krajinami.

4 h
SaS vyzýva premiéra na odchod z premiérskeho kresla.

SaS reaguje, že Matovič zavádza a každé okresanie vie SaS vysvetliť. "Matovič nám vyčíta, že sa správame neľudsky, zabudol však na milióny eur, ktoré nás stálo nepresné antigénové testovanie. Sme stranou rozpočtovej zodpovednosti a za tým si stojíme."

3 h
Očkovanie v Nemecku.

Pri optimistickom pohľade analytikov bude do konca júna stále koho očkovať a veľmi pravdepodobne sa bude čakať v rade - čakárni.

8 h
Izrael ostreľuje pásmo Gazy.

Príčina konfliktu? Štyri arabské rodiny sa odmietli vysťahovať a ani nechceli platiť nájom. To, aby občianskoprávny spor riešil okolitý svet, je niečo nevídaného a je poznať, že ide iba o zámienku, vysvetľuje pozadie bezpečnostný analytik Milan Mikulecký.

6 h