SME
Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Pri plánovaní prvých svätých prijímaní je potrebné brať do úvahy obmedzenia

"Pri organizovaní pútnych slávností treba vziať do úvahy, že predpokladaný limit aj v nasledovných mesiacoch asi neprekročí 1000 ľudí," tvrdí KBS.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: Pixabay)

BRATISLAVA - Vzhľadom na predpísané odstupy medzi ľuďmi v miestnostiach chrámy neposkytujú dostatočný priestor na spoločnú prípravu väčších slávení.

Preto treba tieto obmedzenia stále brať do úvahy pri plánovaní prvých svätých prijímaní či udeľovaní sviatosti birmovania, informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS) v súvislosti so štvrtou fázou uvoľňovania opatrení na Slovensku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Tam, kde je to možné a kde sa podarilo uskutočniť dostatočnú prípravu na udelenie sviatosti, možno slávenie rozdeliť na viacero svätých omší v jeden deň, prípadne na viacero nedieľ," tvrdí KBS.

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže stále nie je možná prítomnosť veriacich na bohoslužbách bez obmedzení, v platnosti zatiaľ zostáva dišpenz od povinnej účasti.

"V chrámoch je naďalej potrebné dodržiavať stanovené rozstupy a pre všetkých vrátane kňazov platí povinnosť nosiť rúško. Sväté prijímanie sa rozdáva do rúk," uvádza KBS.

"Aj keď je veľmi pravdepodobné ďalšie uvoľňovanie vzhľadom na obmedzenie zhromažďovania, predpokladaný maximálny limit aj v nasledovných mesiacoch asi neprekročí 1000 ľudí, to treba vziať do úvahy pri organizovaní pútnych slávností," tvrdí KBS.

Ako dodala, ak sa javí nemožné limity dodržať, bude potrebné vopred hľadať riešenie alebo zvážiť aj zrušenie púte.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

USA ukončujú vzťah s WHO, vyhlásil Trump

Americký prezident tiež pripomenul, že USA ročne prispievajú do fondov WHO sumou 450 miliónov dolárov, zatiaľ čo Čína poskytuje približne 40 miliónov.

Americký prezident Donald Trump.
Názory

Chudnite so mnou po štvrtom týždni: Menší šok

Od 1. mája sa snažím schudnúť zo zahanbujúcich 133,6 kilograma. Po štvrtom týždni nastal menší šok pri pohľade na štvorčíslie, ktoré sa zobrazilo na displeji váhy.

Európska únia

Klaus kritizuje krízový plán Európskej komisie. Označil ho za prostriedok k centralizácii únie

"Je isté, že tieto vypožičané peniaze nepovedú k prosperite krajín EÚ ani k oživeniu ekonomík postihnutých epidémiou a reštrikciami," poznamenal.

Václav Klaus.
Zahraničie

Vojna medzi Twitterom a Trumpom: Sociálna sieť skryla jeho príspevok o násilí v Minneapolise

Americký prezident vo štvrtok podpísal nariadenie zamerané na odstránenie niektorých právnych ochrán platforiem sociálnych médií.

Ilustračné foto.