SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Pacienti môžu od dnešného dňa prijímať návštevy

Pri návštevách je potrebné riadiť sa konkrétnymi pokynmi jednotlivých zariadení, či už zdravotníckych alebo sociálnych služieb.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: FLICKR.com)

BRATISLAVA - V nemocniciach a pobytových zariadeniach sociálnych služieb sú od stredy 12.00 povolené návštevy.

Umožnil to podľa hovorkyne Ministerstva zdravotníctva SR Zuzany Eliášovej priaznivý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku. Kĺzavý medián je totiž už týždeň na nule.

"Určite je to dobrou správou pre všetkých hospitalizovaných pacientov a tiež ich príbuzných, že sa môžu po dlhšom čase vidieť, pretože aj psychika je pri liečbe veľmi dôležitá," uviedol šéf ministerstva zdravotníctva Marek Krajčí.

Skryť Vypnúť reklamu

Dodal, že k uvoľneniu tohto opatrenia mohol rezort pristúpiť iba vďaka tomu, že občania zodpovedne dodržiavali všetky opatrenia.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas upozornil, že pri návštevách je potrebné riadiť sa konkrétnymi pokynmi jednotlivých zariadení, či už zdravotníckych alebo sociálnych služieb.

Dodržiavať sa musia všetky stanovené pravidlá. Až na výnimky je napríklad v rovnakom čase možné pripustiť návštevu maximálne dvoch osôb.

Zariadenia majú poskytnúť primerané prostriedky na hygienu rúk a zabezpečiť evidenciu návštev pre prípad následného epidemiologického vyšetrovania.

Po každej návšteve sa tiež musí vykonať dezinfekcia dotykových plôch.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Test balistickej rakety.

Uľjanov, ktorý je predstaviteľom Ruska pre medzinárodné organizácie vo Viedni, konštatoval, že Rusko a USA "dosahujú významný a rýchly pokrok", čo sa týka rozhovorov o predĺžení spomínanej dôležitej dohody.

31m
Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie k priebežným výsledkom skríningového testovania.

Otestovali takmer 2,6 milióna ľudí, pozitívnych bolo 30 556 z nich. Nástup detí do škôl 1. februára považuje Krajčí za veľké riziko. Predseda vlády avizuje, že v najhorších okresoch bude ďalšie kolo testovania.

14 h
Ilustračné foto.

V tréningovom centre v Šamoríne sa nakazilo viacero slovenských športovcov. Ako sa koronavírus dostal do uzavretého prostredia?

13 h
Predseda Smeru Robert Fico.

Fico uviedol, že šéf migračného úradu Orlovský dlhé roky zastupoval nadáciu, ktorá prezentuje iné názory na migráciu, aké sú v záujme Slovenska.

15 h