SME
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
NÁZORY

Chudnite so mnou po piatom týždni: Prirodzené komplikácie

Prešlo iba päť týždňov od chvíle, keď som sa rozhodol schudnúť, ale mám pocit, že ubehlo týždňov sto. Niet divu, že sa dostavili prvé komplikácie.

Presne tak vyzerala miska s fazuľou, keď som do nej nalial vodu.Presne tak vyzerala miska s fazuľou, keď som do nej nalial vodu. (Zdroj: unsplash.com/Milada Vigerova)

Piaty týždeň chudnutia nezačal vôbec dobre. Najprv sme si pripravili kuracie na hubách a sójovej smotane s úžasnými nokerlami, pretože ich milujem a miluje ich aj môj syn, takže je vždy rýchlo rozhodnuté, čo k tej chutnej omáčke s nezameniteľnou vôňou húb budeme servírovať.

Zobol som teda celý a plný tanier tejto dobroty a vzápätí na návšteve, ani čo by som týždeň nejedol, aj celú misu šopského šalátu, ktorý hostiteľka pripravila pre mňa a manželku, ale skonzumoval som ju iba ja.

To je mimochodom zvláštna choroba, ktorou trpím už dlho a ktorá mala zásadný vplyv na moju hmotnosť – keď vidím jedlo pred sebou, jem ho. Aj preto sú napríklad švédske stoly alebo oslavy mojou záhubou.

Skryť Vypnúť reklamu

Vráťme sa však k víkendu. Vrcholom prejedania bolo, keď nás svokra zavolala na nedeľný obed. Už minule som písal, aký skvelý zemiakový šalát vie pripraviť a ďalšou jej zlatou bránou je dusená červená kapusta. Som dobrý kuchár, ale takú dobrú červenú kapustu neviem ukuchtiť ani náhodou. Na to treba mať talent.

No a teraz si zoberte, že k tomu je pečené mäsko, konkrétne kráľ diét krkovička – z bravčového moja najobľúbenejšia, teda som pri naberaní nešetril – a máte pripravenú pôdu na vážiaci sa prúser.

Koľko som sa ja nalopotil, nalopotil, aby som pondelkové pomesačné váženie – hlúpe a zbytočné, už to nezopakujem, ten stres mi zvýšil hladinu inak normálneho cholesterolu minimálne o desať percent – absolvoval so cťou.

Naštastie sa mi podarilo hmotnosť zdupať na piatkových 125,8, ale bolo to vo fous.

Skryť Vypnúť reklamu

Napriek tejto skúsenosti som nový týždeň nezačal bohvieako diétne - vystresovaný z tvrdej lopoty som si za odmenu spravil fliačky s kapustou.

Vhodnejší čas k tomuto jedlu nenájdete – kapustička je teraz čerstvá, mladučká,

no proste dokonalá k príprave tohto môjho obľúbeného jedla.

A keďže som mal v hlave niekoľko dní fazuľový guláš, nedalo sa inak, v pondelok večer som namočil dva druhy fazule do vody a našiel na internete recept od Marcela Ihnačáka na, povedzme to jemne, diétny cassoulet.

On ten originálny francúzsky Cassoulet, čo som videl na TV Paprika, to by zabilo aj zdravého človeka, toľko tuku v jedle má asi iba vykrmovaná pečeň.

Ihnačákov recept však bol omnoho diétnejší, v princípe pracoval okrem fazule a koreňovej zeleniny iba s mäsom a klobásou, ale aj tak bol výsledok po mojich drobných úpravách vynikajúci a ja som si k tomu naservíroval namiesto bagetky ryžu, ktorú milujem. (Veď, popravde, povedzme si radšej, čo nemilujem, to sa vojde do pol riadku...)

Skryť Vypnúť reklamu

V stredu a štvrtok preto nastali galeje. Iba ovocie a iba zelenina, taký bol plán. V stredu som však nevydržal a večer schlemstol aj sardinky, vo štvrtok som už bol prísnejší.

Okrem toho som tie dva dni zaviedol dvojfázový tréning – ráno rýchla chôdza, večer steperovanie – takže som v skryte duše veril, že hmotnosť pôjde dolu aspoň trochu.

Keby sa tak nestalo, tieto riadky by asi nevznikli.

Nebudem vás naťahovať, s trasúcimi sa nohami som ako nevoľník vystúpil na váhu a schádzal pyšne a hrdo ako kráľ.

Moja hmotnosť spadla pod 125 kíl – presnejšie vážim 124,3 kilograma, za piaty týždeň som schudol 1,5 kila.

Celkovo som za päť týždňov zhodil fantastických 9,3 kilogramu.

Pochvala pred nastúpenou jednotkou.

Bravó, len tak ďalej.

Spolu to dokážeme, nepokazme si to.

Skryť Vypnúť reklamu

Otvorili sa hranice a ja som sľúbil, že na pivo do Brna pôjdem, až keď spadnem pod 120.

Toš, šaliny brnenské, už sa na vás teším!

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Názory

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Plošného testovania sa nemusia zúčastniť deti, onkologickí pacienti či autisti

Výnimka bude platiť aj pre osoby nad 65 rokov, ale len v prípade, ak budú v dobrovoľnej domácej karanténe.

Minister obrany Jaroslav Naď počas návštevy Tvrdošína.
Európska únia

Francúzsko vyhostilo rodinu moslimov. Pomstili sa dcére za lásku ku kresťanovi

Zbili ju a oholili jej hlavu. Sedmnásťročná dievčina môže zostať vo Francúzsku, kde žije aj jej milý.

Moslimská modlitba nepotrebuje špeciálne miesto. Stačí koberček a byť otočený smerom na juhovýchod - na Mekku. Povinná je piatková poludňajšia modlitba. Ženy nemajú povinnosť modliť sa v mešite. Môžu sa pomodliť aj doma. Pred modlitbou sa treba umyť, ženy sú celé zahalené a muži aspoň po kolená.
Európska únia

Poľský premiér odsúdil protesty proti obmedzeniu interrupcií

Poľský Ústavný súd 22. októbra rozhodol, že umelé prerušenie tehotenstva pre vývojové chyby plodu je protiústavné. Potraty sa tak už budú môcť vykonávať len v špeciálnych prípadoch.

Protesty proti obmedzeniu interrupcií trvajú v Poľsku už od piatku.
Slovensko

Na Slovensku pribudlo v pondelok 901 nakazených

Vyšetrili 5899 ľudí. Pomer nakazených k testovaným klesol v pondelok na 15 percent.