SME
Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Všetkých päť zranených po útoku vo Vrútkach je v stabilizovanom stave

Učiteľka s vážnymi bodnými poraneniami hrudníka a brucha absolvovala náročnú operáciu. Operáciu podstúpili aj chlapec s dievčatkom, ktorí mali bodné poranenia.

Prípad zo Spojenej školy vo Vrútkach ukázal, ako ľahko možno narušiť bezpečnosť a ohroziť zdravie a životy žiakov i personálu. Prípad zo Spojenej školy vo Vrútkach ukázal, ako ľahko možno narušiť bezpečnosť a ohroziť zdravie a životy žiakov i personálu. (Zdroj: archív PZ SR)

BRATISLAVA - Všetkých päť zranených po útoku, ktorý sa odohral vo štvrtok 11. júna vo Vrútkach, je v stabilizovanom stave, informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine (UNM) Katarína Kapustová.

„Učiteľka je s vážnymi bodnými poraneniami hrudníka a brucha hospitalizovaná na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM. Vo štvrtok 11. júna absolvovala náročnú operáciu, aktuálne je jej zdravotný stav stabilizovaný," priblížila Kapustová.

Dvaja zasahujúci príslušníci policajného zboru sú podľa jej slov so strelnými poraneniami nôh hospitalizovaní na Traumatologickom oddelení UNM.

„V nemocnici sme zároveň hospitalizovali dve deti. Dievčatko bolo prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky detí a dorastu UNM. Malo bodné poranenia hrudníka, podstúpilo operáciu a je v stabilizovanom stave," ozrejmila hovorkyňa UNM.

Skryť Vypnúť reklamu

Chlapec, ktorý utrpel bodné poranenia hrudníka a brucha, je rovnako po náročnej operácii.

„Je hospitalizovaný na Klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM a jeho zdravotný stav je aktuálne stabilizovaný," dodala Kapustová.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil vo štvrtok 11. júna 22-ročný Martinčan zástupcu školy a zranil ďalších päť osôb. Pri zásahu prišiel o život aj útočník, ktorý bol v minulosti žiakom školy. Ranení, medzi nimi riaditeľka školy, dvaja žiaci a dvaja policajti, boli prevezení do martinskej nemocnice, všetci sú mimo ohrozenia života.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Slovensko má nový rekord v počte infikovaných, pribudlo ich 419

Predseda vlády veril, že ľudia si budú väčšiu slobodu vážiť a budú sa správať rozumne. Nedovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, dodal Matovič.

Testovanie na nový koronavírus.
Slovensko

Daniel Lipšic prekvapil, nebude kandidovať za generálneho prokurátora

"Som presvedčený, že som dnes užitočnejší v prvej línii, teda pri každodennom riešení konkrétnych prípadov a káuz, ktoré sú „na stole“ a ktoré – pevne verím – ešte pred súd dostaneme. Preto nebudem kandidovať," vysvetlil.

Daniel Lipšic.
Názory

Marian Kechlibar: Pozor, nový azylový plán Európskej únie skrýva nebezpečné úskalia

Predstavitelia štátu by nemali okamžite súhlasiť s návnadou, že nemusíme prijať migrantov, stačí, keď budeme finacovať ich návrat z inej krajiny. Lenže, pozor! Práve v tom je zakopaný pes a figliarska finta únie. Pozrite si, čo sa môže stať.

Zahraničie

James Bond naozaj existoval. Briti ho v šesťdesiatych rokoch poslali do východnej Európy

Agent jeho veličenstva pôsobil v susednej krajine. Preslávený hrdina z Flemingovej knihy už bol mnoho rokov na svete, svetlo sveta v tom čase uzrela aj prvá sfilmovaná bondovka. Robili si Briti z poľských tajných služieb žarty?

James Albert Bond v službách jeho veličenstva v Poľsku.