SME
Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Všetkých päť zranených po útoku vo Vrútkach je v stabilizovanom stave

Učiteľka s vážnymi bodnými poraneniami hrudníka a brucha absolvovala náročnú operáciu. Operáciu podstúpili aj chlapec s dievčatkom, ktorí mali bodné poranenia.

Prípad zo Spojenej školy vo Vrútkach ukázal, ako ľahko možno narušiť bezpečnosť a ohroziť zdravie a životy žiakov i personálu. Prípad zo Spojenej školy vo Vrútkach ukázal, ako ľahko možno narušiť bezpečnosť a ohroziť zdravie a životy žiakov i personálu. (Zdroj: archív PZ SR)

BRATISLAVA - Všetkých päť zranených po útoku, ktorý sa odohral vo štvrtok 11. júna vo Vrútkach, je v stabilizovanom stave, informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine (UNM) Katarína Kapustová.

„Učiteľka je s vážnymi bodnými poraneniami hrudníka a brucha hospitalizovaná na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM. Vo štvrtok 11. júna absolvovala náročnú operáciu, aktuálne je jej zdravotný stav stabilizovaný," priblížila Kapustová.

Dvaja zasahujúci príslušníci policajného zboru sú podľa jej slov so strelnými poraneniami nôh hospitalizovaní na Traumatologickom oddelení UNM.

„V nemocnici sme zároveň hospitalizovali dve deti. Dievčatko bolo prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky detí a dorastu UNM. Malo bodné poranenia hrudníka, podstúpilo operáciu a je v stabilizovanom stave," ozrejmila hovorkyňa UNM.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chlapec, ktorý utrpel bodné poranenia hrudníka a brucha, je rovnako po náročnej operácii.

„Je hospitalizovaný na Klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM a jeho zdravotný stav je aktuálne stabilizovaný," dodala Kapustová.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil vo štvrtok 11. júna 22-ročný Martinčan zástupcu školy a zranil ďalších päť osôb. Pri zásahu prišiel o život aj útočník, ktorý bol v minulosti žiakom školy. Ranení, medzi nimi riaditeľka školy, dvaja žiaci a dvaja policajti, boli prevezení do martinskej nemocnice, všetci sú mimo ohrozenia života.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu