SME
Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Všetkých päť zranených po útoku vo Vrútkach je v stabilizovanom stave

Učiteľka s vážnymi bodnými poraneniami hrudníka a brucha absolvovala náročnú operáciu. Operáciu podstúpili aj chlapec s dievčatkom, ktorí mali bodné poranenia.

Prípad zo Spojenej školy vo Vrútkach ukázal, ako ľahko možno narušiť bezpečnosť a ohroziť zdravie a životy žiakov i personálu. Prípad zo Spojenej školy vo Vrútkach ukázal, ako ľahko možno narušiť bezpečnosť a ohroziť zdravie a životy žiakov i personálu. (Zdroj: archív PZ SR)

BRATISLAVA - Všetkých päť zranených po útoku, ktorý sa odohral vo štvrtok 11. júna vo Vrútkach, je v stabilizovanom stave, informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Martine (UNM) Katarína Kapustová.

„Učiteľka je s vážnymi bodnými poraneniami hrudníka a brucha hospitalizovaná na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM. Vo štvrtok 11. júna absolvovala náročnú operáciu, aktuálne je jej zdravotný stav stabilizovaný," priblížila Kapustová.

Dvaja zasahujúci príslušníci policajného zboru sú podľa jej slov so strelnými poraneniami nôh hospitalizovaní na Traumatologickom oddelení UNM.

„V nemocnici sme zároveň hospitalizovali dve deti. Dievčatko bolo prijaté na jednotku intenzívnej starostlivosti Kliniky detí a dorastu UNM. Malo bodné poranenia hrudníka, podstúpilo operáciu a je v stabilizovanom stave," ozrejmila hovorkyňa UNM.

Skryť Vypnúť reklamu

Chlapec, ktorý utrpel bodné poranenia hrudníka a brucha, je rovnako po náročnej operácii.

„Je hospitalizovaný na Klinike detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny UNM a jeho zdravotný stav je aktuálne stabilizovaný," dodala Kapustová.

Na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach usmrtil vo štvrtok 11. júna 22-ročný Martinčan zástupcu školy a zranil ďalších päť osôb. Pri zásahu prišiel o život aj útočník, ktorý bol v minulosti žiakom školy. Ranení, medzi nimi riaditeľka školy, dvaja žiaci a dvaja policajti, boli prevezení do martinskej nemocnice, všetci sú mimo ohrozenia života.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Škola, na ktorej strieľala žiačka 6. triedy.

Je požehnaním, že ranení nie sú v ohrození života, povedal lekár.

2 h
Ilustračné foto.

V počte obetí pomernom na počet obyvateľov je Slovensko za posledné dva týždne na piatom mieste v Európskej únii. V počte nových prípadov sme na tom oveľa lepšie.

4 h
Ilustračné foto.

Spolu vyšetrili vyše 86-tisíc osôb. Podiel nakazených pri PCR testoch sa nezmenil.

6 h
Minister Lengvarský a Ján Mikas.

Od 10. mája bude stále platiť zákaz vychádzania po 21:00, podmienky pre fungovanie fitnescentier, ako aj gastroprevádzok ostávajú nezmenené. „Naším cieľom je postupne otvoriť veci, ktoré sa otvoriť dajú bez epidemiologického rizika,” konštatoval Mikas.

7 h