SME
Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Starší Američan ako zázrakom prežil koronavírus. Potom mu prišiel účet, z ktorého sa hlava zatočí

Ako senior hovorí, nemocnica na neho hodila snáď všetko, čo bolo možné. Celkom účet obsahuje asi 3000 rôznych poplatkov, teda v priemere asi 50 za deň.

Sestra na chodbe jednotky intenzívnej starostlivosti o pacientov s Covid-19 v americkom Seattli.Sestra na chodbe jednotky intenzívnej starostlivosti o pacientov s Covid-19 v americkom Seattli. (Zdroj: SITA/AP)

Za svoj príbeh si vyslúžil prezývku "zázračné dieťa", hoci má už 70 rokov. Michael Flor z amerického Seattlu prekonal ochorenie covid-19 po 62 dňoch hospitalizácie.

Teraz mu prišiel účet z nemocnice. Cena? Viac ako milión dolárov. Informoval o tom server Independent s odvolaním sa na The Seattle Times.

Flor sa nakazil koronavírusom a strávil v nemocnici dva mesiace. Stal sa najdlhšie hospitalizovaným pacientom s koronavírusom v Spojených štátoch, píše server novinky.cz.

Jeho stav bol v jednej chvíli natoľko vážny, že mu zlyhávali životne dôležité orgány a rodinní príslušníci sa s ním po telefóne lúčili.

Skryť Vypnúť reklamu

Sedemdesiatročný Flor sa ale dokázal vyliečiť a teraz sa už zotavuje v pohodlí domova.

Keď mu však prišiel účet z nemocnice Swedish Medical Center, nestačil sa diviť. Celková suma za hospitalizáciu činí 1,1 milióna dolárov.

Účet pripomína knihu - má 181 strán. V nich sa Flor dozvedel náklady podrobne rozpísané podľa položiek.

"Otvoril som to a hovorím:, No do r..i," nechal sa uniesť muž.

Viac ako milión dolárov je zložené zo súm za pobyt v izolačnej komore, napojenie na pľúcne ventilátory, podanie liekov a celý rad menších poplatkov.

V cene naopak nie je dvojtýždňový rehabilitačný pobyt, ktorý Flor platí zo svojho.

Vzhľadom k tomu, že je Flor poistený, absolútnu väčšinu sumy sám nebude musieť platiť. Ako si však uvedomuje, účet niekto uhradiť musí.

Skryť Vypnúť reklamu

"Cítim sa previnilo za to, že som prežil. Pýtam sa sám seba, prečo práve ja, "hovorí Flor, ktorého liečbu zaplatia daňoví poplatníci či ostatní platitelia poistenia.

Ako sám senior hovorí, nemocnica na neho hodila snáď všetko, čo bolo možné. Celkom účet obsahuje asi 3000 rôznych poplatkov, teda v priemere asi 50 za deň.

"Bol to milión dolárov, ktorý mi zachránil život, a povedal by som, že to boli celkom dobre minuté peniaze. Ale som asi jediný, kto to môže povedať," poznamenal trpko.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Minister však ubezpečuje, že zaočkovaní budú môcť ešte predtým využívať certifikát o zaočkovaní, ktorý im umožní prechod hraníc so susediacimi krajinami.

3 h
SaS vyzýva premiéra na odchod z premiérskeho kresla.

SaS reaguje, že Matovič zavádza a každé okresanie vie SaS vysvetliť. "Matovič nám vyčíta, že sa správame neľudsky, zabudol však na milióny eur, ktoré nás stálo nepresné antigénové testovanie. Sme stranou rozpočtovej zodpovednosti a za tým si stojíme."

2 h
Očkovanie v Nemecku.

Pri optimistickom pohľade analytikov bude do konca júna stále koho očkovať a veľmi pravdepodobne sa bude čakať v rade - čakárni.

7 h
Izrael ostreľuje pásmo Gazy.

Príčina konfliktu? Štyri arabské rodiny sa odmietli vysťahovať a ani nechceli platiť nájom. To, aby občianskoprávny spor riešil okolitý svet, je niečo nevídaného a je poznať, že ide iba o zámienku, vysvetľuje pozadie bezpečnostný analytik Milan Mikulecký.

5 h