SME
Nedeľa, 20. september, 2020 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Konzervatívni lídri podporili Majerského v kandidatúre na predsedu KDH

"V politike pre nás reprezentuje otvorenosť, nový štýl komunikácie a vernosť hodnotám,“ uvádza skupina.

Predseda PSK a kandidát na predsedu strany KDH Milan Majerský.Predseda PSK a kandidát na predsedu strany KDH Milan Majerský. (Zdroj: Michal Ivan)

BRATISLAVA - Kresťanská demokracia na Slovensku musí čo najskôr znovu ukázať jasné smerovanie, teda čitateľnú a praktickú hodnotovú politiku postavenú na troch pilieroch - kresťanskom, sociálnom a národnom.

Takúto vie priniesť KDH na čele s Milanom Majerským. V spoločnom stanovisku to uviedla skupina významných osobností z konzervatívneho prostredia.

Jednoznačnú podporu v kandidatúre na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia tak predsedovi PSK a podpredsedovi KDH vyslovili Marián Čaučík, Renáta Ocilková, Miriam Kuzárová, Eva Grey, Miriam Lexmann, Marek Šmid, Marek Michalčík, Marcel Mikolášik, Bohuš Živčák či Branislav Borovský.

“KDH je stabilnou súčasťou politického systému na Slovensku, s ktorou aj do budúcna treba vážne počítať. Milan Majerský jej vie dodať potrebný nový impulz, ktorý bude kombináciou politickej skúsenosti, novej energie, schopnosti spájať a odvahy pre veľké výzvy, čo dlhodobo dokazuje aj ako predseda najväčšej župy. V politike pre nás reprezentuje otvorenosť, nový štýl komunikácie a vernosť hodnotám,“ uvádza skupina konzervatívnych lídrov s tým, že zvolením Majerského za predsedu KDH by hnutie „poctivou a rozvážnou prácou znovu získalo dôveru, ktorú hnutie viditeľne zúročí v prospech občanov.”

Ku skupine osobností sa v najbližšom období pripoja ďalší.

Skryť Vypnúť reklamu

“Mnohé z nich budú aj značným prekvapením,” uzatvárajú v stanovisku.

Nové vedenie si KDH zvolí na sneme 22. augusta v Ružomberku. Milan Majerský je zatiaľ jediným oficiálnym kandidátom na tento post, spomína sa však aj meno bávalého ministra vnútra Vladimíra Palka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

V koalícii zatiaľ nie je dohoda, ako budú hlasovať o návrhu o sprísnení interrupcií

Poslanci OĽaNO chcú v novele presadiť, aby mala žena dlhší čas na premyslenie si umelého prerušenia tehotenstva, namiesto 48 hodín navrhujú 96.

Slovensko

Na mieste Babiša by som krehkosť Matovičovej koalície neriešil, myslí si Hrabko

Zaradenie Česka medzi červené krajiny je podľa neho správne. "Situácia je tam naozaj hustá, Česko to nestíha. Leto zanedbali úplne. My sme mali obmedzenia aj cez leto, oni ich nemali," konštatoval publicista.

Český premiér Andrej Babiš.
Slovensko

Matovič: Moja manželka nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro

Premiér poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške 200 000 eur. Dôkazy nechce predložiť, z klamstiev obvinil Smer-SD, Hlas-SD a Pentu.

Igor Matovič a jeho manželka.
Slovensko

Gröhling: Ministerstvo školstva zavedie novinku vo financovaní vysokých škôl

Rezort školstva plánuje zaviesť systém výkonnostných zmlúv. Ten by mal platiť od roku 2021.

Minister školstva Branislav Gröhling.