SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Konzervatívni lídri podporili Majerského v kandidatúre na predsedu KDH

"V politike pre nás reprezentuje otvorenosť, nový štýl komunikácie a vernosť hodnotám,“ uvádza skupina.

Predseda PSK a kandidát na predsedu strany KDH Milan Majerský.Predseda PSK a kandidát na predsedu strany KDH Milan Majerský. (Zdroj: Michal Ivan)

BRATISLAVA - Kresťanská demokracia na Slovensku musí čo najskôr znovu ukázať jasné smerovanie, teda čitateľnú a praktickú hodnotovú politiku postavenú na troch pilieroch - kresťanskom, sociálnom a národnom.

Takúto vie priniesť KDH na čele s Milanom Majerským. V spoločnom stanovisku to uviedla skupina významných osobností z konzervatívneho prostredia.

Jednoznačnú podporu v kandidatúre na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia tak predsedovi PSK a podpredsedovi KDH vyslovili Marián Čaučík, Renáta Ocilková, Miriam Kuzárová, Eva Grey, Miriam Lexmann, Marek Šmid, Marek Michalčík, Marcel Mikolášik, Bohuš Živčák či Branislav Borovský.

“KDH je stabilnou súčasťou politického systému na Slovensku, s ktorou aj do budúcna treba vážne počítať. Milan Majerský jej vie dodať potrebný nový impulz, ktorý bude kombináciou politickej skúsenosti, novej energie, schopnosti spájať a odvahy pre veľké výzvy, čo dlhodobo dokazuje aj ako predseda najväčšej župy. V politike pre nás reprezentuje otvorenosť, nový štýl komunikácie a vernosť hodnotám,“ uvádza skupina konzervatívnych lídrov s tým, že zvolením Majerského za predsedu KDH by hnutie „poctivou a rozvážnou prácou znovu získalo dôveru, ktorú hnutie viditeľne zúročí v prospech občanov.”

Ku skupine osobností sa v najbližšom období pripoja ďalší.

Skryť Vypnúť reklamu

“Mnohé z nich budú aj značným prekvapením,” uzatvárajú v stanovisku.

Nové vedenie si KDH zvolí na sneme 22. augusta v Ružomberku. Milan Majerský je zatiaľ jediným oficiálnym kandidátom na tento post, spomína sa však aj meno bávalého ministra vnútra Vladimíra Palka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Polícia zadržala a obvinila šéfa Penty Haščáka

V sídle Penty v Digital parku zasahovali desiatky policajtov.

Jaroslav Haščák v sprievode kukláčov pred Digital parkom.
Slovensko

Ak niekto nechce prijať plán Gröhlinga, začne si vymýšľať dôvody, povedal Sulík pred rokovaním ÚKŠ

Hlavný hygienik Ján Mikas zdôraznil, že "cieľom všetkých je, aby sa žiaci a študenti dostali do škôl, ale je potrebné zhodnotiť, že znovutvorenie škôl predstavuje riziko šírenia nového koronavírusu.

Ján Mikas, hlavný hygienik a člen Krízového štábu.
Slovensko

Slovensko patrí medzi krajiny EÚ s najnižším výskytom HIV

Dnes si pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Počty nakazených aj počty úmrtí na Slovensku sú za 35 rokov monitorovania tejto choroby naozaj minimálne.

Ilustračné foto
Slovensko

Matovič ako premiér nenaplnil očakávania takmer 40 percent ľudí

Pri riešení pandémie výrazne viac ľudí dôveruje Sulíkovi ako premiérovi.

Premiér Igor Matovič, minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík a ministerka investícií a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.