SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Konzervatívni lídri podporili Majerského v kandidatúre na predsedu KDH

"V politike pre nás reprezentuje otvorenosť, nový štýl komunikácie a vernosť hodnotám,“ uvádza skupina.

Predseda PSK a kandidát na predsedu strany KDH Milan Majerský.Predseda PSK a kandidát na predsedu strany KDH Milan Majerský. (Zdroj: Michal Ivan)

BRATISLAVA - Kresťanská demokracia na Slovensku musí čo najskôr znovu ukázať jasné smerovanie, teda čitateľnú a praktickú hodnotovú politiku postavenú na troch pilieroch - kresťanskom, sociálnom a národnom.

Takúto vie priniesť KDH na čele s Milanom Majerským. V spoločnom stanovisku to uviedla skupina významných osobností z konzervatívneho prostredia.

Jednoznačnú podporu v kandidatúre na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia tak predsedovi PSK a podpredsedovi KDH vyslovili Marián Čaučík, Renáta Ocilková, Miriam Kuzárová, Eva Grey, Miriam Lexmann, Marek Šmid, Marek Michalčík, Marcel Mikolášik, Bohuš Živčák či Branislav Borovský.

“KDH je stabilnou súčasťou politického systému na Slovensku, s ktorou aj do budúcna treba vážne počítať. Milan Majerský jej vie dodať potrebný nový impulz, ktorý bude kombináciou politickej skúsenosti, novej energie, schopnosti spájať a odvahy pre veľké výzvy, čo dlhodobo dokazuje aj ako predseda najväčšej župy. V politike pre nás reprezentuje otvorenosť, nový štýl komunikácie a vernosť hodnotám,“ uvádza skupina konzervatívnych lídrov s tým, že zvolením Majerského za predsedu KDH by hnutie „poctivou a rozvážnou prácou znovu získalo dôveru, ktorú hnutie viditeľne zúročí v prospech občanov.”

Ku skupine osobností sa v najbližšom období pripoja ďalší.

Skryť Vypnúť reklamu

“Mnohé z nich budú aj značným prekvapením,” uzatvárajú v stanovisku.

Nové vedenie si KDH zvolí na sneme 22. augusta v Ružomberku. Milan Majerský je zatiaľ jediným oficiálnym kandidátom na tento post, spomína sa však aj meno bávalého ministra vnútra Vladimíra Palka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pacienti v nemocnici.

Nadúmrtnosť sa v júni znížila na úroveň piatich percent, čo predstavuje najnižšiu mieru dosiahnutú za posledných deväť mesiacov. Najvyššie hodnoty zaznamenali štatistici v januári, keď pri rekordných 9,1-tisíca úmrtiach dosiahla takmer 77 percent.


SITA 5 h
Testovanie na koronavírus.

Podiel nakazených prei PCR testoch prekročil jedno percento.


5 h
Vizualizácia medzihviezdneho asteroidu 1I/2017 U1 'Oumuamua.

Bádatelia chcú v rámci projektu s názvom Galileo vybudovať medzinárodnú sieť veľkých teleskopov, kamier a počítačov. Tie by spoločne skúmali neidentifikované lietajúce objekty, teda UFO.


TASR 7 h
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Pracuje fašista na ministerstve zahraničných vecí? Znak vyryli v zabezpečenej časti budovy.


TASR 7 h