SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Humanitárna loď zachránila 51 migrantov v mori medzi Talianskom a Maltou

Charita uviedla, že informovala námorné úrady o všetkých svojich akciách a starostlivo dodržiavala postupy súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA/AP)

PARÍŽ - Humanitárna organizácia SOS Mediterranée vo štvrtok oznámila, že jej loď Ocean Viking zachránila 51 ľudí z dreveného člna, ktorý unášalo v Stredozemnom mori medzi talianskou a maltskou záchrannou zónou.

Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Charita uviedla, že informovala námorné úrady o všetkých svojich akciách a starostlivo dodržiavala postupy súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19.

Loď Ocean Viking sa znovu vydala na more v pondelok 22. júna - po niekoľkých mesiacoch kotvenia vo francúzskom prístave Marseille, vynúteného pandémiou.

Skryť Vypnúť reklamu

Taliansko a Malta už na začiatku epidémie zatvorili svoje prístavy pre migrantov zachránených na mori a odôvodňovali to národnou bezpečnosťou.

Migrantov, ktorých humanitárne organizácie zachránia, teraz odovzdávajú talianskym a maltským úradom a tie ich umiestňujú do karantény na prenajatých plavidlách pri pobreží.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) uviedla, že tento rok pri pokuse preplaviť sa cez centrálnu oblasť Stredozemného mora zatiaľ zahynulo 247 migrantov - je to pokles o vyše 2000 oproti rokom 2015 až 2017.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Európska únia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Prezident USA Joe Biden.

Pre armádu "je prospešné, keď sú jej súčasťou rôznorodí Američania, ktorí dokážu splniť prísne normy vojenskej služby a inkluzívna armáda posilňuje našu národnú bezpečnosť," povedal americký prezident.

9 h
(ilustračné foto)

Toto bola najťažšia kríza na trhu práce od tzv. Veľkej hospodárskej krízy v 30. rokoch 20. storočia. Jej vplyv je oveľa väčší ako vplyv globálnej finančnej krízy v roku 2009," uviedol generálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie práce.

12 h
Dočasný šéf polície Peter Kovařík počas vypočúvania pred výborom.

Kovaříka v hlasovaní podporilo desať poslancov, za Hamrana hlasovali šiesti. Predseda výboru Krúpa skonštatoval, že hlasovanie bolo tesné, čo je dôkazom, že v koalícii nebola na mene dohoda.

13 h
Ilustračná fotografia.

KDH naďalej podporuje hybridné testovanie v ohniskách nákazy, teda kombináciu plošného regionálneho a cieleného testovania mobilnou formou.

15 h