SME
Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Päťročný chlapček s amputovanými nohami už vyzbieral milión libier pre nemocnicu

Zachránili mu život a malý chlapček sa im teraz odvďačuje. Chce prejsť desať kilometrov, aby pomohol nemocnici. Jeho príbeh ľudí dojal.

Tony Hudgell. Foto: TwitterTony Hudgell. Foto: Twitter

Inšpirovaný kapitánom Tomom Moorom vydal sa päťročný Tony Hudgell na dlhú cestu. Jeho cieľom je uraziť desať kilometrov.

Pre niekoho sa to môže zdať kúsok, avšak Tony má amputované obe nohy.

V rámci dobročinnej akcie sa mu podarilo vybrať už vyše milión libier pre nemocnicu, v ktorej mu kedysi zachránili život, píše server novinky.cz.

O nohy Tony prišiel, keď bol ešte bábätko. Jeho biologickí rodičia ho zneužívali a týrali, a keď sa konečne dostal do starostlivosti lekárov, bola to jediná cesta, ako mu zachrániť život.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď zaregistroval dianie okolo Toma Moora, storočného veterána, ktorý sa s pomocou chodítka prechádzal po svojej záhrade a ktorému sa tak podarilo vybrať pre zdravotnícky systém v prepočte takmer miliardu korún, rozhodol sa malý Tony, že chce takisto pomôcť svojej nemocnici.

Za pomoci svojej matky Pauly Hodgellové, ktorá ho adoptovala, si preto stanovil výzvu ujsť počas júna aspoň desať kilometrov. Po ľuďoch žiadal, aby za jeho snahu prispeli Evelínině londýnskej detskej nemocnici čiastkou 500 libier (14 732 korún). V pondelok nemocnica potvrdila, že od ľudí doteraz dostala 1 014 348 libier (zhruba 29,87 miliónov korún).

Za deň ušiel aj 800 metrov

"Som absolútne vo vytržení. Nemám slov, "uviedla pre BBC dojatá Paula Hudgellová. "Teraz sme na 8,3 kilometroch a dostaneme sa aj cez desať, ak budú dni, kedy bude chcieť ísť viac," dodala.

Skryť Vypnúť reklamu

S Tonym si stanovili cieľ ujsť každý deň najmenej 300 metrov, ale v sobotu napríklad Tony ušiel o 500 metrov viac. Malý chlapec síce nemá presné povedomie o peniazoch, je si však dobre vedomý, že sa mu podarilo vybrať naozaj veľa peňazí.

Celá výzva mala pomôcť aj Tonymu, aby zlepšil svoj pohyb. Rodičia s lekármi nevedeli, či sa s protézami, ktoré dostal až tento rok vo februári, naučí dobre chodiť. Teraz však majú jasno. "Jeho chodenie sa neuveriteľne zlepšilo. Včera dokonca behal, "uviedla Paula.

"Je absolútna hviezda. Peniaze, ktoré teraz vybral, pomôžu deťom, ako je on, a ich rodinám, "uviedla Caroline Gormleyová, asistentka riaditeľa oddelenia fundraisingu londýnskej nemocnice.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Názory

Markéta Šichtařová: Rúško-klíma-gender náboženstvo

Nikdy nebol svet tak materiálno bohatý. Nikdy nebol život jednoduchší. A nikdy nebolo toľko psychickej nepohody a nezmyselných fóbií tam, kde sú totálne prebytočné. Klimaalarmizmus, #metoo, fanatický genderizmus, či rúškovanie.

Zahraničie

Históriu USA sa snaží zmazať nový krajne ľavicový fašizmus, myslí si Trump

"Naše deti v školách učia nenávidieť svoju vlastnú krajinu," vyhlásil americký prezident, dôkazy však nepripojil.

Americký prezident Donald Trump.
Európska únia

Poľský prezident chce ústavný zákaz adopcií detí pármi rovnakého pohlavia

"Aby sa zaistila bezpečnosť dieťaťa a správna výchova, aby poľský štát zabezpečil práva detí, domnievam sa, že takýto zápis by mal existovať," vysvetlil.

Poľský prezident Andrzej Duda.
Zahraničie

V Stredozemnom mori takmer došlo k ozbrojenému konfliktu medzi Tureckom a Francúzskom

Dva štáty NATO na seba takmer zaútočili. Dôvodom bola podozrivá turecká obchodná loď, ktorá podľa Francúzov viezla napriek zákazu zbrane do Líbye. Merkelová to označila za veľmi závažný konflikt.

Ilustračná snímka.