SME
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
NÁZORY

Chudnite so mnou po desiatom týždni: Ide to o poznanie ťažšie

Ukazuje sa, že odôvodňovať slabšie úbytky a prehrešky objektívnymi okolnosťami je len klamaním samého seba. Ak sa totiž lákadlá neobjavia objektívne, človek si ich vymyslí sám.

Uhorka.Uhorka. (Zdroj: UNSPLASH/Natalie Rhea Riggs)

Chudnem už desať týždňov, čo je sedemdesiat dní. Kým v prvé týždne to šlo samo, s úbytkom hmotnosti sa proces spomaľuje a každé kilo začína byť vydretejšie.

Neprišla žiadna návšteva, nemali sme žiadnu oslavu a nebol som na žiadnom výlete. Napriek tomu som sa nadrel viac ako všetci aktivisti sveta, aby som schudol aspoň niečo.

Dnes sa vrátime v spomienkach na výlet do Brna a povieme si niečo o druhej pivnej trase.

Ako všetky správne má začiatok v Hostinci u Bláhovky, kultovej to krčmy preslávenej Plzňou a pečeným kolenom. Dať si iba jedno by bol hriech.

Skryť Vypnúť reklamu

Po Gorkého ulici sa prejdeme až k Jiráskovej, pričom zástancovia malých pivovarov neminú Zastávku – pivnicu malých pivovarov už po 50 metroch.

Po Jiráskovej pôjdeme do kopca až na Konečného námestie, jedno z najkrajších v Brne. Cestou máme dve zastávky – ak máte radi Kozel, je tu Pub u Ričího, ak domáce pivo, tak Pegas Jiráskova, kde čapujú už predtým spomínané pivo Pegas.

Od námestia po Veveří máme po pár desiatkach metrov Hluchou zmiji, kde sa oplatí vyskúšať rovnomenné pivo. Po ďalších pár metroch nájdeme Restauraci u prúmyslovky, kde si strihnite Radegast.

Teraz si dáme dlhšiu prechádzku, po Sokolskej a Burešovej až na Cihlářsku a po nej smerom do centra na rohu so Smetanovou je Hostinec u Semináru s výbornou Plzňou a chutným jedlom.

Pokračujeme dole kopcom po Lidickej ulici a ak máme málo, naľavo je Divadelní sklep s Kozlom či Plzňou v útulnej čerstvo zrekonštruovanej pasáži, kde sa odohrávajú aj rôzne vystúpenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Po pár metroch je Ochutnávková pivnice s množstvom malých pivovarov a

pivných špeciálov a už sa blížime do centra.

Cez Moravské námestie po Rooseveltovej popri Janáčkovom divadle míňame Desert, ktorý je určený mladým a kúsok odtiaľ doľava na Dvořákovu je Ratejna, kde sa aj najete.

Po Dvořákovej sa dostanete do samého centra mesta a zakončiť púť môžete U Třech čertú alebo v kultovom Bare, který neexistuje. Ak tam nájdete miesto.

Ak nie, naproti je Lokál u Caipla alebo trochu vyššie Na stojáka. Ale to už som spomínal minule.

Vráťme sa však k chudnutiu. Že to už ide pomalšie, napovedá aj výsledok po desiatom týždni: 117,6.

Niežeby som mal byť sklamaný, ale úbytok je najmenší zo všetkých týždňov, iba jedno jediné kilečko (takmer podnikateľské).

Niet sa čo čudovať, jedol som za dvoch, ba dokonca aj zmrzlinu. Potom som musel steperovať dvojfázovo (chodiť vonku v tridsať stupňových horúčavách je blbosť, raz som to skúsil a som rád, že som ešte tu).

Skryť Vypnúť reklamu

Napriek tomu môžem byť spokojný, veď som už schudol 16 kíl.

A potrebujem už len ďalších dvadsať, tak mi držte palce.

Spolu to zvládneme.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Názory

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Testovať vo vlastnej réžii bude môcť viacero firiem a tiež poskytovatelia zdravotnej starostlivosti

Firmy, ktoré zamestnávajú viac ako 4 000 zamestnancov, ich budú môcť testovať vo vlastnej réžii. Štát im poskytne antigénové testy, certifikáty a príslušníka Ozbrojených síl, ktorý bude na priebeh dohliadať.

Ilustračná fotografia.
Kresťanstvo

Pápež František vymenoval 13 nových kardinálov, z toho deväť elektorov

Medzi deviatimi voličskými kardinálmi figuruje aj arcibiskup Wilton Gregory z Washingtonu; stane sa tak prvým Afroameričanom v danom postavení.

Slovensko

Krajniak na vláde navrhne predĺženie rodičovskej dovolenky

Pandemická OČR podľa neho stále platí. Uvažujú aj o spustení tzv. SOS dotácie pre ľudí, na ktorých sa žiadne opatrenie nevzťahuje.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).
Slovensko

Testovanie na Orave a v okrese Bardejov nadmieru splnilo očakávania, povedal premiér

Igor Matovič (OĽaNO) uviedol, že testovanie odhalilo množstvo šíriteľov vírusu. Vyjadril sa aj k prípadnému úplnému lockdownu.