SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
NÁZORY

Soeren Kern: Financovanie a ciele Antify

Čo hlásajú členovia Antify a kto ich financuje. "Tento systém nemožno reformovať, musí byť zvrhnutý!" je jedno z hesiel.

Členovia Antify v Portlande.Členovia Antify v Portlande. (Zdroj: SITA/AP)

Financovanie Antify

Koordinované násilné protesty vyvolávajú otázky, ako je Antifa financovaná, píše Soeren Kern v článku uverejnenom na webe Gatestone Institute.

Podľa výskumnej skupiny Influence Watch, ktorá zhromažďuje údaje o advokačných mimovládnych neziskových organizáciách, nadáciách a darčekoch, slúži ako hlavný finančný sponzor mnohých radikálnych ľavicových iniciatív organizačná skupina Aliancia pre globálnu spravodlivosť (Alliance for Global Justice, AFGJ).

Aliancia pre globálnu spravodlivosť (AFGJ), ktorá sa sama opisuje ako "antikapitalistická" a stavia sa proti zásadám liberálnej demokracie, poskytuje "fiškálne sponzorstvo" skupinám zastupujúcim početné zahraničné a domáce ľavicové a extrémne ľavicové kauzy, vrátane odstránenia štátu Izrael.

Skryť Vypnúť reklamu

Aliancia pre globálnu spravodlivosť sídli v Tucsone v Arizone a ľudia s ňou spojení obhajujú socialistické a komunistické autoritárske režimy, vrátane Kuby, Nikaraguy a Venezuely.

V roku 2000 sa organizácia AFGJ zapojila do demonštrácií proti globalizácii. V roku 2010 bola AFGJ finančným sponzorom protestného hnutia Occupy Wall Street.

Organizácia AFGJ dostala značné finančné prostriedky od subjektov, ktoré často tvrdia, že sú hlavným prúdom ľavého stredu.

Podľa výskumu skupiny Influence Watch dostala organizácia AFGJ finančnú podporu od nadácií Open Society, Tides, Arca, Surdna, Public Welfare, Ben & Jerry a z fondu Brightwater Fund.

Jedna zo skupín financovaných AFGJ sa nazýva Refuse Fascism (Odmietame fašizmus). Je to radikálna ľavicová organizácia, ktorá sa venuje podpore celoštátnych protestov, ktorých cieľom je zvrhnúť prezidenta Donalda Trumpa a jeho administratívu, pretože predstavujú "fašistický režim".

Skryť Vypnúť reklamu

Z výskumov Influence Watch je zrejmé, že sa skupina Refuse Fascism zúčastnila mnohých akcií radikálnej ľavicovej Antify. Samotná skupina Refuse Fascism je odnožou Radikálnej komunistickej strany (Radical Communist Party, RCP).

V júli 2017 sa RCP chválila tým, že sa podieľala na násilných protestoch proti summitu G20 v nemeckom Hamburgu. RCP tvrdí, že kapitalizmus je synonymom fašizmu a že prezident Trump vedie vládu USA k "perzekúcii celých skupín ľudí".

V júni 2020 využila skupina Refuse Fascism smrť George Floyda k tomu, aby získala peniaze na "Národné revolučné turné" (National Revolution Tour), ktoré malo zjavne za cieľ zvrhnúť vládu USA.

Heslom tejto skupiny je: "Tento systém nemožno reformovať, musí byť zvrhnutý!"

Skryť Vypnúť reklamu

"Utópia" Antify

Medzitým v Seattli v štáte Washington radikáli z Antify, hnutia Black Lives Matter a členovia protikapitalistického klubu John Brown Gun Club prevzali kontrolu časti Východného okrsku a vytvorili "autonómnu zónu", ktorú nazvali Capitol Hill Autonomous Zone (CHAZ), ktorú nedávno premenovali na Capitol Hill Organized (or Occupied) Protest (CHOP).

Nápis na kartóne na barikádach oznamuje: "Teraz opúšťate USA."

Skupina vydala zoznam 30 požiadaviek, vrátane "zrušenia" mestského policajného zboru a súdneho systému.

"V tejto štvrti došlo k znásilnením, lúpežiam a rôznym násilným činom, ale my sa tam nemôžeme dostať," povedala Carmen Best, policajná šéfka mesta Seattle.

Skryť Vypnúť reklamu

Niekoľko ľudí tam bolo zabitých alebo zranených.

Christopher F. Rufo, spolupracovník časopisu City Journal, k tomu poznamenal:

"Autonómna zóna Capitol Hill vytvorila nebezpečný precedens: Ozbrojení ľavicoví aktivisti si vynútili dominanciu v uliciach a vytvorili alternatívnu politickú správu nad veľkou časťou tejto mestskej štvrte. Aktivisti tak de facto vytvorili svoj vlastný policajný dohľad nad tisíckami miestnych obyvateľov a nad desiatkami podnikov a prevádzok - úplne mimo normálny demokratický politický proces. Za niekoľko dní vytvorili polovojenské skupiny pridružené k Antifou stráženej hranici a základnú formu vlády založenú na princípoch "woke" (intersekcionálneho zastúpenia). Nepriateľské médiá boli z tohto teritória násilím vypovedané. "

Skryť Vypnúť reklamu

"Autonómna zóna Capitol Hill je okupácia a držanie rukojemníkov: Nikto z obyvateľov tejto štvrti nehlasoval pre Antifu ako svoju reprezentatívnu vládu. Progresívna politická trieda v Seattli pred davom kapitulovala a rozhodla sa nepresadzovať zákony. Počas niekoľkých najbližších mesiacov pravdepodobne urobí Antifa masívne ústupky. A to celú koalíciu Antify povzbudí - a ďalej to oslabí právny štát v amerických mestách. "

Antifa vlastnými slovami

Dlhodobý cieľ amerického hnutia Antifa je totožný s cieľom hnutia Antifa v Európe: nahradenie kapitalizmu komunistickou utópiou.

Mark Bray, jeden z hlavných zástancov Antify v Spojených štátoch a autor knihy "Antifa: Antifašistická príručka" (Antifa: The Anti-fascist Handbook) vysvetlil:

Skryť Vypnúť reklamu

"Túto fašistickú hrozbu môžeme dlhodobo vykoreniť jedine tak, že podkopeme jej spoločenské piliere, ktoré sú založené nielen na nadvláde bielych, ale aj na diskriminácii postihnutých ľudí, heteronormativite, patriarcháte, nacionalizme, transfóbii, triednej nadvláde a mnohých ďalších. Tento dlhodobý cieľ ukazuje na problémy v definícii antifašizmu, pretože v určitom okamihu bude vykorenenie fašizmu naozaj vyžadovať podporu revolučnej socialistickej alternatívy. "

Nikkita Oliver, bývalá kandidátka na starostku mesta Seattle, dodala:

"Musíme sa pripojiť ku globálnemu boju, ktorý si je vedomý toho, že Spojené štáty hrajú úlohu v racializovanom kapitalizme. Racializovaný kapitalizmus je postavený na patriarcháte, nadvláde bielych a triednom rozdelení spoločnosti."

Skryť Vypnúť reklamu

Patrisse Cullors, spoluzakladateľka hnutia Black Lives Matter, potvrdila, že bezprostredným cieľom je odstránenie prezidenta Trumpa z funkcie:

"Nielen že Trump nesmie byť v novembri 2020 znovu zvolený, mal by neodkladne odstúpiť z funkcie. Trump musí zložiť svoj mandát. Nie je to človek vhodný pre funkciu prezidenta USA. A tak sa budeme snažiť zvrhnúť Trumpa. Zároveň sa však budeme naďalej snažiť ovplyvňovať Joea Bidena, jeho politiku a jeho názory na činnosť polície a kriminalizácii niektorých skupín obyvateľstva. To bude dôležité. Ale naším hlavným cieľom je dostať preč Trumpa. "

Rose City Antifa tweetovala:

"Ako antifašisti vieme, že vedieme boj nielen proti organizovanému fašizmu, ale aj proti kapitalistickému štátu a políciu, ktorá mu slúži a ktorá ho chráni. Iný svet je možný!"

Skryť Vypnúť reklamu

Antifašisti zo Seattlu v štáte Washington dodali:

"Toto je revolúcia, toto je náš dejinný okamih! Za násilie a teror sa ospravedlňovať nebudeme."

Mládežnícka organizácia Antifa - skupina PNW Youth Liberation Front (Pacific Northwest, mládežnícka oslobodzovacia fronta) tweetovala:

"Jediným spôsobom, ako dosiahnuť, aby bol svet bez polície, väzenia, hraníc atď., je zničiť represívne systémy, ktoré nám momentálne vládnu. Ak chceme byť raz slobodní, musíme neúnavne pokračovať v boji proti štátu, imperializmu, kapitalizmu, bielej nadvláde , patriarchátu atď. "

Leták distribuovaný v "autonómnej zóne" v Seattli vyhlasuje:

"Myšlienka, že robotnícka trieda môže riadiť naše životy, bez štátnych aparátov, bez vlád a bez hraníc sa nazýva anarchizmus. Ako sa však dostaneme od našej súčasnej kapitalistickej spoločnosti k budúcej anarchisticko-komunistickej? Ak chceme zničiť súčasný poriadok, bude treba revolúciu, bude to obrovský otras. "

Skryť Vypnúť reklamu

Plagát v "Autonómne zóne" v Seattli kričí:

"Tak ty si myslíš, že sme len chceli pripraviť policajta o prachy (defund the police)? Chceme zvrhnúť celý tento systém!"

Žena patriaci k vedúcim predstaviteľom "Autonómnej zóny" v meste Seattle povedala:

"Nechodím sem, aby som tu pokojne protestovala. Každý deň som tu s cieľom sabotovať súčasný systém, pokiaľ nebudú splnené moje požiadavky. Nemôžeme nič znovu vybudovať, kým to celé nezbúrame od zhora nadol. Úrady musia reagovať na naše požiadavky, alebo sa pripraviť na to, že na nich vytiahneme s akýmikoľvek potrebnými prostriedkami. s akýmikoľvek potrebnými prostriedkami. Toto nie je ani slogan ani varovania. Len ľuďom hovorím, čo bude ďalej. "

Skryť Vypnúť reklamu

Skupina Revolučné abolicionistické hnutie (Revolutionary abolitionist Movement), ktorá má na Twitteri takmer 15 000 sledujúcich, vyzvala k povstaniu:

"Revolučné pozdravy z povstania, ktoré sa lavínovito šíria po okupovaných územiach tzv. Spojených štátov amerických."

"Ako sa dejiny tohto mizerného národa znovu opakujú, je úplne zrejmé, že čierni ľudia boli a naďalej budú jedinou revolučný silou, ktorá dokáže zvrhnúť represívne status quo."

"Policajti, tie svine, stratili všade svoju vôľu k boju. Ich oči, ktoré boli ešte včera plné nenávisti a pohŕdania, teraz vyžarujú otupenosť, pochybnosti a zbabelosť. Ich správanie je teraz plné váhania a každý krok späť je výrazom ich slabosti."

"Spoločne svojím úsilím docielime toho, že bude táto krajina otroctva materializmu, genocídy domorodého obyvateľstva a imperiálnej agresie v zahraničí konečne vymazaná z povrchu zemského. Budeme si ju pamätať iba ako jednu zo škaredých kapitol ľudskej histórie."

Skryť Vypnúť reklamu

Radikálny člen Antify z Marylandu tweetoval:

"Toto nie je len protest. Toto je povstanie. A až toto povstanie poriadne zorganizujeme, bude revolúcia. Sme svedkami začiatku slávnych dejinných udalostí."

Aktivista Antify z New Yorku sa takto vyjadril o americkej štátnej vlajke:

"Je to vlastne do pr ** le len po ** aná zafarbená handra. Nie je to živá bytosť, je to len symbol. Každý čierny, hispánsky alebo domorodý Američan, ktorý je svedkom uctievania americkej vlajky, by mal byť hlboko urazený, pretože táto vlajka predstavuje genocídu, znásilnenie, otroctvo a kolonizáciu. "

Mediálna platforma Antifa It 'Going Down (Ide to dole) napísala:

"Rabovanie je efektívny spôsob prerozdeľovania majetku."

Skryť Vypnúť reklamu

Aktivista Antify zo Severnej Karolíny sa o slobode prejavu vyjadril takto:

"Myšlienku, že sloboda prejavu je najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíme chrániť, môže zastávať iba človek, ktorý si myslí, že život je obdobou debatnej siene. Som toho názoru, že vylúčenie fašistov z debaty tzv. 'Deplatforming' síce porušuje ich slobodu prejavu, ale je to súčasť nášho politického boja proti fašizmu."

Sieť Torch Antifa Network v reakcii na plán prezidenta Trumpa označiť Antifu za teroristickú skupinu tweetovala:

"Antifa označí Spojené štáty americké za teroristickú organizáciu."

Soeren Kern je významný spolupracovník Gatestone Institute so sídlom v New Yorku.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Názory

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Zahraničie

Buriči chceli v Kongrese USA "zajať a zavraždiť" zákonodarcov, tvrdí prokuratúra

Právnici žiadajú väzbu pre Jacoba Chansleyho zo štátu Arizona - šíriteľa pravicovej konšpiračnej teórie QAnon.

QŠaman v Kongrese.
Slovensko

Obytné nehnuteľnosti na Slovensku zdraželi viac ako priemer EÚ

Medziročne sa ceny bytov a domov v rámci celej EÚ v treťom kvartáli 2020 zvýšili o 5,2 percenta, na Slovensku to bolo výrazne viac.

Sídlisko Sekčov.
Slovensko

Vo štvrtok pribudlo 5324 nových prípadov a 102 obetí

Vyšetrili 63 978 osôb. podiel nakazených pri PCR testoch bol 23 percent. Celkový počet zaočkovaných občanov je 47 704.

Ilustračná fotografia.
Zahraničie

WHO kritizovala nespravodlivé prerozdelenie vakcín proti koronavírusu na svete

Medzi desiatimi krajinami, ktoré dostali 95 percent všetkých vakcín, sú aj tri z Európskej únie.

Vakcíny na Slovensko prišli 26. decembra.