SME
Utorok, 29. september, 2020 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Majerský považuje Hlinov záujem o post podpredsedu hnutia ako nehodný bývalého predsedu KDH

Podpredseda KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský má zatiaľ ako jediný záujem o post predsedu hnutia.

Na spoločnej fotografii. Vľavo Lexmann, vpravo Majerský. Uprostred vtedajší predseda KDH Hlina.Na spoločnej fotografii. Vľavo Lexmann, vpravo Majerský. Uprostred vtedajší predseda KDH Hlina. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský považuje zámer Alojza Hlinu uchádzať sa o post podpredsedu KDH za nehodný bývalého predsedu hnutia.

Uviedol to v stanovisku, ktoré zaslal hovorca KDH Stano Župa.

Majerský zatiaľ ako jediný ohlásil kandidatúru za predsedu KDH.

Ako však priblížil Župa, kandidovať môže každý člen hnutia a svoju kandidatúru môže ohlásiť aj priamo na sneme, ktorý sa má konať 22. augusta.

Ešte predtým sa však uskutočnia okresné snemy, na ktorých sa majú voliť delegáti, ktorí sa následne zúčastnia na celoslovenskom sneme.

„Žiadosť o nomináciu Alojza Hlinu na post podpredsedu strany vnímam ako nehodnú bývalého predsedu. Považujem však za správne v prípade zvolenia za predsedu KDH iniciovať zriadenie poradného orgánu významných osobností, kde by mal Alojz Hlina špeciálne miesto,“ ozrejmil Majerský.

Hlina koncom júna uviedol, že úplne by z vedenia KDH odísť nechcel. Rád by zostal jednou z tvárí „umiernenej konzervatívnej politiky na Slovensku“.

Skryť Vypnúť reklamu

„Fundamentalistov, fanatikov, či dokonca fašistov s krížikom na saku je v slovenskej politike už naozaj dosť,“ myslí si bývalý líder kresťanských demokratov.

Pokiaľ ide o voľbu predsedu KDH, Hlina povedal, že konzervatívnej strane svedčí určitá miera vnútornej dohody.

„Preto som so zámerom, aby sa neprehlbovali rozdiely, už predtým na vnútornom fóre deklaroval, že ak mi Milan Majerský, ktorý je zatiaľ jediný potvrdený kandidát na predsedu KDH, dá návrh, aby som kandidoval na podpredsedu hnutia, že takýto návrh prijmem,“ ozrejmil koncom júna Hlina.

KDH zostáva mimo parlamentu druhé volebné obdobie. V roku 2016 po neúspechu v parlamentných voľbách odstúpil vtedajší predseda Ján Figeľ.

Po februárových parlamentných voľbách svoju funkciu zložil aj Hlina.

Skryť Vypnúť reklamu

Kresťanskí demokrati v nich získali 4,65 percenta hlasov. Na vstup do parlamentu je pritom potrebná päťpercentná podpora voličov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Európska únia

Moslimovia sa smú klaňať k Mekke počas pracovnej doby, rozhodol švédsky súd

Súd v Malmö tým zrušil rozhodnutie rady mesta Bromölla, ktorá vlani modlitby počas práce výslovne zakázala. Zákaz bol mierený na všetky vyznania, obmedzoval však predovšetkým ortodoxných moslimov, ktorí sa modlia na koberčeku až päťkrát za deň.

Modlitba väzňov podozrivých zo spolupráce s Talibanom.
Slovensko

Od októbra výrazne sprísnime opatrenia. Krízový štáb navrhuje aj vyhlásenie núdzového stavu

Športové, kultúrne, spoločenské, ale aj cirkevné podujatia budú zakázané. Obmedzia sa počty ľudí v obchodoch. Rúška na školách pokračujú, znovu sa zavedú v exteriéri, ak je odstup menší ako dva metre.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) a hlavný hygienik Ján Mikas.
Slovensko

Sme rodina, SaS a Za ľudí podporujú úpravu trestov pri držbe marihuany, pre OĽaNO to nie je témou

Tému dekriminalizácie marihuany otvorila europoslankyňa Nicholsonová. Čaputová sa vyjadrila, že otvorenie diskusie na túto tému podporuje.

(ilustračné foto)
Slovensko

Vulgarizmy nepatria do úst poslancov, ministrov ani premiéra, myslí si politológ

Blaha najprv v pléne označil Matovičovu manželku za „bielu kobylu", premiér zas hovoril o tom, že Blaha mydlil barana. Blaha sa neskôr ospravedlnil.

Ľuboš Blaha počas hodiny otázok.