SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Majerský považuje Hlinov záujem o post podpredsedu hnutia ako nehodný bývalého predsedu KDH

Podpredseda KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský má zatiaľ ako jediný záujem o post predsedu hnutia.

Na spoločnej fotografii. Vľavo Lexmann, vpravo Majerský. Uprostred vtedajší predseda KDH Hlina.Na spoločnej fotografii. Vľavo Lexmann, vpravo Majerský. Uprostred vtedajší predseda KDH Hlina. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský považuje zámer Alojza Hlinu uchádzať sa o post podpredsedu KDH za nehodný bývalého predsedu hnutia.

Uviedol to v stanovisku, ktoré zaslal hovorca KDH Stano Župa.

Majerský zatiaľ ako jediný ohlásil kandidatúru za predsedu KDH.

Ako však priblížil Župa, kandidovať môže každý člen hnutia a svoju kandidatúru môže ohlásiť aj priamo na sneme, ktorý sa má konať 22. augusta.

Ešte predtým sa však uskutočnia okresné snemy, na ktorých sa majú voliť delegáti, ktorí sa následne zúčastnia na celoslovenskom sneme.

„Žiadosť o nomináciu Alojza Hlinu na post podpredsedu strany vnímam ako nehodnú bývalého predsedu. Považujem však za správne v prípade zvolenia za predsedu KDH iniciovať zriadenie poradného orgánu významných osobností, kde by mal Alojz Hlina špeciálne miesto,“ ozrejmil Majerský.

Hlina koncom júna uviedol, že úplne by z vedenia KDH odísť nechcel. Rád by zostal jednou z tvárí „umiernenej konzervatívnej politiky na Slovensku“.

Skryť Vypnúť reklamu

„Fundamentalistov, fanatikov, či dokonca fašistov s krížikom na saku je v slovenskej politike už naozaj dosť,“ myslí si bývalý líder kresťanských demokratov.

Pokiaľ ide o voľbu predsedu KDH, Hlina povedal, že konzervatívnej strane svedčí určitá miera vnútornej dohody.

„Preto som so zámerom, aby sa neprehlbovali rozdiely, už predtým na vnútornom fóre deklaroval, že ak mi Milan Majerský, ktorý je zatiaľ jediný potvrdený kandidát na predsedu KDH, dá návrh, aby som kandidoval na podpredsedu hnutia, že takýto návrh prijmem,“ ozrejmil koncom júna Hlina.

KDH zostáva mimo parlamentu druhé volebné obdobie. V roku 2016 po neúspechu v parlamentných voľbách odstúpil vtedajší predseda Ján Figeľ.

Po februárových parlamentných voľbách svoju funkciu zložil aj Hlina.

Skryť Vypnúť reklamu

Kresťanskí demokrati v nich získali 4,65 percenta hlasov. Na vstup do parlamentu je pritom potrebná päťpercentná podpora voličov.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Americký prezident Joe Biden.

Biden môže byť mediálnou sférou odporúčaný ako "garant návratu k normálnosti" len za predpokladu, že je za normálnosť považovaná extrémna ľavicová pozícia a brutálna kultúrna revolúcia, ktorá prebieha v dnešnej Amerike.

46m
USA povolili núdzové použitie experimentálneho prípravku od spoločnosti Regeneron Pharmaceuticals.

Vláda nakúpila 200-tisíc dávok experimentálneho prípravku za 400 miliónov eur.

13 h
Ilustračné foto

Poslanec Takáč si myslí, že pri cestovaní by očkovanie nemalo byť jedinou možnosťou, ako alternatívu by ponúkol PCR test. Je za to, aby sa Slovensko pri zabezpečovaní vakcín obrátilo aj na východ.

16 h
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

Povedal, kedy sa otvoria obchody - ak krajina prejde na covid automat a počet pozitívnych testov klesne pod 5000.

17 h