SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
NÁZORY

Chudnite so mnou po dvanástom týždni: Nechudnem, dovolenkujem

Potrebujem si oddýchnuť, a tak som na dva týždne prerušil chudnutie a dovolenkujem. Sám som zvedavý, čo mi na to povie váha 1. augusta.

Orechová torta.Orechová torta. (Zdroj: Peter Bercik)

Po jedenástich týždňoch som sa rozhodol prerušiť chudnutie a oddýchnuť si mentálne a fyzicky. Dovolenkujem.

Svoju rolu zohralo viacero faktorov: potrebujem si prevetrať hlavu a nemyslieť iba na to, čo budem jesť, koľko toho zjem a či to nie je príliš kalorické, či to nemá v sbe múku, cukor a podobné zdraviu škodlivé elementy.

Tiež čakám na bežiaci pás, našiel som si jeden cenovo dostupný do 130 kíl a s nastaviteľným stúpaním a rýchlosťami (budem na ňom iba kráčať, behať sa mi fakt nechce).

Neustálym cvičením sa mi totiž pomaly kazí steper, piesty začínajú povoľovať a noha sa tak občas zošmykne nečakane rýchlo dole. Cvičenie tak prestáva byť zábavou a stáva sa nočnou morou.

Skryť Vypnúť reklamu

Som tiež zvedavý, ako sa prejaví zmena z úporného cvičenia a delenej stravy na

normálnu, to jest ako to bude s udržateľnosťou hmotnosti po skončení chudnutia, aby nenastal jojo efekt, ktorý už v mojom živote nastal niekoľkokrát.

Presnejšie povedané, vždy, keď som schudol, som mal za pár rokov o desať kíl viac, ako keď som začal chudnúť. Ak som schudol 16 kíl, o tri roky som mal späť 26.

A to nie je dobre. To je dokonca zle. Veľmi zle.

Ale na rozdiel od umelého prerušenia tehotenstva - mimochodom, zaujímalo by ma, kto vymyslel tento idiotský názov pre interrupciu - sa toto umelé prerušenie chudnutia obnoví a ja znovu začnem zhadzovať kilá od 1. augusta.

Stretneme sa o týždeň, priatelia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pacienti v nemocnici.

Nadúmrtnosť sa v júni znížila na úroveň piatich percent, čo predstavuje najnižšiu mieru dosiahnutú za posledných deväť mesiacov. Najvyššie hodnoty zaznamenali štatistici v januári, keď pri rekordných 9,1-tisíca úmrtiach dosiahla takmer 77 percent.


SITA 5 h
Testovanie na koronavírus.

Podiel nakazených prei PCR testoch prekročil jedno percento.


5 h
Vizualizácia medzihviezdneho asteroidu 1I/2017 U1 'Oumuamua.

Bádatelia chcú v rámci projektu s názvom Galileo vybudovať medzinárodnú sieť veľkých teleskopov, kamier a počítačov. Tie by spoločne skúmali neidentifikované lietajúce objekty, teda UFO.


TASR 7 h
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Pracuje fašista na ministerstve zahraničných vecí? Znak vyryli v zabezpečenej časti budovy.


TASR 7 h