SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Nemeckom otriasli dve znásilnenia školáčok jedným mužom

Podozrivého Afganca po prvom čine prepustili, lebo mal trvalé bydlisko v Nemecku a nehrozil vraj jeho útek. Za necelý mesiac znásilňoval znovu...

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA/AP)

Nemecko rozhorčil prípad znásilnenia trinásťročného dievčaťa, ktorého sa dopustil dvadsaťtriročný migrant afganského pôvodu v Dortmunde len pár týždňov po tom, čo bol prepustený z väzby pre podozrenie zo znásilnenia ďalšieho maloletého dievčaťa, píše server echo24.cz.

Policajti však vtedy muža zadržali iba na niekoľko dní kvôli údajným pochybnostiam o výpovede obete, informuje server ruhr.24.de.

Prvého znásilnenia jedenásťročnej dievčiny sa afganský mladík dopustil v noci na 20. júna.

Do väzby putoval hneď nasledujúci deň, polícii bol totiž páchateľ známy, keďže sa niekoľkokrát dopustil drogových priestupkov. Obvinený bol teda z drogovej trestnej činnosti a novo aj sexuálneho zneužívania dieťaťa.

Skryť Vypnúť reklamu

Už po týždni vo väzbe sa však muž dočkal prepustenia. Podľa dortmundského prokurátora Börgeho Kleppinga sa totiž objavili pochybnosti o informáciách poskytnutých obeťou.

Z dôvodu stále prebiehajúceho vyšetrovania však štátne zastupiteľstvo odmietlo oznámiť, ktoré konkrétne informácie sa ukázali ako nesprávne.

Klepping tiež uviedol, že muž má v meste trvalý pobyt, preto nehrozí nebezpečenstvo úteku. Aj v minulosti sa navyše vraj vždy dostavil na prejednávanie svojich deliktov.

Ani nie po mesiaci však došlo v štvrti Nordstadt k ohláseniu ďalšieho znásilnenia, tentoraz trinásťročného dievčaťa.

To mal páchateľ nalákať do domu blízko detského ihriska, tam ju mal na chodbe zneužiť a potom utiecť.

Rodičia dievčaťa o prípade informovali políciu a vďaka presnému opisu násilníka bol ešte ten deň Afganec zadržaný neďaleko miesta činu.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo väzbe by teraz mal zotrvať zotrvať do súdneho procesu.

Tresty za hromadné znásilnenie vo Freiburgu

V uplynulých dňoch tiež v juhonemeckom Freiburgu padli tresty pre jedenásť obžalovaných v prípade hromadného znásilnenia 18-ročného dievčaťa.

Väčšina z nich pôjde do väzenia nanajvýš na päť a pol roka, rozhodol súd. Väčšia časť páchateľov tvorili utečenci zo Sýrie, a znásilnenie preto pred dvoma rokmi vyvolalo v Nemecku búrlivú diskusiu o kriminalite migrantov a prisťahovalcov.

Obžalovanmali v čase činu 18 a 30 rokov, vo väzbe krátko po ňom skončilo sedem Sýrčanov a jeden Nemec.

Pre osem obžalovaných žiadala prokuratúra viacročné tresty väzenia, pre dvoch ďalších podmienečné tresty za napomáhanie a jedného muža navrhla zbaviť viny.

Osemnásťročná študentka bola znásilnená v októbra 2018 po návšteve diskotéky vo Freiburgu. Podľa súdu ju skupina mužov znásilňovala 2,5 hodiny.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyšetrovatelia ich neskôr usvedčili pomocou stôp DNA.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu