SME
Štvrtok, 2. február, 2023 | Meniny má Erik, Erika

Hrabko: Príklad z Myjavy ukázal, že slivovicou sa COVID-19 poraziť nedá

"Bolo jasné, že ľudia v lete poľavia v opatrnosti a najmä, nielen svet, ale aj Európa sa rozcestuje. V tom je najväčšie riziko aj pre Slovensko," reagoval publicista.

Rozcestovanie Európy prináša aj riziká väčšieho šírenia koronavírusu.Rozcestovanie Európy prináša aj riziká väčšieho šírenia koronavírusu. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Epidémiu nového koronavírusu nemá zmysel deliť na prvú, druhú či ďalšie vlny, vírus tu jednoducho stále je a kvantita nakazených podľa publicistu Juraja Hrabka stúpa alebo klesá podľa toho, nakoľko účinné sú opatrenia na obmedzenie jeho šírenia.

"Príklad z Myjavy jasne ukázal, že slivovicou sa COVID-19 poraziť nedá. Čítal som štatistiku, podľa ktorej je až 60 percent nositeľov víru bez príznakov a roznášajú ho bez toho, že by o tom vedeli. V tom je ten vírus zákernejší ako chrípka," povedal Hrabko v diskusii na Tablet.tv.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V Myjave stúpa počet nakazených novým koronavírusom, ktorý sa rozšíril po rodinnej oslave v neďalekej obci Poriadie.

"V súvislosti s epidémiou, ktorá v okrese vznikla, máme už 22 pozitívnych prípadov, ktoré sú aj mimo okresu Myjava a niekoľko desiatok kontaktov týchto prípadov, ktoré sa ďalej došetrujú," uviedla 28. júla riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne Ľudmila Bučková.

"Príklad z Myjavy ukázal, ktoré veci nám nepomáhajú - rôzne festivaly, oslavy, proste tam, kde je veľké zhromaždenie ľudí z rôznych končín sveta," konštatuje Hrabko.

Na rodinnú oslavu priniesol podľa medializovaných informácií nákazu človek pozitívny na COVID-19 z Českej republiky.

"Bolo jasné, že ľudia v lete poľavia v opatrnosti a najmä, nielen svet, ale aj Európa sa rozcestuje. V tom je najväčšie riziko aj pre Slovensko," reagoval Hrabko.

SkryťVypnúť reklamu

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) bol 24. júla po prvýkrát vystavený parlamentnému hlasovaniu o nedôvere. Opozičný návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi podporilo v Národnej rade SR iba 47 zo 125 prítomných poslancov.

Premiér čelil odvolávaniu pre kauzu jeho diplomovej práce, ale aj pre jeho pôsobenie v kresle premiéra a ešte pred otvorením schôdze avizoval, že v prípade vyslovenia nedôvery odíde z politiky bez toho, že by to ovplyvnilo zloženie vládnej koalície. Poslancov vyzval, aby hlasovali slobodne, podľa svojho svedomia.

"To bolo kino. Igorovi Matovičovi sa to z viacerých príčin ľahko hovorilo, jedna z nich je, že to povedal po rokovaní koaličnej rady, na ktorej odznelo, že nikto nebude hlasovať za pád vlastnej vlády. Že nikto nevysloví premiérovi nedôveru. Bola to istým spôsobom legitimizácia podvodu. Lebo ak niekto zdôrazňuje, že poslanci môžu hlasovať slobodne, môže to znamenať, že v iných prípadoch tak nehlasujú," reagoval Hrabko.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa Veronike Remišovej (Za ľudí) nepodarí získať post predsedu strany, bude sa uchádzať o pozíciu jej podpredsedu. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii portálu TVnoviny.sk.

"Podľa môjho názoru Veronika Remišová ukázala politickú slabosť, keď ustúpila napriek tomu, že má podporu niektorých regionálnych organizácií, aj otca - zakladateľa strany," reagoval Hrabko na ochotu Remišovej akceptovať aj nižšiu stranícku funkciu.

"Ak by nebola zvolená, bolo by to politické zaucho Andrejovi Kiskovi," dodal.

Štátny tajomník MV SR a bývalý šéf tímu Gorila Lukáš Kyselica odchádza na vlastnú žiadosť zo svojej funkcie. Podľa medializovaných informácií kandidoval do parlamentu ako tajný príslušník Vojenského spravodajstva.

SkryťVypnúť reklamu

"Nikto nemohol pánovi Kyselicovi zakázať kandidovať, má tak pasívne, ako aj aktívne volebné právo. Vyplýva mu to priamo z ústavy. Druhá vec je, či sa môžu pracovníci tajných služieb politicky angažovať. Ak sa politicky angažujete, máte odísť z tajnej služby," konštatoval Hrabko.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie články

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Ilustračná fotografia.

     Washington v posledných týždňoch úradovania amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalil na Demirov sankcie.


     TASR 27. apr
     Animátori sa učili ako pripraviť farské stretnutie detí a mládeže.

     V centre v Juskovej Voli školili vyše päťdesiat ľudí.


     Viktória Žolnová 26. apr
     Emmanuel Macron sa poďakoval všetkým ľuďom, ktorí hlasovali v druhom kole prezidentských volieb.

     Slovenskí poslanci europarlamentu vítajú Macronove znovuzvolenie za prezidenta.


     SITA 25. apr
     Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

     Pápež František prijal jeho zrieknutie sa pastoračnej služby.


     kW 25. apr
     SkryťZatvoriť reklamu