SME
Piatok, 2. október, 2020 | Meniny má LevoslavKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Na "pedofilný ostrov" lietal aj Bill Clinton, tvrdí jedna z Epsteinových obetí

Demokratický exprezident to popiera. Epsteinova partnerka na súkromnom ostrove "vychovávala" sexuálne otrokyne a nútila ich k sexu s bohatými a známymi ľuďmi.

Bill Clinton.Bill Clinton. (Zdroj: SITA/AP)

Ghislaine Maxwellová, dlhoročná partnerka zosnulého Jeffreyho Epsteina, ktorá je obviňovaná z podielu na finančníkových údajných sexuálnych zločinoch, mala na Epsteinovom súkromnom karibskom ostrove zneužívať maloleté dievčatá a školiť ich ako sexuálne otrokyne, píše server echo24.cz.

Podľa súdnych dokumentov to potvrdila jedna z obetí. Tá tiež uviedla, že na zneužívaní dievčat na ostrove sa podieľal tiež niekdajší demokratický prezident Bill Clinton, píše napríklad americký Newsweek.

Maxwellová dievčatá podľa jednej z jej obetí, Virgínie Giuffreovej, "vychovávala" ako sexuálne otrokyne a pod tlakom ich nútila k sexu s radom bohatých a známych mužov, vrátane britského princa Andrewa, ktorý mal Giuffreovú na Epsteinov popud ako násťročnú niekoľkokrát donútiť k sexu.

Skryť Vypnúť reklamu

Andrew obvinenia poprel, podobne ako ďalší ľudia, s ktorými bol Epstein vídaný.

Tvrdí, že o finančníkových sexuálnych deliktoch nevedel.

Podľa Giuffreovej sa na Epsteinovom ostrove Little Saint James, prezývanom tiež "Pedofilný ostrov" alebo "Ostrov hriechu", pohybovali dievčatá vo veku asi od 15 do 21 rokov, niekedy ale aj mladšie.

"Boli tam blondínky, brunetky, boli tam aj ryšavky. Všetky to boli veľmi krásne dievčatá, z celej Európy," cituje Giufrreovej výpoveď britský The Independent.

Clinton na palube "Lolita Expressu"

Vo výpovedi sa tiež zmienila o tom, že na ostrove videla bývalého amerického prezidenta Clintona s dvoma maloletými dievčatami.

Podľa Giuffreovej sa vtedy Epstein o Clintonovi vyjadril, že mu dlhuje láskavosť.

Skryť Vypnúť reklamu

"Nikdy sa nezmienil, o akú láskavosť išlo. Už predtým mi ale raz povedal, že mu každý dlhuje láskavosť. Všetkých mal vo vrecku," uviedla Giufrreová o Epsteinovi.

Clintonov hovorca poprel obvinenia a vyhlásil, že bývalý prezident na ostrov nikdy necestoval.

"Nehovoril s Epsteinom už vyše desať rokov, ešte predtým, ako vyšli najavo jeho strašné zločiny," uviedol.

Clinton je napriek tomu podľa už zaniknutej popkultúrnej a spravodajskej webovej stránky Gawker vedený ako jeden z pasažierov najmenej jedenástich letov Epsteinovho súkromného Boeingu 727, známeho ako "Lolita Express", ktorým mali byť na ostrov neplnoleté dievčatá dopravované.

O Maxwellovej nedávno prehovorila tiež Christina Oxenbergová, spisovateľka a sesternica princa Andrewa. Maxwellovú, okrem iného dcéru britského politika a mediálneho magnáta s československými koreňmi Roberta Maxwella, označila za monštrum.

Skryť Vypnúť reklamu

Srbsko-americká spisovateľka sa stretla s Epsteinovou priateľkou niekoľkokrát, prvýkrát v roku 1990. Britskému bulvárnemu denníku povedala, že sa jej Maxwellová chválila, ako zaisťovala dievčatá finančníkovi, od vytipovania cez dopravu do súkromných sídiel, kde potom malo dochádzať k zneužitiu.

Teraz 58-ročná Mawellová všetky obvinenia odmietla, v súčasnosti čaká na rozsudok súdu vo väzení v New Yorku.

Šesťdesiatšesťročný Epstein bol zatknutý vlani v júli kvôli obvineniam, že nútil k prostitúcii neplnoleté dievčatá.

Začiatkom augusta sa obesil vo väzenskej cele.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Miesto, kde polícia našla telá.
Kresťanstvo

Biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti veriacich na nedeľných bohoslužbách

V kostoloch tiež platí od 1. októbra obmedzenie počtu účastníkov bohoslužieb. Ľudia vo vyššom veku alebo s chronickými ochoreniami majú bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.

Cirkvi lobujú za povolenie omší.
Zahraničie

Biden utrpel strategické víťazstvo. Trump si veľa veril a málo sa pripravil

Prvá prezidentská debata bola presná a výstižná ako správa o stave Ameriky po štyroch rokoch zostreného kultúrneho a politického boja. Nadávky, prekrikovanie, nepočúvanie toho druhého...

Úradujúci americký prezident Donald Trump (vľavo) a bývalý viceprezident Joe Biden počas prvej prezidentskej debaty 29. septembra 2020 v Clevelande.
Slovensko

Rezort práce spúšťa projekty za 110 miliónov eur na podporu zamestnanosti

Druhá fáza začína od 1. októbra a projekty v tejto fáze sú zamerané na rozbeh podnikania, pomoc zariadeniam sociálnych služieb a na pomoc zamestnávateľom.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) sa rozpráva s novinármi po rokovaní vlády v Bratislave 16. septembra 2020.