SME
Piatok, 2. október, 2020 | Meniny má LevoslavKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Muža zbili bejzbalovými palicami, keď v práčovni vyžadoval rúška

Francúzsko zažilo už viacero takých incidentov. Dosiaľ najdramatickejší sa odohral začiatkom júla na juhu Francúzska, kde skupina mužov bez rúška spôsobila vodičovi zranenia, ktorým neskôr aj podľahol.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA/AP)

PARÍŽ - Obyvateľ parížskeho predmestia tvrdí, že ho zbili bejzbalovými palicami po tom, ako jedného muža v práčovni požiadal, aby si nasadil na tvár rúško.

Nosenie rúšok je totiž momentálne pre pandémiu nového druhu koronavírusu vo všetkých uzavretých verejných priestoroch vo Francúzsku povinné.

S odvolaním sa na správy francúzskych médií o tom napísala agentúra AP.

Denník Le Parisien zverejnil v utorok videozáznam z bezpečnostnej kamery zachytávajúci, ako v práčovni na muža s rúškom útočia dovedna štyria ľudia, z toho dvaja s bejzbalovými pálkami.

Skryť Vypnúť reklamu

Útočníci následne z práčovne utiekli a dobitého muža nechali ležať na zemi, tvárou nadol.

K incidentu došlo v meste Soisy-sous-Montmorency severne od Paríža.

Obeťou útoku bol muž identifikovaný médiami len ako Augustin. Francúzskej televízii BMF TV povedal, že ho zbili, keď jedného z útočníkov požiadal, aby si na tvár nasadil rúško.

"Ja som mal rúško a tohto človeka som požiadal, aby si svoje tiež nasadil... On sa však správal, akoby nepočul," povedal Augustin.

Dodal, že na svojej žiadosti naďalej trval, pričom muž reagoval tak, že zavolal svojho brata, bratranca či iného známeho, ktorý bol práve pred práčovňou, a Augustinovi sa následne vyhrážali a urážali ho.

O niekoľko minút sa k tejto dvojici pridali aj ďalší dvaja ľudia s bejzbalovými palicami.

Skryť Vypnúť reklamu

"Dostal som rany do chrbta, spánkov i lebky," povedal.

Le Parisien ďalej informoval, že muž podal na polícii trestné oznámenie. Totožnosť útočníkov dosiaľ známa nie je.

Francúzsko zažilo v ostatnom čase viacero rôznych incidentov súvisiacich s neochotou občanov nosiť rúška, ktoré sú momentálne vo viacerých mestách a obciach povinné aj v exteriéroch.

Dosiaľ najdramatickejší takýto incident sa odohral začiatkom júla v meste Bayonne na juhu Francúzska, kde skupina mužov bez rúška spôsobila vodičovi - brániacom im vo vstupe do autobusu - zranenia, ktorým neskôr aj podľahol.

Upozornenie: Video nie je vhodné pre citlivé povahy a pre deti a mladistvých.

Načítavam video...

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Európska únia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Miesto, kde polícia našla telá.
Kresťanstvo

Biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti veriacich na nedeľných bohoslužbách

V kostoloch tiež platí od 1. októbra obmedzenie počtu účastníkov bohoslužieb. Ľudia vo vyššom veku alebo s chronickými ochoreniami majú bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.

Cirkvi lobujú za povolenie omší.
Zahraničie

Biden utrpel strategické víťazstvo. Trump si veľa veril a málo sa pripravil

Prvá prezidentská debata bola presná a výstižná ako správa o stave Ameriky po štyroch rokoch zostreného kultúrneho a politického boja. Nadávky, prekrikovanie, nepočúvanie toho druhého...

Úradujúci americký prezident Donald Trump (vľavo) a bývalý viceprezident Joe Biden počas prvej prezidentskej debaty 29. septembra 2020 v Clevelande.
Slovensko

Rezort práce spúšťa projekty za 110 miliónov eur na podporu zamestnanosti

Druhá fáza začína od 1. októbra a projekty v tejto fáze sú zamerané na rozbeh podnikania, pomoc zariadeniam sociálnych služieb a na pomoc zamestnávateľom.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) sa rozpráva s novinármi po rokovaní vlády v Bratislave 16. septembra 2020.