SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

"Tento svet už nie je tvoj." Protestujúci poliali farbou staršiu ženu a pourážali ju

Iba sa jej nepáčilo, že ničia fasádu budovy, vedľa ktorej býva.

Ženu postriekali farbou. Nepáčilo sa jej, že ničia fasádu budovy.Ženu postriekali farbou. Nepáčilo sa jej, že ničia fasádu budovy. (Zdroj: Twitter Portland police)

PORTLAND - Pokračujúce demonštrácie v USA sa už v mnohých prípadoch zvrhli v kontroverzné ničenie majetku či zhadzovanie sôch.

Proti podobnému konaniu protestujúcich v Portlande sa rozhodla postaviť staršia žena, ktorej prekážalo, že ničia fasádu budovy v jej susedstve.

Za odpor si od demonštrantov vyslúžila poliatie farbou aj agresívne verbálne výpady, píše server echo24.cz.

"Tento svet už nie je tvoj," kričali na ňu.

Informoval o tom napríklad server Washington Examiner, incident zo štvrtkového proteste potvrdila aj miestna polícia.

Skryť Vypnúť reklamu

K incidentu došlo vo východnom okrese amerického Portlandu, v ktorom sa v minulom mesiaci ostro stretávali protestujúci s federálnymi zložkami.

"Neznáma žena bola konfrontovaná skupinou blízko východného okrsku," oznámila na Twitteri portlandská polícia s tým, že je žena úplne postriekaná farbou.


Na videu, ktoré incident zachytáva, možno vidieť staršiu ženu, ktorá sa s demonštrantmi dohaduje. Podľa médií jej išlo o to, aby protestujúci prestali ničiť jednu z budov.

"Tento svet už nie je tvoj," kričí jedna z demonštrantiek na ženu, zatiaľ čo po stene za ňou tečie hodená farba. "Nasaď si rúšku, ču * ko," kričí na ženu vulgárne.

V Portlande sa konajú protesty od májovej smrti černocha George Floyda, ktorý zomrel v Minneapolise pri zatýkaní belošským policajtom.

Skryť Vypnúť reklamu

Bezpečnostné jednotky spadajúce pod ministerstvo vnútornej bezpečnosti boli do Portlandu vyslané začiatkom mesiaca na základe Trumpovho nariadenia o ochrane pamätníkov a federálnych budov, čo však podľa miestnych predstaviteľov situáciu ešte zhoršilo.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V dolnokubínskej nemocnici očkujú takmer každý deň.

Určená je osobám od 18 rokov. Plnú zaočkovanosť získa zaočkovaný už za 14 dní po aplikácii.


TASR 10 h
Eduard Heger a Ursula von der Leyen.

EK vydala kladné posúdenie plánu obnovy za 6,3 miliardy eur. To má charakter odporúčania pre Radu EÚ, ktorá bude plány finálne schvaľovať.


SITA 14 h
Demonštrácia pred štadiónom Camp Nou za nezávislé Katalánsko pred El Clásicom Barcelona - Real Madrid.

Deviatim separatistickým lídrom súdy vymerali dlhoročné tresty za činy súvisiace s referendom o nezávislosti Katalánska, ktoré sa konalo v roku 2017 napriek zákazu zo strany centrálnej vlády.


SITA 15 h
Stalingrad bol dejiskom jednej z kľúčových bitiek druhej svetovej vojny.

Príslušníci sovietskej rozviedky od júna 1940 do júna 1941 celkove viac ako 420-krát upozorňovali vedenie krajiny na zvyšovanie vojenskej hrozby zo strany Nemecka, avšak v Moskve tieto hlásenia nevyvolali náležitú pozornosť,


TASR 17 h