SME
Piatok, 2. október, 2020 | Meniny má LevoslavKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

V stredu pribudlo 49 infikovaných

Tridsať nových prípadov je z troch okresov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: FOTO SME - MARKO ERD)

BRATISLAVA - V stredu pribudlo 49 prípadov nákazy koronavírusom.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 739 ľudí.

V stredu urobili laboratóriá 2 741 testov, spolu otestovali už takmer 287-tisíc vzoriek.

Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečili sa ďalší desiati pacienti.

Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 884.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov klesol o jedného na 57. U 43 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené.

Skryť Vypnúť reklamu

Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení štyria pacienti.

Kĺzavý medián má hodnotu 43.

Po stredajšom testovaní pribudlo 12 nakazených v okrese Košice, desať v okrese Vranov nad Topľou a osem v okrese Bratislava.

Po traja pribudli v okresoch Stropkov, Prešov a Trenčín.

Po dvoch infikovaných majú viac v okresoch Pezinok, Prievidza, Galanta a Bardejov a po jednom v okresoch Kežmarok a Partizánske.

Je medzi nimi 27 mužov a 22 žien, sú vo veku od 15 do 83 rokov.

Zo zahraničia

Ako na sociálnej sieti informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, v okrese Košice ide o importované prípady ochorenia COVID-19 zo zahraničia.

"Príchod osôb bol Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva iniciatívne nahlásený, do času oboznámenia sa s výsledkami boli osoby v domácej izolácii a v nej aj naďalej zotrvajú," tvrdí úrad.

Skryť Vypnúť reklamu

Rovnaká situácia je aj v okrese Stropkov, kde sa osoby pri návrate zo zahraničia iniciatívne nahlásili Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom vo Svidníku.

Po celý čas zotrvali v domácej izolácii a s nikým neprišli do kontaktu.

"V prípade Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave sa aktuálne vykonáva epidemiologické vyšetrovanie," uviedol ÚVZ.

Z troch prípadov, ktoré vo svojej územnej pôsobnosti zaznamenal RÚVZ so sídlom v Prešove, bol jeden úzky kontakt už potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19, v dvoch prípadoch ešte pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

Potvrdené prípady ochorenia COVID-19 z okresu Vranov nad Topľou sú zväčša vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti s už potvrdenými prípadmi v okrese Prešov.

Skryť Vypnúť reklamu

RÚVZ so sídlom vo Vranove nad Topľou nariadil úzkym kontaktom domácu izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19 a pokračuje v epidemiologickom vyšetrovaní.

RÚVZ so sídlom v Trenčíne zaznamenal tri nové potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v súvislosti s rodinnou oslavou.

"Epidemiológovia zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia, úzkym kontaktom nariaďujú izoláciu a testovanie na ochorenie COVID-19," tvrdí ÚVZ.

Odporúča pritom zvážiť organizovanie veľkých rodinných osláv a návštev, na ktorých sa zíde väčší počet ľudí, aj z rôznych oblastí Slovenska alebo zo zahraničia.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Miesto, kde polícia našla telá.
Kresťanstvo

Biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti veriacich na nedeľných bohoslužbách

V kostoloch tiež platí od 1. októbra obmedzenie počtu účastníkov bohoslužieb. Ľudia vo vyššom veku alebo s chronickými ochoreniami majú bohoslužby sledovať prostredníctvom médií.

Cirkvi lobujú za povolenie omší.
Zahraničie

Biden utrpel strategické víťazstvo. Trump si veľa veril a málo sa pripravil

Prvá prezidentská debata bola presná a výstižná ako správa o stave Ameriky po štyroch rokoch zostreného kultúrneho a politického boja. Nadávky, prekrikovanie, nepočúvanie toho druhého...

Úradujúci americký prezident Donald Trump (vľavo) a bývalý viceprezident Joe Biden počas prvej prezidentskej debaty 29. septembra 2020 v Clevelande.
Slovensko

Rezort práce spúšťa projekty za 110 miliónov eur na podporu zamestnanosti

Druhá fáza začína od 1. októbra a projekty v tejto fáze sú zamerané na rozbeh podnikania, pomoc zariadeniam sociálnych služieb a na pomoc zamestnávateľom.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) sa rozpráva s novinármi po rokovaní vlády v Bratislave 16. septembra 2020.