SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
KRESŤANSTVO

Pápež František: Po pandémii máme príležitosť vybudovať čestnejšiu spoločnosť

Dodal, že sa už nemôžeme ako ľudstvo vrátiť k situácii spred koronakrízy, ak by to malo znamenať "sociálne nepomery" a "ničenie životného prostredia".

Pápež František.Pápež František. (Zdroj: TASR/AP)

VATIKÁN - Koronavírusová pandémia by mala byť príležitosťou vybudovať čestnejšiu a ekologickejšiu spoločnosť, povedal pápež František na pravidelnej stredajšej generálnej audiencii.

Zároveň dodal, že sa už nemôžeme ako ľudstvo vrátiť k situácii spred koronakrízy, ak by to malo znamenať "sociálne nepomery" a "ničenie životného prostredia". Píše o tom agentúra DPA.

Najvyšší pontifex tiež apeloval na svetové vlády, aby po vyvinutí vakcíny proti koronavírusu túto očkovaciu látku prerozdeľovali spravodlivo medzi bohatých aj chudobných občanov.

Skryť Vypnúť reklamu

Pápež konštatoval, že na pomoc chudobným nestačí len charitatívna práca, a vyslovil sa za vznik spravodlivejšieho modelu hospodárskeho vývoja, ktorý by sa zameral na príčiny nerovností v rámci rôznych vrstiev populácie.

"Táto pandémia odhalila ťažkú situáciu pre chudobných a veľkú nerovnosť, ktorá panuje tomuto svetu. Vírus - nerobiac rozdiely medzi ľuďmi - natrafil počas svojej ničivej cesty na veľkú nerovnosť i diskrimináciu, ktoré ešte zvýraznil," citovala pápeža agentúra AP.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Kresťanstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Marian Kotleba.

Poslanec Schlosár doplnil, že zmenu stanov, pre ktorú z vedenia odišli Uhrík, Mazurek, Suja a Ďurica, neschvaľuje jeden človek, ale snem strany.

15m
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Vrchol druhej vlny má Slovensko za sebou. Očakáva, že postupne s priaznivejšou situáciou dôjde časom aj k uvoľňovaniu zavedených opatrení. Problematický by ešte stále mohol byť britský variant nového koronavírusu.

2 h
Prílet poľských lekárov a zdravotníkov na víkendové skríngové testovanie na Slovensku.

Na bratislavskom letisku pristálo v piatok 65 z nich, ďalších 60 prichádza na Kysuce a Oravu, ostatní do okolia Starej Ľubovne.

4 h
Minister práce Milan Krajniak.

Podľa rezortu práce sa opatreniami podarili uchrániť vyše sedemtisíc pracovných miest. Miera nezamestnanosti bola na konci roka 7,57 percenta.

7 h