SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
NÁZORY

Markéta Šichtařová: Polícia je mŕtva, nech žije anarchia!

Reakcia na kult likvidácie "zlých policajtov" je logická: Amerika sa už vyzbrojuje. Ľudia si kupujú zbrane a strelivo, pretože pochopili, že štát prestáva plniť jednu z trojice svojich jediných užitočných funkcií: polícia, súdy, armáda.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/AP)

Európska zelená mládež sa zrejme inšpirovala v Amerike. V USA po smrti černocha George Floyda protestujúci (a rabující) zohrali pokus o "bezpolicajnú zónu".

A komu by sa zdalo, že USA je ďaleko, môže nazrieť cez hranice, píše Markéta Šichtařová v článku uverejnenom na jej blogu na serveri idnes.cz.

Nemecká zelená mládež aktuálne navrhuje policajtov čoby "páchateľov v uniforme" odzbrojiť a čiastočne nahradiť sociálnymi pracovníkmi, ktorí by dobrou radou či prevenciou ľudí usmerňovali a vyhovárali im zlé konanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Famózny myšlienka! Od teraz už budú ľudia dobrí, nebudú kradnúť a zabíjať.

Namiesto násilia budú v uliciach fajčiť trávu a zavládne raj na zemi.

Tým, ktorí by náhodou chceli všeobecnú pohodu narušiť, bude dohovorené a možno im bude povolená aj nejaká kvapku tvrdšia molekula než THC na upokojenie.

Dokonalé!

Niečo podobné už pred rokmi vyfantazírovali tvorcovia filmu Demolition Man.

To, čo kedysi vyzeralo na striebornom plátne ako dobrá fantasmagória, sa o dvadsať rokov neskôr napĺňa.

Vo filme je zobrazená spoločnosť odmietajúca násilie do tej miery, že s ním časom prestala byť schopná vôbec zaobchádzať a čeliť mu.

Takže keď sa v modernej nenásilnej spoločnosti budúcnosti náhle objavil kriminálnik z minulosti, začal spoločnosť úspešne rozkladať, pretože spoločnosť sa už nevedela brániť. Polícia bola úplne paralyzovaná.

Skryť Vypnúť reklamu

A príklad zo Seattlu ukázal, že bez polície to nejde ani dnes. Anarchistická autonómna zóna musela byť po pár týždňoch kvôli vzostupu násilia vyprataná.

Kto by to bol povedal ...? (Zn .: Sarkazmus.)

Bezprávie v zóne sa stalo neúnosné. Politici však vycítili spoločenský dopyt ísť policajtom po krku, a tak im začali osekávať rozpočty a platy do tej miery, že historicky prvá Afroamerická náčelníčka na čele seattelskej polície odstúpila zo svojej funkcie.

Podsúvať jej odchodu rasový podtext sotva niekto môže. To len Amerika vo svojich sociálnych pokusoch už zašla príliš ďaleko.

Archaickú skúsenosť máme aj v ČR. Iste si pamätáte, ako u nás pred dvadsiatimi rokmi zasadal Medzinárodný menový fond a Svetová banka.

Vtedy mierumilovní ľavicoví aktivisti zavítali do Prahy, aby bojovali proti globálnemu kapitalizmu, čo si predstavovali okrem iného tak, že rozbijú výlohy nadnárodných korporácií.

Skryť Vypnúť reklamu

Vtedy sa polícia snažila chrániť prevádzkareň McDonalds v centre Prahy. Avšak bola zahnaná na ústup - a to vtedy ešte smela byť vyzbrojená. Budúci neozbrojení policajti budú môcť na násilníkov tak maximálne pokrikovať: "Rozíďte sa, vy škaredé káčatká!"

A tí odvážnejší policajti možno aj vylezú z úkrytu.

Reakcia na kult likvidácie "zlých policajtov" je logická: Amerika sa už vyzbrojuje.

Ľudia si na vlastnú päsť kupujú zbrane a strelivo, pretože pochopili, že štát prestáva plniť jednu z trojice svojich jediných užitočných funkcií: polícia, súdy, armáda.

Čiže ochrana políciou pred vnútornými zločincami, ochrana a presadzovanie zmlúv skrze súdny systém a ochrana armádou pred vonkajším agresorom.

Tri funkcie štátu, ktoré bránia rozpadu civilizácie. Tri jediné ospravedlniteľné, skutočné, nutné funkcie štátu.

Skryť Vypnúť reklamu

A namiesto toho mladí ľavicoví liberáli nárokujú milión falošných, domnelých práv, dávajú štátu milión zločinných právomocí zasahovať do životov ľudí, ktorým štát má slúžiť, ale berú mu tie jediné ospravedlniteľné a nutné funkcie.

Funkcie, bez ktorých sa každá spoločnosť musí prepadnúť do anarchie a doby predindustriálnej a kmeňovej. Do vojny tlúp na úrovni rovníkovej Afriky.

Mladí Nemci, ktorí volajú po zrušení polície, teda vlastne chcú práve taký rozpad štátu i v Európe. Ak ale mladí ľavicoví (a zelení) liberáli prijali logiku, že policajti sú legalizovaní zabijaci, musia si logicky to isté myslieť aj o armáde. Skoro ako by sa melóni inšpirovali u americkej trashmetalovej kapely Megadeth, ktorá v skladbe Captive Honour spieva:

Keď zabiješ chlapa, si vrah,

Skryť Vypnúť reklamu

Keď ich ale zabiješ veľa, si dobyvateľ.

Demolition Man bol ale vizionársky v mnohých ohľadoch. Pamätáte si na sexuálnu scénu, v ktorej sa Sylvester Stallone tešil, že si po rokoch užije, aby zistil, že v budúcnosti bude sex bezdotykový?

Aj to sa už napĺňa. Zdravotnícke úrady v Kanade a Spojených štátoch totiž odporúčajú kvôli koronavírusu využívať pri sexe čo najviac "bezdotykový" prístup a umývať si po sexe ruke najmenej dvadsať sekúnd ...

To všetko pre minimalizáciu rizika nákazy. Teda údajne.

Vkráda sa myšlienka, že skutočným motívom je niečo iné: Politik, ktorý prešiel voľbami, bol zbabelec, bál sa rozhodnúť sám, tak presunul ťažobu rozhodnutia na epidemiológov, ktorí voľbami neprešli a v živote k moci nepričuchli. A tí z náhlej moci - zblbli.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže tu máme vyhliadky na anarchistickú ľavicovú spoločnosť bez polície, bez armády a so sterilným sexom v rúškach a vo vani s dezinfekciou.

No - dobrú chuť.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Názory

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Epidemická situácia na Slovensku by sa mala mierne zlepšiť, uviedol Krajčí

Taktiež sa zdá, že sa zlepší aj prognóza úmrtí pacientov.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).
Slovensko

Sulík: Pri riešení pandemickej situácie sa blížime k rozumnému kompromisu

Zmení premiér plán celoplošného testovania na regionálne?

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)-
Zahraničie

Buriči chceli v Kongrese USA "zajať a zavraždiť" zákonodarcov, tvrdí prokuratúra

Právnici žiadajú väzbu pre Jacoba Chansleyho zo štátu Arizona - šíriteľa pravicovej konšpiračnej teórie QAnon.

QŠaman v Kongrese.
Slovensko

Obytné nehnuteľnosti na Slovensku zdraželi viac ako priemer EÚ

Medziročne sa ceny bytov a domov v rámci celej EÚ v treťom kvartáli 2020 zvýšili o 5,2 percenta, na Slovensku to bolo výrazne viac.

Sídlisko Sekčov.