SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Vyšší počet potvrdených prípadov hygienici predpokladali

V ostatných dňoch totiž odoberali vyšší počet vzoriek u kontaktov potvrdených prípadov z monitorovaných ohnísk nákazy.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Vyšší počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 epidemiológovia predpokladali.

V ostatných dňoch totiž odoberali vyšší počet vzoriek u kontaktov potvrdených prípadov z monitorovaných ohnísk nákazy.

Testovali však aj osoby prichádzajúce z rizikových krajín, podozrivé osoby a ďalšie osoby, ktorým bolo testovanie indikované.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali vo štvrtok 137 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z celkovo 4 772 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

Skryť Vypnúť reklamu

Početnejší výskyt ochorení za štvrtok evidujú regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Nitre, Spišskej Novej Vsi, Žiline, Michalovciach a Košiciach.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave uviedol, že nové prípady sú teritoriálne rozptýlené po celom Bratislavskom kraji.

Medzi pozitívnymi osobami sú importy zo zahraničia, dohľadané a testované kontakty už pozitívnych osôb a sporadické prípady bez vzájomnej epidemiologickej súvislosti.

V okrese Nitra ide o kontakty už známych prípadov ochorenia. Sú v epidemiologickej súvislosti s pozitívnymi osobami z dvoch základných škôl, kde sa odložil začiatok školského roka. Tieto osoby boli už pred testovaním v domácej izolácii.

Vo štvrtok pribudli tiež štyri prípady profesionálnych nákaz, a to v súvislosti s prípadmi potvrdenými v predchádzajúcich dňoch. V niektorých prípadoch sa ešte vykonáva epidemiologické vyšetrovanie.

Nové prípady v okrese Spišská Nová Ves sú z jedného ohniska nákazy, ktoré majú epidemiológovia podchytené. Ide o športovú udalosť, po návrate z nej boli osoby v izolácii a neprišli do kontaktu s ďalšími osobami.

Skryť Vypnúť reklamu

S tou istou športovou udalosťou súvisia aj dva nové prípady v okrese Žilina. V ostatných prípadoch ide o kontakty potvrdených prípadov z iných ohnísk nákazy.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach zaznamenal zväčša prípady v obci Staré, kde je lokálna epidémia, respektíve prípady v epidemiologickej súvislosti. Ďalší prípad je kontaktom z iného ohniska nákazy.

V dvoch prípadoch v okrese Košice ide o importy zo zahraničia, v ostatných prípadoch sa v Košiciach len odobrali klinické vzorky, pozitívne prípady budú riešiť miestne príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa miesta určenia domácej izolácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Premiér Igor Matovič počas tlačovej besedy.

Testovanie sa zopakuje podľa premiéra v 37 okresoch, ktoré dosiahli pozitivitu vyššiu ako 1,01 percenta.

1 h
Remdesivir sa skúma ako potenciálny liek na ochorenie Covid-19.

Liečivo získalo povolenie na terapeutické využitie, zatiaľ na pol roka. Liek je už registrovaný vo viacerých krajinách, vo Francúzsku, USA, Švédsku a Nórsku.

6 h
Marine Le Penová.

Popularita prezidenta Macrona je napriek trvajúcemu chaosu ohľadom vakcinácie je pomerne vysoká, v prvom kole by získal 23-24 percent hlasov.

4 h
Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

Pozitívny postoj pracujúceho dôchodcu k očkovaniu sa spája s rodinnou históriou.

8 h