SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Vyšší počet potvrdených prípadov hygienici predpokladali

V ostatných dňoch totiž odoberali vyšší počet vzoriek u kontaktov potvrdených prípadov z monitorovaných ohnísk nákazy.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Vyšší počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 epidemiológovia predpokladali.

V ostatných dňoch totiž odoberali vyšší počet vzoriek u kontaktov potvrdených prípadov z monitorovaných ohnísk nákazy.

Testovali však aj osoby prichádzajúce z rizikových krajín, podozrivé osoby a ďalšie osoby, ktorým bolo testovanie indikované.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali vo štvrtok 137 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z celkovo 4 772 vykonaných laboratórnych vyšetrení.

Skryť Vypnúť reklamu

Početnejší výskyt ochorení za štvrtok evidujú regionálne úrady verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave, Nitre, Spišskej Novej Vsi, Žiline, Michalovciach a Košiciach.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave uviedol, že nové prípady sú teritoriálne rozptýlené po celom Bratislavskom kraji.

Medzi pozitívnymi osobami sú importy zo zahraničia, dohľadané a testované kontakty už pozitívnych osôb a sporadické prípady bez vzájomnej epidemiologickej súvislosti.

V okrese Nitra ide o kontakty už známych prípadov ochorenia. Sú v epidemiologickej súvislosti s pozitívnymi osobami z dvoch základných škôl, kde sa odložil začiatok školského roka. Tieto osoby boli už pred testovaním v domácej izolácii.

Vo štvrtok pribudli tiež štyri prípady profesionálnych nákaz, a to v súvislosti s prípadmi potvrdenými v predchádzajúcich dňoch. V niektorých prípadoch sa ešte vykonáva epidemiologické vyšetrovanie.

Nové prípady v okrese Spišská Nová Ves sú z jedného ohniska nákazy, ktoré majú epidemiológovia podchytené. Ide o športovú udalosť, po návrate z nej boli osoby v izolácii a neprišli do kontaktu s ďalšími osobami.

Skryť Vypnúť reklamu

S tou istou športovou udalosťou súvisia aj dva nové prípady v okrese Žilina. V ostatných prípadoch ide o kontakty potvrdených prípadov z iných ohnísk nákazy.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach zaznamenal zväčša prípady v obci Staré, kde je lokálna epidémia, respektíve prípady v epidemiologickej súvislosti. Ďalší prípad je kontaktom z iného ohniska nákazy.

V dvoch prípadoch v okrese Košice ide o importy zo zahraničia, v ostatných prípadoch sa v Košiciach len odobrali klinické vzorky, pozitívne prípady budú riešiť miestne príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa miesta určenia domácej izolácie.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Do poludnia otestovali takmer 830-tisíc ľudí. Nakazených je jedno percento

Nebudeme zvažovať zrušenie zákazu vychádzania, vyhlásil premiér. Návrh prezidentky označil za nemiestny.

Premiér Igor Matovič.
Zahraničie

Rusko poskytne Arménsku, potrebnú pomoc v bojoch o Náhorný Karabach

Ruský medveď vyceril zuby. Putin vypočul prosbu Pašinjana.

Európska únia

"Nechali vraha utiecť do Francúzska". Salvini vyzýva ministerku k rezignácii

Podľa talianskych médií sa prípad útočníka v Nice podobá príbehu Aníza Amriho, ktorý v decembri 2016 pri teroristickom útoku v Berlíne zabil 12 ľudí vrátane jednej Češky.

Ibrahim Asáví vraždil v Nice.
Slovensko

O desiatej bolo otvorených viac ako 98 percent odberných miest, oznámil Naď

Otvorenie 4900 odberných miest z celkového počtu 4961 považuje minister obrany za malý zázrak. Záujem o testovanie je veľký, ľudia čakajú v dlhých radoch.