SME
Streda, 30. september, 2020 | Meniny má JarolímKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Vo svidníckej nemocnici zomrel pacient, u ktorého potvrdili ochorenie Covid-19

Nemocnica otestovala 30 zdravotníkov, ktorí s pacientom mohli prísť do kontaktu. Výsledky všetkých sú negatívne. Otestovali aj 68 dôchodcov a zamestnancov, ktorí s ním boli v dome seniorov v Medzilaborciach.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA/AP)

SVIDNÍK - Vo svidníckej nemocnici zomrel v uplynulých dňoch pacient, u ktorého neskôr potvrdili ochorenie COVID-19, uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Išlo o internistického pacienta, ktorý bol v nemocnici krátko hospitalizovaný.

"Po náhlom úmrtí na pneumóniu výsledky testov potvrdili ochorenie COVID-19. Nemocnica otestovala 30 zdravotníkov, ktorí s pacientom mohli prísť do kontaktu. Výsledky všetkých sú negatívne. Zdravotníci budú opakovane preventívne otestovaní ešte na desiaty deň po kontakte s pacientom," uviedla Fedáková.

Skryť Vypnúť reklamu

V nemocnici podľa jej slov aktuálne platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach a všetky potrebné protiepidemiologické opatrenia.

"Doteraz u žiadneho iného pacienta koronavírus nebol potvrdený," dodala Fedáková.

Muž bol klientom Zariadenia sociálnych služieb (ZSS) Dotyk v Medzilaborciach.

Podľa jeho riaditeľa Igora Mageru tam neevidujú žiadne prípady ochorenia COVID-19. To im bolo u spomenutého klienta nahlásené v piatok po pitve.

"Okamžite sme testovali všetkých zamestnancov a klientov rýchlotestami, ktorých výsledky boli negatívne," povedal Magera.

Podľa Daše Jeleňovej, hovorkyne Prešovského samosprávneho kraja (PSK), do ktorého pôsobnosti ZSS patrí, 70-ročný klient zariadenia bol hospitalizovaný na internom oddelení nemocnice vo Svidníku pre iné zdravotné ťažkosti bez typických príznakov ochorenia COVID- 19.

Skryť Vypnúť reklamu

V ZSS Dotyk sú, ako povedala, prijaté sprísnené hygienicko-epidemiologické opatrenia.

"Dnes prebehlo presnejšie PCR testovanie u všetkých 68 klientov a zamestnancov. V zariadení okrem dôsledného dodržiavania hygienických a epidemiologických režimov, zabezpečenia osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) sú zakázané návštevy a rovnako aj prijímanie nových klientov.

Situácia je nateraz pokojná, pod kontrolou, nikto zo zamestnancov i prijímateľov sociálnej služby v zariadení nejaví príznaky ochorenia," dodala Jeleňová s tým, že situáciu monitoruje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Humennom, ktorý rozhodne o ďalšom postupe a opatreniach v spomenutom zariadení.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Európska únia

Páchateľ piatkového útoku chcel podpáliť redakciu Charlie Hebdo

Do Francúzska vstúpil v roku 2018 pod falošnou identitou, ktorá mu umožnila získať prístup k sociálnej pomoci pre neplnoletých. Fotografia jeho pasu, ktorú mu našli v telefóne, dokazuje, že mal 25 a nie 18 rokov.

Sekáčik na mieste činu.
Slovensko

Záborská predložila zmeny v novele o interrupciách

Bittó Cigániková hovorí o bariérach v prístupe k interrupciám. Záborská oponuje, že Slovensko nevyhnutne potrebuje politiku, ktorá podporuje a bráni život.

Poslankyňa NR SR Anna Záborská (OĽaNO) počas rokovania 12. schôdze parlamentu v utorok 29. septembra 2020.
Kresťanstvo

Kardinál Pell sa vráti do Ríma, oznámila jeho hovorkyňa

Pell, ktorý od svojho prepustenia z väzenia, kde strávil rok, žil v kňazskom seminári v Sydney, pápežovi Františkovi v súvislosti s tým, že kardinála Becciu primäl k odstúpeniu, poďakoval a zagratuloval mu.

Kardinál George Pell.
Slovensko

Pribudlo 231 infikovaných, počet úmrtí pacientov stúpol na 45

Laboratóriá urobili v pondelok 2 561 testov.

Ilustračná fotografia.