SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Vo svidníckej nemocnici zomrel pacient, u ktorého potvrdili ochorenie Covid-19

Nemocnica otestovala 30 zdravotníkov, ktorí s pacientom mohli prísť do kontaktu. Výsledky všetkých sú negatívne. Otestovali aj 68 dôchodcov a zamestnancov, ktorí s ním boli v dome seniorov v Medzilaborciach.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: SITA/AP)

SVIDNÍK - Vo svidníckej nemocnici zomrel v uplynulých dňoch pacient, u ktorého neskôr potvrdili ochorenie COVID-19, uviedla komunikačná špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

Išlo o internistického pacienta, ktorý bol v nemocnici krátko hospitalizovaný.

"Po náhlom úmrtí na pneumóniu výsledky testov potvrdili ochorenie COVID-19. Nemocnica otestovala 30 zdravotníkov, ktorí s pacientom mohli prísť do kontaktu. Výsledky všetkých sú negatívne. Zdravotníci budú opakovane preventívne otestovaní ešte na desiaty deň po kontakte s pacientom," uviedla Fedáková.

Skryť Vypnúť reklamu

V nemocnici podľa jej slov aktuálne platí zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach a všetky potrebné protiepidemiologické opatrenia.

"Doteraz u žiadneho iného pacienta koronavírus nebol potvrdený," dodala Fedáková.

Muž bol klientom Zariadenia sociálnych služieb (ZSS) Dotyk v Medzilaborciach.

Podľa jeho riaditeľa Igora Mageru tam neevidujú žiadne prípady ochorenia COVID-19. To im bolo u spomenutého klienta nahlásené v piatok po pitve.

"Okamžite sme testovali všetkých zamestnancov a klientov rýchlotestami, ktorých výsledky boli negatívne," povedal Magera.

Podľa Daše Jeleňovej, hovorkyne Prešovského samosprávneho kraja (PSK), do ktorého pôsobnosti ZSS patrí, 70-ročný klient zariadenia bol hospitalizovaný na internom oddelení nemocnice vo Svidníku pre iné zdravotné ťažkosti bez typických príznakov ochorenia COVID- 19.

Skryť Vypnúť reklamu

V ZSS Dotyk sú, ako povedala, prijaté sprísnené hygienicko-epidemiologické opatrenia.

"Dnes prebehlo presnejšie PCR testovanie u všetkých 68 klientov a zamestnancov. V zariadení okrem dôsledného dodržiavania hygienických a epidemiologických režimov, zabezpečenia osobných ochranných pracovných prostriedkov (OOPP) sú zakázané návštevy a rovnako aj prijímanie nových klientov.

Situácia je nateraz pokojná, pod kontrolou, nikto zo zamestnancov i prijímateľov sociálnej služby v zariadení nejaví príznaky ochorenia," dodala Jeleňová s tým, že situáciu monitoruje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Humennom, ktorý rozhodne o ďalšom postupe a opatreniach v spomenutom zariadení.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Rozhodnutie o tom, že sa v tomto školskom roku ruší len externá časť maturitnej skúšky považuje aliancia za nie veľmi šťastné.

8 h
Protesty v Rusku sprevádza masívne zatýkanie.

Ruská polícia mlátila ľudí obuškami. Moskva obvinila USA zo zasahovania do vnútorných záležitostí.

9 h
Arcibiskup José Horacio Gomez.

"Nemôžeme mlčať, keď je skoro milión nenarodených detí každý rok zavrhnutých v našej krajine," uvádza sa v liste.

13 h
Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila MOM-ku v Bratislave.

Prezidentka vyzvala, aby sa práve na tieto miesta v blízkej budúcnosti upriamila väčšia pozornosť.

15 h