SME
Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

Seniorka dlhovala na daniach 6 centov, takmer prišla o strechu nad hlavou

Vinou úrokov a poplatkov sa suma vyšplhala na 300 dolárov. Staršia žena trpí Alzheimerovou chorobou, dcéra obvinila úradníkov z absolútneho nezáujmu a nedostatku ľudskosti.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK - O tom, ako môže byť byrokratický systém niekedy bizarný a necitlivý, sa presvedčila osemdesiatročná Glen Kristi Goldenthalová a jej rodina.

Seniorka trpiaca Alzheimerovou chorobou dlhovala štátu na daniach celých 6 centov.

Pretože ich nezaplatila, mesto poslalo jej poschodový rodinný domček do dražby, píše server novinky.cz.

Finančný úrad mesta Ocean Township v štáte New Jersey určil dom starenky na predaj 9. septembra.

Kým sa o tom nedozvedela jej dcéra Lisa Suhayová, ktorá o prípade informovala na sociálnych sieťach, nikoho mimo rodiny osud starej ženy nezaujímal.

Skryť Vypnúť reklamu

"Pochopila som, že štát New Jersey má nulovú toleranciu a že vám predá dom, bez ohľadu na to, koľko dlhujete," uviedla miestnej tlačovej agentúre Asbury Park Press Suhayová, ktorá žije vo Virgínii.

Úradníkov obvinila z absolútneho nezáujmu a nedostatku ľudskosti. Na počiatku dlhu bolo šesť centov, vinou úrokov a poplatkov sa suma vyšplhala na 300 dolárov (zhruba 6800 korún).

Úrady tvrdili, že Goldentahlovou niekoľkokrát o dlhu informovali - písomne ​​aj telefonicky. Problém však je, že žena trpí Alzheimerovou chorobou a na hovor zrejme zabudla.

"Vyberači daní mojej matke volal, pretože, keď sme s ním hovorila, vybavil si, že bolo niečo zle, že matka nerozumela, čo po nej chce. Povedala som mu:, Pardon, ale vy predávate dom mojej matky, pretože vám dlhuje šesť centov. On na to len, ako je zaujímavé, že ako sa tieto veci dokážu na seba nabaliť ako snehová guľa," rozčuľovala sa Suhayová.

Skryť Vypnúť reklamu

Starosta prisľúbil zmenu

Vďaka tomu, že vzbudila rozruch na sociálnych sieťach a kontaktovala starostu mesta, dom sa nakoniec nepredal. Suhayová za matku zaplatila 300 dolárov.

Starosta Christopher Siciliano prisľúbil nápravu, viní prísne a neprehľadné zákony štátu. "Prirodzene je naozaj trápne pre mesto, predať niekomu dom kvôli šiestich centom. Je to tresnuté, "uviedol starosta. Spojil sa preto so štátnymi zákonodarcovia, ktorí by mohli daňový zákon zmeniť.

"Koľko ľudí sa počas tejto pandémie, alebo kedykoľvek inokedy, stalo obeťou tohto chamtivého rozbitého systému?" Uzavrela nahnevane Suhayová, ktorej matka neprišla o strechu nad hlavou len so šťastím.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Európska únia

"Nechali vraha utiecť do Francúzska". Salvini vyzýva ministerku k rezignácii

Podľa talianskych médií sa prípad útočníka v Nice podobá príbehu Aníza Amriho, ktorý v decembri 2016 pri teroristickom útoku v Berlíne zabil 12 ľudí vrátane jednej Češky.

Ibrahim Asáví vraždil v Nice.
Slovensko

O desiatej bolo otvorených viac ako 98 percent odberných miest, oznámil Naď

Otvorenie 4900 odberných miest z celkového počtu 4961 považuje minister obrany za malý zázrak. Záujem o testovanie je veľký, ľudia čakajú v dlhých radoch.

Slovensko

V piatok pribudlo 2 573 pozitívne testovaných osôb

Vyšetrili 18 047 ľudí, percentuálny pomer nakazených k testovaným sa výrazne znížil.

V Dolnom Kalníku zatiaľ prebieha všetko hladko.
Kresťanstvo

Evanjelici si pripomínajú sviatok Pamiatky reformácie

Podstatou reformácie bol od jej začiatku návrat k Božiemu slovu, náprava chýb a očistenie cirkvi.

Luther spálil pápežskú bulu na námestí vo Wittenbergu.