SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Vo Francúzsku pribúda útokov na ženy za nosenie krátkych sukien či šortiek

Traja mladíci napadli 22-ročnú dievčinu v sukni so slovami "Pozrite na tú fľandru, čo má na sebe!" a potom ju zmlátili.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: pexels.com / mentatdgt)

MULHOUSE - Súd vo východofrancúzskom meste Mulhouse vymeral dvojmesačný podmienečný trest mladíkovi, ktorý napadol dve ženy za to, že podľa neho nemali vhodné oblečenie.

Jedna z nich na sebe mala šortky, uviedol server franceinfo.

Polícia vyšetruje aj podobný prípad z minulého týždňa, píše server idnes.cz.

Traja muži napadli v Štrasburgu študentku kvôli tomu, že mala krátku sukňu.

Pri obchodnom centre v Mulhouse v stredu popoludní napadol osemnásťročný mladík dve dievčatá. Najprv sa k jednej priblížil a spýtal sa jej, či si nemôže vziať ešte niečo kratšieho. Žena mu odsekla, že mu po tom nič nie je.

Skryť Vypnúť reklamu

Muž potom obe nasledoval k stanici električky a tam ženu v šortkách vyfackal a zhodil na zem. Druhú, ktorá chcela zakročiť, schmatol za krk.

Zbitú žena odviezla sanitka do nemocnice, muža zatkli.

Vo štvrtok na základe jeho priznania súd vymeral dvojmesačný podmienečný trest, 75 hodín všeobecne prospešných prác a povinnosť absolvovať stáž o povinnostiach občana.

Jedna zo žien povedala, že jej napadnutá priateľka na sebe mala pančucháče, vysoké topánky a šortky a že v tom nevidí žiadny problém.

Jej otec chce, aby sa prípadu ujali médiá, pretože je "potrebné, aby takéto útoky prestali".

Pred týždňom sa do ešte horšej situácie dostala v Štrasburgu 22-ročná študentka Elisabeth.

Na ceste domov stretla troch mužov a jeden z nich vykríkol "pozrite na tú fľandru v sukni", povedala Elisabeth rozhlasovej stanici France Bleu Alsace.

Skryť Vypnúť reklamu

Dvaja z trojice ju potom chytili a tretí tĺkol do tváre. Po útoku jej zostalo napuchnuté oko. Žena tiež povedala, že bitiu sa prizeralo viac ako desať ľudí a nikto z nich nezasiahol.

Vláda považuje incident za vážny a polícia ho začala vyšetrovať.

"Ide o veľmi vážnu vec. Vo Francúzsku musí byť možné vyjsť na ulicu v tom, v čom chceme. Nemôžeme prijať, aby bola vo Francúzsku žena ohrozená alebo dokonca napadnutá či zbitá za to, ako sa obliekla," povedal vládny hovorca Gabriel Attal.

Do Štrasburgu tento týždeň odišla splnomocnenkyňa pre záležitosti občianstvo Marlene Schiappaová na rokovania o bezpečnosti žien na verejnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu