SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má Gejza
KRESŤANSTVO

Kardinál Pell sa vráti do Ríma, oznámila jeho hovorkyňa

Pell, ktorý od svojho prepustenia z väzenia, kde strávil rok, žil v kňazskom seminári v Sydney, pápežovi Františkovi v súvislosti s tým, že kardinála Becciu primäl k odstúpeniu, poďakoval a zagratuloval mu.

Kardinál George Pell.Kardinál George Pell. (Zdroj: SITA/AP)

SYDNEY - Austrálsky kardinál George Pell (79), ktorý bol v apríli zbavený všetkých piatich obvinení zo sexuálneho zneužívania detí, sa v utorok z Austrálie vráti do Ríma. Oznámila to jeho hovorkyňa Katrina Leeová, informovala agentúra AFP.

Pell podľa slov svojej hovorkyne odletí zo Sydney do Ríma na "súkromnú návštevu".

"Vždy hovoril, že sa v určitom okamihu vráti do Ríma," poznamenala Leeová.

Stane sa tak šesť mesiacov po tom, čo ho austrálsky najvyšší súd zbavil obvinení zo zneužívania dvoch 13-ročných členov chlapčenského speváckeho zboru z obdobia 90. rokov minulého storočia.

Skryť Vypnúť reklamu

Ako píše AFP, novinári, ktorí sa zhromaždili na letisku v Sydney, si nevšimli, že by sa Pell chystal letieť na niektorom z mála medzinárodných letov, ktoré boli na utorok naplánované. Minimálne jedna miestna televízna stanica však uviedla, že má odletieť posledným utorňajším letom.

Počas aktuálne platných obmedzení súvisiacich s pandémiou COVID-19 majú Austrálčania zákaz opustiť krajinu. Výnimku predstavujú pracovné či vážne osobné dôvody.

To, za akých okolností bola kardinálovi Pellovi udelená takáto výnimka, nebolo bezprostredne jasné.

Návrat Pella do Ríma prichádza menej ako týždeň po tom, čo pre obvinenia zo sprenevery a rodinkárstva rezignoval taliansky kardinál Angelo Becciu. Becciu a ďalších šesť osôb čelí vo Vatikáne súdnemu procesu pre obvinenia z korupcie, píše denník La Repubblica.

Skryť Vypnúť reklamu

Pell, ktorý od svojho prepustenia z väzenia, kde strávil rok, žil v kňazskom seminári v Sydney, pápežovi Františkovi v súvislosti s tým, že kardinála Becciu primäl k odstúpeniu, poďakoval a zagratuloval mu.

George Pell bol svojho času jedným z najvplyvnejších spolupracovníkov pápeža Františka. Od roku 2014 pôsobil ako jeho "minister financií" a bol poverený vykonaním finančnej reformy vo Vatikáne. Na čele vatikánskeho Ekonomického sekretariátu pôsobil až do februára 2019.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Revúca

Okres Revúca bol v reportoch matematikov cez víkend pred spustením skríningu uvedený na treťom mieste ako skokan dňa v sedemdňovej incidencii.

2 h
Odberné miesto na covid.

PCR testami vyšetrili 3806 osôb, antigénovo 284-tisíc. Podiel nakazených pri PCR tetsoch stúpol na 14,5 percenta. Celkový počet zaočkovaných občanov je 96 285.

4 h
Americký prezident Joe Biden.

Biden môže byť mediálnou sférou odporúčaný ako "garant návratu k normálnosti" len za predpokladu, že je za normálnosť považovaná extrémna ľavicová pozícia a brutálna kultúrna revolúcia, ktorá prebieha v dnešnej Amerike.

7 h
USA povolili núdzové použitie experimentálneho prípravku od spoločnosti Regeneron Pharmaceuticals.

Vláda nakúpila 200-tisíc dávok experimentálneho prípravku za 400 miliónov eur.

19 h