SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
ZAHRANIČIE

"Podporujem Trumpa." Nádejný cyklista použil nevhodný emotikon, tím ho suspendoval

Tím vo vyhlásení píše, že mladík nebol suspendovaný kvôli jeho politickým názorom, ale kvôli jeho údajne "zápalným" komentárom, ktoré sú "škodlivé" pre tím.

Doprovodný tím Trek-Segafredo na pretekoch La Vuelta v auguste 2019.Doprovodný tím Trek-Segafredo na pretekoch La Vuelta v auguste 2019. (Zdroj: Toyota )

Talentovaný devätnásťročný americký profesionálny cyklista Quinn Simmons bol vo štvrtok suspendovaný z cyklistického tímu Trek-Segafredo kvôli jeho údajne rasistickému vyjadrenia na twitteri.

Simmons nepriamo vyjadril podporu americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi pod statusom holandskej novinárky odkazom "Bye" v sprievode emotikon mávajúce ruky tmavej pleti.

Tím vo svojom vyjadrení uviedol, že dôvodom suspendácie pretekára rozhodne nebola jeho podpora Trumpa.

Informoval o tom cyklistický web Cycling News.

Skryť Vypnúť reklamu

Holandská novinárka José Beenová napísala svojim americkým sledujúcim, že "toto hrozné prezidentovania pre vás končí" a následne dodala, že ak ju niekto sleduje na Twitteri a zároveň podporuje Donalda Trumpa, môže ísť preč.

Načo mladý cyklista odpovedal jednoduchým "Zbohom" a pridal emotikon mávajúce ruky čiernej pleti.

Iný používateľ mu na to odpovedal, že je zjavne podporovateľ Trumpa, čo mu Simmons v nasledujúcom tweete potvrdil, píše server echo24.cz.

Americký tím Trek-Segafredo, za ktorý Simmons jazdí, onedlho vydal vyhlásenie, v ktorom tím suspenduje mladého cyklistu až do odvolania. Simmons teda teraz nemôže pretekať.

Tím vo vyhlásení píše, že mladík nebol suspendovaný kvôli jeho politickým názorom, ale kvôli jeho údajne "zápalným" komentárom, ktoré sú "škodlivé" pre tím.

Skryť Vypnúť reklamu

Simmons sa vo svojom vyhlásení ospravedlnil všetkým, ktorí považovali za rasistické, že použil emotikon ruky čiernej pleti.

"Pre tých, ktorí to myslia, že rasistickým, môžem vás uistiť, že som to tak nemyslel. Chcel by som sa ospravedlniť všetkým, ktorí to tak vnímali. Som proti rasizmu. Je v poriadku, že nesúhlasíte s mojimi politickými názormi. Nebudem vás za to nenávidieť. Len vás žiadam o to isté," píše mladík vo vyhlásení.

Podľa generálneho riaditeľa pretekárske stajne Luca Guercilena bude rozhodnuté o dĺžke suspendácie spoločne s majiteľom tímu.

"Musíme ešte len rozhodnúť o dĺžke pozastavení, ale nemôžeme poprieť, že jeho účasť na piatich pretekoch, ktoré v sezóne zostávajú, je skôr vylúčená," povedal Guercilena.

Skryť Vypnúť reklamu

Sama novinárka José Beenová vyzvala cyklistický tím, aby mladého Simmonsa nesuspendovali. Pôvodný tweet novinárka zmazala.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Zahraničie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Marian Kotleba.

Poslanec Schlosár doplnil, že zmenu stanov, pre ktorú z vedenia odišli Uhrík, Mazurek, Suja a Ďurica, neschvaľuje jeden človek, ale snem strany.

2 h
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Vrchol druhej vlny má Slovensko za sebou. Očakáva, že postupne s priaznivejšou situáciou dôjde časom aj k uvoľňovaniu zavedených opatrení. Problematický by ešte stále mohol byť britský variant nového koronavírusu.

4 h
Ilustračné foto

Izraelský koordinátor boja proti koronavírusu Nachman Ash tiež varoval, že vakcína nemusí chrániť ani pred novými mutáciami vírusu.

1 h
Prílet poľských lekárov a zdravotníkov na víkendové skríngové testovanie na Slovensku.

Na bratislavskom letisku pristálo v piatok 65 z nich, ďalších 60 prichádza na Kysuce a Oravu, ostatní do okolia Starej Ľubovne.

6 h