SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Odchádzať počas rokovania a ísť víkendovať je absolútne neúctivé, hovorí Remišová

Do Sulíka sa obula aj predsedníčka Za ľudí.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Odchádzať počas rokovania a ísť víkendovať je absolútne neúctivé voči krajine a ľuďom, ktorí sa ocitli v mimoriadne ťažkej situácii.

Na sociálnej sieti to vyhlásila predsedníčka Za ľudí, vicepremiérka a šéfka rezortu informatizácie Veronika Remišová.

Reagovala tak na ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka.

Dodala, že v neposlednom rade je to neúctivé aj voči partnerom, ktorí sedia na ústrednom krízovom štábe.

"Rišo Sulík má svoju predstavu o opatreniach, ktoré sa majú prijať, rovnako ja mám svoju predstavu. Hovorím to na základe dát, ktoré máme. Tiež ma mrzí, podobne ako Riša, že nemáme podrobnejšie dáta, že netestujeme a netrasujeme viac. Aj o tom debatujeme," reagovala Remišová.

Skryť Vypnúť reklamu

Šéfka Za ľudí hovorí, že by v žiadnom prípade neodišla z rokovania štábu skôr, ako bude výsledok rokovania.

"Rozhodujeme o kľúčových a zásadných opatreniach pre ľudí. Rozhodujeme o krajine. Ak má niekto záujem pomáhať, neodíde od stola. Veci sa presadzujú na rokovaniach, nie na sociálnych sieťach," doplnila.

Sulík po tom, ako odišiel z rokovania ústredného krízového štábu, prítomným médiám prezradil, že pandemická komisia predstavila na Slovensku návrh na uzatvorenie reštaurácií, fitnescentier či divadiel.

Sulík je proti takémuto návrhu, odôvodňuje to škodlivosťou pre ekonomiku. Kritizoval, že odborníci nemajú dáta o nakazených.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) následne označil Sulíkovo správanie za mimoriadne nezodpovedné a mimoriadne neľudské. Na sociálnej sieti napísal, že "sú ľudia, ktorí sa ani v mimoriadne ťažkej situácii nevedia správať ako zodpovední".

Skryť Vypnúť reklamu

Konanie Sulíka je podľa mimoparlamentnej SNS dôkazom populizmu a získavania preferencií za každej situácie. SNS zároveň v stanovisku uviedla, že protestuje proti zatváraniu reštaurácií, wellness a iných zariadení bez relevantných dát.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračné foto.

Zmluva Nový START má vypršať 5. februára a je poslednou platnou dohodou Washingtonu s Moskvou o kontrole zbrojenia. Obsahuje záväzok, aby obe krajiny nemali viac než 1550 jadrových hlavíc a 700 ich nosičov.

2 h
Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

"Slávik úraduje po celom Slovensku a vďaka nedostatočne dobre napísanej smernici EÚ si urobil živnosť," povedal Sulík.

15 h
Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO).

Občianske združenie Pre lepšiu spoločnosť získalo dotácie na projekty od Slovenskej agentúry životného prostredia v celkovej výške 390-tisíc eur. Budaj oponuje, že ich žiadali ešte za bývalej vlády a kontrolovalo to viacero hodnotiacich komisií.

16 h
Prešovčania čakajú na antigénové testovanie.

Starostom podľa hnutia spôsobujú problémy neskoré a neprehľadné informácie, odvoz a likvidácia nebezpečného biologického materiálu či prehnaná byrokracia.

18 h