SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Útoky na Sulíka akcelerujú, zomkol sa voči nemu celý zvyšok koalície

Sulík napísal, že bez konkrétnych dát, kde sa ľudia nakazili, sa komisia zaoberala len tliachaninami. Matovič mu kontroval, že riešili aj umierajúceho lekára na Covid-19. Ku kritike Sulíka sa pridal aj Krajniak zo Sme rodina.

Ako dopadne roztržka v koalícii?Ako dopadne roztržka v koalícii? (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo )

BRATISLAVA – Konanie Richarda Sulíka (SaS) bolo absolútne nezodpovedné. Na tlačovej konferencii po zasadnutí Ústredného krízového štábu to povedal minister práce sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa Krajniaka, Sulíkovo konanie napomáha k vytváraniu negatívneho obrazu spoločnosti voči Pandemickej komisii vlády a Ústrednému krízovému štábu.

„To, čo urobil pán Sulík, považujem za absolútne nezodpovedné pretože vlastne hovorí ľudom, viete čo, celá tá pandemická komisia a Ústredný krízový štáb vám chcú zle. Veď urobme si analýzy, zanalyzujme čísla. My máme všetky čísla, všetky analýzy. Sú iba dve možnosti. Buď niekto na seba vezme nepopularitu, že povie ľudom, ako na tom momentálne sme, alebo sa budeme tváriť, že sú nejaké iné možnosti,“ povedal Krajniak.

Richard Sulík v odpovedi na sociálnej sieti napísal Igorovi Matovičovi, že pandemická komisia nemá základné dáta o tom, kde sa pozitívne testovaní nakazili a tomu zodpovedajú aj „tliachaniny“ povedané na Ústrednom krízovom štábe.

„Dnes som sa od koaličného kolegu dozvedel, že sa na pandemickej komisii a Ústrednom krízovom štábe rozprávajú tliachaniny. Rozprávalo sa tam o tom, že nám zomiera 48-ročný lekár, ktorý sa staral o chorých ľudí a teraz je na pľúcnej ventilácii a zrejme zomrie. Gratulujem kolegovi k takejto tliachanine,“ povedal Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa Matoviča komisia hovorila aj o tom, že ak sa do troch týždňov "nezatiahne ručná brzda“, slovenské zdravotníctvo skolabuje.

Richard Sulík dnes predčasne opustil zasadanie Ústredného krízového štábu.

Svoj odchod zdôvodnil tým, že pandemická komisia nemá k dispozícii základné údaje o tom, kde sa nakazili ľudia pozitívne testovaní na prítomnosť koronavírusu, no chce prijímať celoplošné rozhodnutia a zatvárať prevádzky, čo spomalí ekonomiku.

Následne si Matovič a Sulík vymenili názory na sociálnych sieťach.

Sulíkov predčasný odchod okrem Krajniaka a Matoviča skritizovali aj Jaroslav Naď (OĽaNO), Veronika Remišová a Juraj Šeliga (obaja Za ľudí).

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Revúca

Okres Revúca bol v reportoch matematikov cez víkend pred spustením skríningu uvedený na treťom mieste ako skokan dňa v sedemdňovej incidencii.

1 h
Odberné miesto na covid.

PCR testami vyšetrili 3806 osôb, antigénovo 284-tisíc. Podiel nakazených pri PCR tetsoch stúpol na 14,5 percenta. Celkový počet zaočkovaných občanov je 96 285.

4 h
Americký prezident Joe Biden.

Biden môže byť mediálnou sférou odporúčaný ako "garant návratu k normálnosti" len za predpokladu, že je za normálnosť považovaná extrémna ľavicová pozícia a brutálna kultúrna revolúcia, ktorá prebieha v dnešnej Amerike.

6 h
USA povolili núdzové použitie experimentálneho prípravku od spoločnosti Regeneron Pharmaceuticals.

Vláda nakúpila 200-tisíc dávok experimentálneho prípravku za 400 miliónov eur.

19 h