SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Útoky na Sulíka akcelerujú, zomkol sa voči nemu celý zvyšok koalície

Sulík napísal, že bez konkrétnych dát, kde sa ľudia nakazili, sa komisia zaoberala len tliachaninami. Matovič mu kontroval, že riešili aj umierajúceho lekára na Covid-19. Ku kritike Sulíka sa pridal aj Krajniak zo Sme rodina.

Ako dopadne roztržka v koalícii?Ako dopadne roztržka v koalícii? (Zdroj: SME/Jozef Jakubčo )

BRATISLAVA – Konanie Richarda Sulíka (SaS) bolo absolútne nezodpovedné. Na tlačovej konferencii po zasadnutí Ústredného krízového štábu to povedal minister práce sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Podľa Krajniaka, Sulíkovo konanie napomáha k vytváraniu negatívneho obrazu spoločnosti voči Pandemickej komisii vlády a Ústrednému krízovému štábu.

„To, čo urobil pán Sulík, považujem za absolútne nezodpovedné pretože vlastne hovorí ľudom, viete čo, celá tá pandemická komisia a Ústredný krízový štáb vám chcú zle. Veď urobme si analýzy, zanalyzujme čísla. My máme všetky čísla, všetky analýzy. Sú iba dve možnosti. Buď niekto na seba vezme nepopularitu, že povie ľudom, ako na tom momentálne sme, alebo sa budeme tváriť, že sú nejaké iné možnosti,“ povedal Krajniak.

Richard Sulík v odpovedi na sociálnej sieti napísal Igorovi Matovičovi, že pandemická komisia nemá základné dáta o tom, kde sa pozitívne testovaní nakazili a tomu zodpovedajú aj „tliachaniny“ povedané na Ústrednom krízovom štábe.

„Dnes som sa od koaličného kolegu dozvedel, že sa na pandemickej komisii a Ústrednom krízovom štábe rozprávajú tliachaniny. Rozprávalo sa tam o tom, že nám zomiera 48-ročný lekár, ktorý sa staral o chorých ľudí a teraz je na pľúcnej ventilácii a zrejme zomrie. Gratulujem kolegovi k takejto tliachanine,“ povedal Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

Podľa Matoviča komisia hovorila aj o tom, že ak sa do troch týždňov "nezatiahne ručná brzda“, slovenské zdravotníctvo skolabuje.

Richard Sulík dnes predčasne opustil zasadanie Ústredného krízového štábu.

Svoj odchod zdôvodnil tým, že pandemická komisia nemá k dispozícii základné údaje o tom, kde sa nakazili ľudia pozitívne testovaní na prítomnosť koronavírusu, no chce prijímať celoplošné rozhodnutia a zatvárať prevádzky, čo spomalí ekonomiku.

Následne si Matovič a Sulík vymenili názory na sociálnych sieťach.

Sulíkov predčasný odchod okrem Krajniaka a Matoviča skritizovali aj Jaroslav Naď (OĽaNO), Veronika Remišová a Juraj Šeliga (obaja Za ľudí).

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Slovensko

Boris Kollár mal vážnu autonehodu, informoval premiér

Predseda parlamentu, jeho ochrankár aj vodič sú zranení.

Boris Kollár.
Slovensko

Policajti budú kontrolovať dodržiavanie opatrení vrátane zákazu vychádzania

V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú ako doposiaľ, a to v blokovom konaní do 1 000 eur a v správnom konaní do 1 659 eur.

Ilustračné foto.
Európska únia

Rakúsky armádny imám mal sympatizovať s džihádom. Dostal okamžitý vyhadzov

Odvolaný Sijamhodzic obvinenia z islamizmu rezolútne odmietol. "Nikdy som nezdieľal džihádistické videá na svojej stránke, ani nezdieľam túto ideológiu," uviedol.

Sijamhodžič (vľavo) s bývalým vysokým predstaviteľom pre Bosnu a Hercegovinu Wolfgangom Petrischom.
Slovensko

Pri testovaní uprednostníme občanov z Oravy a Bardejova, povedal Naď

"Posilnili sme počet odberných tímov. Niekde, kde sme mali včera jeden tím, sú dnes dva, aby proces išiel rýchlejšie. Je to spôsobené najmä tým, že máme k dispozícii viac zdravotníckeho personálu," zdôvodnil.

Polovica z radu v Záskalí.