SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Nový rekord pozitívne testovaných oznámil Matovič a hneď aj zaútočil na koaličného partnera

Včera pribudlo 1929 prípadov, otestovali 12 502 ľudí. SaS označil za šarlatánov a ľudí vyzval, aby sa zomkli.

Premiér Matovič.Premiér Matovič. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Slovensko má dva negatívne koronavírusové rekordy: 1 929 ľudí pri 12 502 testoch, oznámil premiér Igor Matovič na sociálnej sieti a pripomenul, že je to naďalej dramatický rast - 63% voči minulému týždňu.

Pripojil fotky z Uherského Hradišťa na hraniciach so Slovenskom s tým, že momentálne majú 93 Covid-19 pacientov a zdravotníci sú na pokraji fyzických a psychických síl.

"Vývoj na Slovensku “kráča” 14 dní za Českom ... a my tu počúvame mudrca, ktorý zrazu presne tak isto ako Kotleba začal blúzniť o tom, že vírus zoslabol, v nemocniciach máme minimum pacientov, ľudí nám zomiera málinko, robíme strašnú chybu, že počúvame infektológov ... strašné konšpiračné bludy," napísal na facebooku.

Skryť Vypnúť reklamu

"Verím, že vy ste iní a záleží vám na živote a zdraví kohokoľvek cudzieho viac ako na vašom dočasne obmedzenom práve ísť si sadnúť do baru, reštaurácie či ľudskom práve ísť si zacvičiť do fitka," oslovil ľudí.

Pripomenul, že nikto zo Sme rodina, Za ľudí či z OĽANO sa neteší z obmedzovania akýchkoľvek služieb či radostí nášho života a tiež túžia sa čím skôr z toho dostať.

"V tejto chvíli však stojíme za názorom odborníkov z Pandemickej komisie a nie šarlatánov, pre ktorých je aj v tejto vážnej chvíli vlastný prospech vždy viac ako záujem spoločný.

Osobne sa obávam devastačných následkov bludov šírených stranou SaS na ochotu ľudí zomknúť sa a spoločne zabrať voči nášmu skutočnému nepriateľovi ... a preveľmi ma to mrzí, lebo práve teraz Slovensko potrebovalo pravý opak," sťažuje sa Matovič.

Skryť Vypnúť reklamu

"Plán bol dobrý - postavme sa všetky koaličné strany ako jeden muž aj za tieto nepopulárne opatrenia a keď ich nevyhnutnosť ľuďom spoločne vysvetlíme (a nebude ich nikto z nás spochybňovať), ľudia pochopia, že toto je najrýchlejšia cesta k normálnemu životu.

Bohužiaľ, stalo sa iné. SaS sa cynicky rozhodla zahrať na ľúbivú nôtu s jediným cieľom - získať nových voličov bez akéhokoľvek ohľadu na verejný záujem v najťažšej chvíli akú Slovensko prežíva od ll. svetovej vojny," zaútočil znovu na svojho koaličného partnera, ktorý ho podľa posledných prieskumov doháňa v pregerenciách.

"Obávam sa, že keď sa teraz k presvedčeným “antirúškarom” od Kotlebu pridá podstatná časť Sulíkovými bludmi oklamaných ľudí, nakoniec nám nič od dnes platné nové ochranné opatrenia nepomôžu ... a v panike za pár týždňov budeme musieť zatvárať úplne všetko a miesto pár týždňového strádania bude trpieť celé Slovensko mesiace," vysvetlil premiér svoje obavy.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver občanov poprosil, aby nepočúvali teraz akokoľvek ľúbivé vábenie sirén, ale zomkli sa za ľuďmi, ktorí infektológiu a epidemiológiu študovali a vedia, čo musia dnes na zvládnutie epidémie robiť.

"Chráňme spolu zdravie a životy najzraniteľnejších ... a keď sa nám to spoločne podarí, potom budete mať ešte kopu času načúvať sirénam ... ale na ich bludy už nikto potom nebude doplácať životmi," uzavrel predseda vlády.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Slovensko

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Ilustračná fotografia.
Slovensko

Celoplošné testovanie musí podľa Čaputovej prebehnúť bez toho, aby bolo ohrozené zdravie občanov

Prezidentka taktiež vyzvala k tomu, aby po celoplošnom testovaní nebolo ohrozené fungovanie nemocníc a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Prezidentka po stretnutí s expertmi v súvislosti s aktuálnou pandemickou situáciou.
História

Pred 102 rokmi vznikla Československá republika

28. októbra 1918 prijalo Rakúsko-Uhorsko podmienky definitívnej kapitulácie, Národný výbor v Prahe prevzal moc a vydal zákon o vzniku ČSR.

Príchod vojakov na levickú železničnú stanicu po vyhlásení 1. ČSR.
Slovensko

Plošného testovania sa nemusia zúčastniť deti, onkologickí pacienti či autisti

Výnimka bude platiť aj pre osoby nad 65 rokov, ale len v prípade, ak budú v dobrovoľnej domácej karanténe.

Minister obrany Jaroslav Naď počas návštevy Tvrdošína.