SME
Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská vypovedala deväť hodín

Podľa portálu Tvnoviny.sk sa Jankovská mohla „rozrozprávať“ a okrem priznania ponúkla aj iné závažné informácie.

Monika Jankovská.Monika Jankovská. (Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, ktorá je v súčasnosti obvinená z korupcie a marenia spravodlivosti, vypovedala 27. októbra na Úrade špeciálnej prokuratúry v Pezinku deväť hodín.

Informoval o tom spravodajský portál televízie Markíza Tvnoviny.sk.

Výsluchu s Jankovskou sa zúčastnil prokurátor Peter Kysel a nie dozorujúca prokurátorka v kauze Búrka Valéria Simonová.

To podľa spravodajského portálu naznačuje, že bývalá štátna tajomníčka sa „rozrozprávala“ a okrem priznania ponúkla aj iné závažné informácie.

To, prečo takto nadriadený „odstavil“ dozorujúcu prokurátorku Simonovú, môže podľa portálu súvisieť s viacerými skutočnosťami.

Skryť Vypnúť reklamu

Informácie, ktoré MonikaJankovská ponúka, budú, ako uvádza portál, vyšetrovať s najväčšou pravdepodobnosťou samostatne, mimo kauzy Búrka.

Tvnoviny.sk tiež informovali, že Simonová má byť údajne blízkou osobou obvineného a väzobne stíhaného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Vzniesli ďalšie obvinenie

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vzniesla voči Monike Jankovskej ďalšie obvinenie. Uvádza to portál televízie Joj Noviny.sk.

Zároveň pripomína, že Jankovskú dnes predviedli na expozitúru NAKA v Nitre, kde mala vypovedať v kauze korupcie v súdnictve.

„Bol som vyrozumený o tom, že moja klientka bola predvedená sem s tým, že podľa zverejnených informácií to má súvisieť s nejakou inou trestnou činnosťou. Teda s ďalším skutkom, ktorý by sa jej mal klásť za vinu. Či má vznesené obvinenie, to vám teraz neviem povedať,“ uviedol pre televíziu Joj advokát Moniky J. Peter Erdösi.

Skryť Vypnúť reklamu

Pokiaľ ide o prevoz Jankovskej z utorka 27. októbra na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku, podľa advokáta po dobu, kým bol s ňou, nevypovedala.

„Čo sa dialo potom, vám neviem povedať,“ dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pacienti v nemocnici.

Nadúmrtnosť sa v júni znížila na úroveň piatich percent, čo predstavuje najnižšiu mieru dosiahnutú za posledných deväť mesiacov. Najvyššie hodnoty zaznamenali štatistici v januári, keď pri rekordných 9,1-tisíca úmrtiach dosiahla takmer 77 percent.


SITA 6 h
Testovanie na koronavírus.

Podiel nakazených prei PCR testoch prekročil jedno percento.


6 h
Vizualizácia medzihviezdneho asteroidu 1I/2017 U1 'Oumuamua.

Bádatelia chcú v rámci projektu s názvom Galileo vybudovať medzinárodnú sieť veľkých teleskopov, kamier a počítačov. Tie by spoločne skúmali neidentifikované lietajúce objekty, teda UFO.


TASR 7 h
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

Pracuje fašista na ministerstve zahraničných vecí? Znak vyryli v zabezpečenej časti budovy.


TASR 8 h