SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Tehotnú ženu vyšetrovali v daždi a chlade, ľudia okamžite nadávali nemocnici. Všetko však bolo inak

"Žurnalistika" na sociálnych sieťach alebo ako vznikajú hoaxy. Ukázalo sa, že ide o bývalú českú biatlonistku, ktorá lekárov poprosila o vyšetrenie vonku, pretože mala príznaky covidu-19 a nechcela nakaziť ostatné mamičky v čakárni.

LIBEREC - Fotografia tehotné ženy, ktorú personál libereckej nemocnice vyšetroval vonku, v piatok obletela sociálne siete.

Ľudia nemocnici nadávali, že vyšetrenie vykonáva vo vetre a daždi.

V sobotu vyšlo najavo, že nastávajúcou mamičkou je bývalá biatlonistka Veronika Vítková.

Ošetrenie vonku si sama priala, píše Jan Pešek v článku uverejnenom na serveri idnes.cz.

Na fotografii, ktorú vydal v piatok ráno Jiří Bednář pred libereckou pôrodnicou, zahalený lekár vyšetruje neznámu tehotnú ženu.

Vonku pritom celý deň fúkal studený vietor a pršalo.

Skryť Vypnúť reklamu

"Toto už je veľa!!! (...) Hanbite sa," opísal svoj snímku Bednář.

Na nemocnicu sa okamžite znieslo množstvo nadávok.

Ľudia pod fotografiou nemocnici vyčítali, že ženu vyšetruje v zime, navyše na očiach všetkým ostatným pacientom.

"Keby tam aspoň postavili stan," znela jedna z reakcií.

Fotografia následne z facebookovej skupiny Liberečáci zmizla, medzitým ju však stačilo komentovať niekoľko stoviek ľudí.

V sobotu ráno sa k fotografii vyjadrila na svojom facebookovom profile bývalá česká biatlonistka Veronika Vítková.

Odhalila, že na fotografii bola ona a že si vyšetrenie na čerstvom vzduchu osobne priala.

"Toto bude zrejme od včerajšieho dopoludnia najznámejšie tehotné bruško na Facebooku, avšak popularitu si rozhodne neprialo," uviedla svoj príspevok s vlastnou fotografiou brucha Vítková.

Skryť Vypnúť reklamu

"Bolo to na moju žiadosť"

"Ráno som sa necítila dobre, tak sme sa s mojím lekárom dohovorili a on mi dohodol" vyšetrenie "na gynekológii v Krajskej nemocnici Liberec. Išlo o výter z krku na ochorenia Covid 19 a ozvy plodu.

Keďže sme nevedeli, či som alebo nie som nakazená a v čakárni ambulancie bolo plno iných pacientok, dohodli sme sa, NA MOJU ŽIADOSŤ (pre dobro moje i ostatných), že "vyšetrenie" prebehne neštandardne mimo vnútorné priestory," pokračovala Vítková.

"Bohužiaľ, senzácie chtiví spoluobčania neváhali a celú akciu (cca 5-minútovú) vyfotili. Bez toho, aby poznali všetky okolnosti. Fotografia ihneď začala kolovať po internete so škaredými komentármi, hádzaním špiny na libereckú nemocnicu a personál gynekologického oddelenia. Oni len vyhoveli môjmu želaniu!!! Prosím neverte klamným a škaredým komentárom na KLN!!!"dodala bývalá reprezentantka.

Skryť Vypnúť reklamu

K situácii sa v sobotu vyjadrila aj Krajská nemocnica Liberec.

"Pravda je často úplne iná, než sa vám môže na prvý pohľad zdať. Pretože sa na nás včera zosunula vlna kritiky, zdieľame, hoci neradi, informácie o tom, ako to v skutočnosti s vyšetrením rodičky bolo.

Možno by sa tí z vás, ktorí nás hejtovali, mohli chytiť za nos a tí, ktorí podobným senzáciechtivým spôsobom fotia cudzích ľudí a zverejňujú ich na sociálnych sieťach by sa mali zamyslieť nad tým, ako daného človeka poškodzujú," stojí na Facebooku nemocnice.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V dolnokubínskej nemocnici očkujú takmer každý deň.

Určená je osobám od 18 rokov. Plnú zaočkovanosť získa zaočkovaný už za 14 dní po aplikácii.


TASR 10 h
Eduard Heger a Ursula von der Leyen.

EK vydala kladné posúdenie plánu obnovy za 6,3 miliardy eur. To má charakter odporúčania pre Radu EÚ, ktorá bude plány finálne schvaľovať.


SITA 14 h
Demonštrácia pred štadiónom Camp Nou za nezávislé Katalánsko pred El Clásicom Barcelona - Real Madrid.

Deviatim separatistickým lídrom súdy vymerali dlhoročné tresty za činy súvisiace s referendom o nezávislosti Katalánska, ktoré sa konalo v roku 2017 napriek zákazu zo strany centrálnej vlády.


SITA 15 h
Stalingrad bol dejiskom jednej z kľúčových bitiek druhej svetovej vojny.

Príslušníci sovietskej rozviedky od júna 1940 do júna 1941 celkove viac ako 420-krát upozorňovali vedenie krajiny na zvyšovanie vojenskej hrozby zo strany Nemecka, avšak v Moskve tieto hlásenia nevyvolali náležitú pozornosť,


TASR 17 h