SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
EURÓPSKA ÚNIA

Tehotnú ženu vyšetrovali v daždi a chlade, ľudia okamžite nadávali nemocnici. Všetko však bolo inak

"Žurnalistika" na sociálnych sieťach alebo ako vznikajú hoaxy. Ukázalo sa, že ide o bývalú českú biatlonistku, ktorá lekárov poprosila o vyšetrenie vonku, pretože mala príznaky covidu-19 a nechcela nakaziť ostatné mamičky v čakárni.

LIBEREC - Fotografia tehotné ženy, ktorú personál libereckej nemocnice vyšetroval vonku, v piatok obletela sociálne siete.

Ľudia nemocnici nadávali, že vyšetrenie vykonáva vo vetre a daždi.

V sobotu vyšlo najavo, že nastávajúcou mamičkou je bývalá biatlonistka Veronika Vítková.

Ošetrenie vonku si sama priala, píše Jan Pešek v článku uverejnenom na serveri idnes.cz.

Na fotografii, ktorú vydal v piatok ráno Jiří Bednář pred libereckou pôrodnicou, zahalený lekár vyšetruje neznámu tehotnú ženu.

Vonku pritom celý deň fúkal studený vietor a pršalo.

Skryť Vypnúť reklamu

"Toto už je veľa!!! (...) Hanbite sa," opísal svoj snímku Bednář.

Na nemocnicu sa okamžite znieslo množstvo nadávok.

Ľudia pod fotografiou nemocnici vyčítali, že ženu vyšetruje v zime, navyše na očiach všetkým ostatným pacientom.

"Keby tam aspoň postavili stan," znela jedna z reakcií.

Fotografia následne z facebookovej skupiny Liberečáci zmizla, medzitým ju však stačilo komentovať niekoľko stoviek ľudí.

V sobotu ráno sa k fotografii vyjadrila na svojom facebookovom profile bývalá česká biatlonistka Veronika Vítková.

Odhalila, že na fotografii bola ona a že si vyšetrenie na čerstvom vzduchu osobne priala.

"Toto bude zrejme od včerajšieho dopoludnia najznámejšie tehotné bruško na Facebooku, avšak popularitu si rozhodne neprialo," uviedla svoj príspevok s vlastnou fotografiou brucha Vítková.

Skryť Vypnúť reklamu

"Bolo to na moju žiadosť"

"Ráno som sa necítila dobre, tak sme sa s mojím lekárom dohovorili a on mi dohodol" vyšetrenie "na gynekológii v Krajskej nemocnici Liberec. Išlo o výter z krku na ochorenia Covid 19 a ozvy plodu.

Keďže sme nevedeli, či som alebo nie som nakazená a v čakárni ambulancie bolo plno iných pacientok, dohodli sme sa, NA MOJU ŽIADOSŤ (pre dobro moje i ostatných), že "vyšetrenie" prebehne neštandardne mimo vnútorné priestory," pokračovala Vítková.

"Bohužiaľ, senzácie chtiví spoluobčania neváhali a celú akciu (cca 5-minútovú) vyfotili. Bez toho, aby poznali všetky okolnosti. Fotografia ihneď začala kolovať po internete so škaredými komentármi, hádzaním špiny na libereckú nemocnicu a personál gynekologického oddelenia. Oni len vyhoveli môjmu želaniu!!! Prosím neverte klamným a škaredým komentárom na KLN!!!"dodala bývalá reprezentantka.

Skryť Vypnúť reklamu

K situácii sa v sobotu vyjadrila aj Krajská nemocnica Liberec.

"Pravda je často úplne iná, než sa vám môže na prvý pohľad zdať. Pretože sa na nás včera zosunula vlna kritiky, zdieľame, hoci neradi, informácie o tom, ako to v skutočnosti s vyšetrením rodičky bolo.

Možno by sa tí z vás, ktorí nás hejtovali, mohli chytiť za nos a tí, ktorí podobným senzáciechtivým spôsobom fotia cudzích ľudí a zverejňujú ich na sociálnych sieťach by sa mali zamyslieť nad tým, ako daného človeka poškodzujú," stojí na Facebooku nemocnice.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie články

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Európska únia

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Neprehliadnite tiež

Prezident USA Joe Biden.

Pre armádu "je prospešné, keď sú jej súčasťou rôznorodí Američania, ktorí dokážu splniť prísne normy vojenskej služby a inkluzívna armáda posilňuje našu národnú bezpečnosť," povedal americký prezident.

3 h
(ilustračné foto)

Toto bola najťažšia kríza na trhu práce od tzv. Veľkej hospodárskej krízy v 30. rokoch 20. storočia. Jej vplyv je oveľa väčší ako vplyv globálnej finančnej krízy v roku 2009," uviedol generálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie práce.

6 h
Dočasný šéf polície Peter Kovařík počas vypočúvania pred výborom.

Kovaříka v hlasovaní podporilo desať poslancov, za Hamrana hlasovali šiesti. Predseda výboru Krúpa skonštatoval, že hlasovanie bolo tesné, čo je dôkazom, že v koalícii nebola na mene dohoda.

7 h
Ilustračná fotografia.

KDH naďalej podporuje hybridné testovanie v ohniskách nákazy, teda kombináciu plošného regionálneho a cieleného testovania mobilnou formou.

9 h